05 Ekim 2010, Salı 08:48:03

UÇAĞA YAKIT ALMAYI UNUTTUP DÜŞTÜLER!

British Airways'te kabin memuru olarak çalışan Jaskinder Samra, en büyük hayali olan pilotluk eğitimini almak için gittiği ABD’de geçirdiği uçak kazasında yaşamını yitirdi.
  • olay üzücü,basit te olsa keşke olmasaydı diyoruz ama oluyor.tebrik ediyorum dediğim muhtemelen kabin ekibinden bir arkadaşımın şu verdiği cevap.harikasın sen.arkadaşlar havacılıkta kimse büyük konuşmasın.hele oturduğu yerden buraya biliyormuş gibi yorum yazanlara söylüyorum.sizler havacı olarak sadece havacılık ile ilgili birşeyler öğrenmişsiniz.havacılık ruhunu almamışsınız.o yüzden sizlere bu mesleği her önüne gelenin yapamayacağını söylemek isterim.haa şu anda ben uçuyorum havacıyım derseniz size cevabım şudur;bu sadece sizin iddianız..size öyle geliyor...hatalar basitte olsa sakın küçük görmeyin arkadaşım sadece ders almaya bak.tabii ki onu da bilebilirsen.sonuçta sende annenden pilot doğmadın ya.neyse...
  • ABD Federal Uçuş Otoriteleri ve Ulaşım Güvenliği Birimi, olayla ilgili soruşturma başlatırken, uçağın kiralandığı şirket ve Florida’daki pilot eğitim merkezi yetkilileri gözaltına alındı.
  • Profesyonel kaptanlar bile bu hatayı yaparken ( Yer hizmeti uçağa yakıt koymayı unutursa pilotların göstergeden bunu anlaması lazım ) uçuş öğrencilerinin bu hatayı yapması abes değildir. Ancak bu onun ilk ve son hatası oldu, hayatına mal oldu :((
  • arkadaşım helal olsun nasıl güzel bir cevap bu laleli lions sanada kapak olsun....

Florida’da özel uçuş eğitimini alan 21 yaşındaki kabin memuru, önceki gün, iki öğrenciyle birlikte kiraladıkları Cessna Skyhawk model tek motorlu uçakla havalandı. Uçağın yakıtını düşünmeden 45 dakika yol alan Samra, göstergedeki boş depo ikazını geç fark etti. Hızla irtifa kaybeden uçak Georgia’daki havaalanı pistine 10 dakikalık bir mesafede düştü. Kazada pilot koltuğunda oturan Jaskinder Samra ve yardımcı pilot Abraham George yaşamını yitirirken, Shaun Thacker adlı üçüncü öğrenci ağır yaralandı.

ROTAYI SON ANDA DEĞİŞTİRDİ

ABD Federal Uçuş Otoriteleri ve Ulaşım Güvenliği Birimi, olayla ilgili soruşturma başlatırken, uçağın kiralandığı şirket ve Florida’daki pilot eğitim merkezi yetkilileri gözaltına alındı.

Yetkililer üç öğrencinin uçak havalandıktan hemen sonra plandıkları rotayı değiştirdiği, yakıtın yolda bittiğini belirledi.

UÇAĞA YAKIT ALMAYI UNUTTUP DÜŞTÜLER!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 8 yıl önce
olay üzücü,basit te olsa keşke olmasaydı diyoruz ama oluyor.tebrik ediyorum dediğim muhtemelen kabin ekibinden bir arkadaşımın şu verdiği cevap.harikasın sen.arkadaşlar havacılıkta kimse büyük konuşmasın.hele oturduğu yerden buraya biliyormuş gibi yorum yazanlara söylüyorum.sizler havacı olarak sadece havacılık ile ilgili birşeyler öğrenmişsiniz.havacılık ruhunu almamışsınız.o yüzden sizlere bu mesleği her önüne gelenin yapamayacağını söylemek isterim.haa şu anda ben uçuyorum havacıyım derseniz size cevabım şudur;bu sadece sizin iddianız..size öyle geliyor...hatalar basitte olsa sakın küçük görmeyin arkadaşım sadece ders almaya bak.tabii ki onu da bilebilirsen.sonuçta sende annenden pilot doğmadın ya.neyse...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ABD Federal Uçuş Otoriteleri ve Ulaşım Güvenliği Birimi, olayla ilgili soruşturma başlatırken, uçağın kiralandığı şirket ve Florida’daki pilot eğitim merkezi yetkilileri gözaltına alındı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Profesyonel kaptanlar bile bu hatayı yaparken ( Yer hizmeti uçağa yakıt koymayı unutursa pilotların göstergeden bunu anlaması lazım ) uçuş öğrencilerinin bu hatayı yapması abes değildir. Ancak bu onun ilk ve son hatası oldu, hayatına mal oldu :((

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
arkadaşım helal olsun nasıl güzel bir cevap bu laleli lions sanada kapak olsun....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000