02 Mart 2010, Salı 18:22:23

UÇAĞA ROKETİ TÜRK BASINI ATTI!

Afganistan’da pistten çıkan ACT Havayolları uçağının Taliban askerlerinin roketiyle düşürüldüğü iddialarının asılsız olduğu ortaya çıktı.
  • bu haber eskidi yorumcuların tarihlerine baksanıza niye dönüp dönüp bu haberi yapıyorsunuz bir alıp veremediğiniz var galiba yada elinizde act yle ilgili haber kalmadı
  • sen ucucu ekipten degilsin heralde. sen uctunmu ulan hic oralara artist. uzaktan atip tutmakla olmaz bu isler.
  • ACT çalışanlarının tek bildiği uçağın roketle vurulmadığıdır.Böyle bir bilgi yok.Uçak roketle vurulduysa neresinden vurulmuş onu da söyle de bilelim.Motorlar sağlam ikisininde T/R leri açılmış uçak normal inişini yapmış ön dikme ve sağ ana dikme üzerinde bayağı gitmiş ve sürati düştükten sora sola yatmış.Roket bunun neresinde.Evet biz ACT çalışanları olarak buraya tekrar oporasyon yapılırsa uçacağız.Tatmin oldunmu.
  • Terorist tam da iniş takımı ana dikme kilidinden mi vurmuş uçağınızı? Motoru felan dururken? Ellerinden öper saygı duyarım o roketçi arkadaşa. --volvo--

İlk kez Airporthaber’in duyurduğu ACT Havayolları’nın Afganistan’da pistten çıkan uçağı ile ilgili çeşitli yayın organlarında Taliban askerlerinin roket saldırısı sonucu düşürüldüğü iddiasının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Dün AirportHaber sitesindeki habere gelen yorumlarda ‘ uçağa roket saldırısı yapıldığı’ iddiaları öne sürülmüş, ancak bilgiyi doğrulatamadığımız için bu iddiaya haber olarak yer vermemiştik.

Ancak bazı yayın organları, yorumlardan hareketle uçağın roket saldırısı sonrası vurulduğu ve mürettebatın CIA ajanları tarafından sorgulandığını öne sürerek doğrulanmamış bilgileri haberleştirdiler.

Bugün sabah saatlerinde ACT Havayolları’ndan yapılan açıklamada, uçağa roket saldırısı düzenlendiğine ve personelin CIA tarafından sorgulandığına dair kendilerine bir bilgi ulaşmadığı, inceleme için bir ekibin bugün Afganistan’a ulaşacağı açıklanmıştı.  O ekip bugün Türkiye saati ile saat 15:00 sıralarında Afganistan’daki Bagram Havaalanı’na ulaştı.

Yapılan incelemelerde, uçağın roket saldırısına uğradığına dair en küçük bir ipucuna rastlanmadığı, personelin de kargo bölümünde sıkışan malların çıkartılması için çaba gösterdiğini ve bu yüzden havaalanından ayrılmalarının uzun sürdüğü kaydedildi.

©AirportHaber.com

UÇAĞA ROKETİ TÜRK BASINI ATTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Misafir ~ 8 yıl önce
bu haber eskidi yorumcuların tarihlerine baksanıza niye dönüp dönüp bu haberi yapıyorsunuz bir alıp veremediğiniz var galiba yada elinizde act yle ilgili haber kalmadı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
sen ucucu ekipten degilsin heralde. sen uctunmu ulan hic oralara artist. uzaktan atip tutmakla olmaz bu isler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ACT çalışanlarının tek bildiği uçağın roketle vurulmadığıdır.Böyle bir bilgi yok.Uçak roketle vurulduysa neresinden vurulmuş onu da söyle de bilelim.Motorlar sağlam ikisininde T/R leri açılmış uçak normal inişini yapmış ön dikme ve sağ ana dikme üzerinde bayağı gitmiş ve sürati düştükten sora sola yatmış.Roket bunun neresinde.Evet biz ACT çalışanları olarak buraya tekrar oporasyon yapılırsa uçacağız.Tatmin oldunmu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Terorist tam da iniş takımı ana dikme kilidinden mi vurmuş uçağınızı? Motoru felan dururken? Ellerinden öper saygı duyarım o roketçi arkadaşa. --volvo--

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000