31 Temmuz 2012, Salı 09:57:15

"UÇAĞIN 9 KRİTİK PARÇASINI ÇIKARTTIK"

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Akdeniz'de düşürülen Türk uçağına ait 9 kritik parçanın denizden çıkarıldığını, parçaların her birinin ilgili birimler tarafından incelendiğini bildirdi.
  • laf ebesi bu adamlar bişey açıklacağı falan palavra
  • sizler hükümet oldunuz böyle kritik zamanlarda vatandaşı bilgilendirmek gibi bir sorumluluğunuz var laf edebiyatı yapmayın orada ne oldu da o uçak düştü şehitlerimiz var acımız büyük bu süreçte de sınıfta kaldınız böyle olur mu anlaşılır gibi değil ancak konuşuyorsunuz açıklayın o uçak neden düştü

Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Toplantıda, Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkiler kadar Suriye ile ilişkilerin de görüşüldüğünü belirten Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya ve İngiltere'ye yaptığı ziyaretler hakkında bilgi verdiğini söyledi.

Bülent Arınç, toplantıda öncelikli konunun Suriye olduğunu belirterek, bu konunun bütün detaylarıyla görüşüldüğünü ifade etti. Arınç, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Çarşamba günü Kuzey Irak'a yapacağı ziyarette, sadece Suriye konusunun değil, Türkiye ile otonom yönetim arasındaki bütün ilişkilerin de gözden geçirileceğini kaydetti.

"TEKNİK ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR"

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın Suriye sularındaki uçak enkazının çıkarılması çalışmalarıyla ilgili ayrıntılı bilgi verdiğini de söyleyen Arınç, bugün itibarıyla malzemelerin büyük ölçüde çıkarıldığını bildirdi. Arınç, “Özellikle çıkarılması gerektiği belirtilen 9 kritik parçanın da tamamı çıkarılmıştır” dedi.

Deniz dibindeki arama faaliyetlerine devam edildiğini, arama kurtarma faaliyetlerinin birinci etabının yarın (bugün) saat 24.00'te sona ereceğini kaydeden Arınç, uçak enkazından çok önemli sayılan malzemelerden radar ikaz alıcısı ve sağ motor kompresör giriş kısmı, kuyruk kısmı, sağ, sol motor kompresör kısmı, sağ dış kanat, sağ kanatçık bölgesi gibi malzemelerin başarılı şekilde çıkarıldığını bildirdi.

Bunların her birinin ilgili birimler tarafından elektronik incelemelerle karşılaştırıldığını, özellikle bazı parçaların Ankara Elektronik Harp Destek Merkezi koordinesinde incelendiğini bildiren Arınç, parçalar üzerinde teknik çalışmaların sürdüğünü, inceleme bittiğinde sonuçların kamuoyuna açıklanacağını söyledi.

Gazetecilerin de sorularını yanıtlayan Arınç, “Uçak enkazından 9 kritik parçanın çıkarılması, uçağın düştüğü veya düşürüldüğü yönünde bir şey söylüyor mu?” sorusuna, “Hayır” yanıtını verdi. İncelemelerin devam ettiğini, elde edilen malzeme listesinin elinde olduğunu belirten Arınç, “Bunların önemli olduklarını ve özellikle olmazsa olmaz sayılabilecek 9 kritik malzemenin bulunduğunu söyleyebilirim” dedi.Uçağın çıkarılan parçalarını içeren listeden örnekler sayan Arınç, kokpit ön sperliği, 41 adet muhtelif küçük parça, plastik küçük havalandırma borusu gibi malzemelerin çıkarıldığını ifade etti.

"UÇAĞIN 9 KRİTİK PARÇASINI ÇIKARTTIK"

Facebook Yorum

Yorumlar

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
laf ebesi bu adamlar bişey açıklacağı falan palavra

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
sizler hükümet oldunuz böyle kritik zamanlarda vatandaşı bilgilendirmek gibi bir sorumluluğunuz var laf edebiyatı yapmayın orada ne oldu da o uçak düştü şehitlerimiz var acımız büyük bu süreçte de sınıfta kaldınız böyle olur mu anlaşılır gibi değil ancak konuşuyorsunuz açıklayın o uçak neden düştü

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000