21 Ocak 2018, Pazar 09:15:42

Uçağa binmek günah dedi bağışlarla uçak aldı!

Vaiz Kenneth Copeland, takipçilerinin bağışladığı paralarla satın aldığı yeni özel uçağını dualı bir video ile tanıtınca bir anda ABD’de gündem oldu.
  • ADAM
  • Toplumların afyonudur
  • Onlarda haram bizde ise coktan bismillah hava yollari var.
  • Allah insana akıl vermiş düşünsün diye, İslam dinini iyice araştırıp okuyup öğrenip uygulamaya çalışsa insanoğlu zaten bütün güzellikler gelir ardınca. kısacası kusursuz olan İSLAM'dır insan değil.!
  • Hayret kimse sormamış.hadi ben sorayım bari eksik kalmasın:)) Din adamı asker kökenli miymiş?
  • Bizim mahallenin cami imamının business jet alması gibi bir şey
  • ulan senin yaptığını fetö bile yapmadı be
  • Kral adam
  • Yanına birkaç tane de kedicik aldı mı tamamdır :)
  • Bu sanırım, "kızım sana söylüyorum gelinim sen anla" haberi :-D . Meşajını aldım, bende varım.

Vaiz Kenneth Copeland, takipçilerinin bağışladığı paralarla satın aldığı yeni özel uçağını dualı bir video ile tanıtınca bir anda ABD’de gündem oldu.

Kenneth Copeland Ministries (KCM) adlı özel mega-kilisenin dini lideri olan televanjelist vaiz Kenneth Copeland, takipçilerinin bağışladığı paralarla satın aldığı yeni özel uçağını dualı bir video ile tanıtınca bir anda ABD’de gündem oldu. Birkaç yıl önce ticari yolcu uçağına binmeyi, “başından sonuna şeytanla dolu bir tüpün içine girmek gibi” niteleyen din adamı, 3,7 milyon dolarlık 14 kişilik Gulfstream V tipi özel jeti için, “Bunu bana İsa Mesih satın aldı” yorumu yaptı.

Amerika’nın Bülteni sitesinin haberine göre, Texas eyaletinin Fort Worth kentindeki mega kilisesinin yakınındaki özel pistte uçağı devralış anlarının videosunu, kilisenin web sitesinden yayınlatan Copeland, videoda, takipçilerine, ‘’Bu büyük bir alışveriş. Bunu görüyor musunuz? Bunu siz aldınız, siz ve İsa Mesih aldınız’’ diye hitap etti.

Dini sohbet ve yorumlar yaptığı bir televizyon yayını da yapan Copeland, özel jeti, film yapımcısı Hristiyan işadamı Tyler Perry’den satın aldı.

Copeland, karısı Gloria ile birlikte uçağa ilk binişini ve içini teftiş edişini ise videodan (en altta) yayınladı.

GV (G-5 diye telaffuz ediliyor) diye de anılan Gulfstream V özel jet, yakıt ikmali yapmaksızın yaklaşık 10 bin kilometre uçabiliyor. Uçağın en düşük fiyatı 3,7 milyon dolar ancak sahibinin tercihlerine göre ekstra masraflarıyla fiyatı 10 milyon dolara kadar çıkabiliyor.

Bir takipçisi videoya eklediği yorumunda, ‘’Önce, Kutsal Ruh, biraderimiz Copeland’a, Rabbimizin kilisemize Gulfstream V uçağını uygun gördüğünü bildirdi. Bunun üzerine derhal pazarlıklara başlandı ve Biraderimiz Copeland, satıcı olan Hristiyan işadamı ve film yapımcısı Tyler Perry ile harika bir kişisel ilişki geliştirdi’’ diye yazdı.

Videoda, giydiği pilot montu ile uçağın yanına gelen Vaiz Copeland, ‘’Tanrıya, onun takipçisi olan ve uçağın parasını ödeyen ortakları (takipçilerine ‘partner’ diye hitap etmesi ile ünlü) için’’ dua ederek şükrediyor.

Video, "Tanrıyı hoşnud ederseniz o da sizi yeryüzünün yüksek yerlerine çıkarır" mealinde bir İncil alıntısıyla son buluyor.

MEGA-KİLİSE LİDERLERİNDE ÖZEL UÇAK YARIŞI

Kenneth Copeland, cemaatine kendisine özel uçak satın aldıran ilk mega kilise lideri değil. Örneğin, 2015 yılında papaz Creflo Dollar, 70 milyon dolarlık G650 uçağını satın almak için cemaatinden bağış toplayınca ülke gündemine girmişti. Kilisenin her üyesinden uçak için 300 dolarlık bağış yapması istenmesi rahatsızlık yaratınca, uçağın, grubun faaliyetlerinde kullanılacağı açıklaması yapılmıştı.

Copeland’ın özel uçak satın alması, 2016 yılında Copeland ile kendisi gibi televanjelist (evanjelik televizyon vaizi) olan Jesse Duplantis ile Copeland TV’de yaptıkları ‘Müminlerin Zaferinin Sesi’ programında, ‘’neden özel uçağa ihtiyaçları olduğunu’’ konuştukları sohbeti yeniden gündeme taşıdı. Söz konusu programda Copeland, ticari yolcu uçağına binmeyi, ‘baştan sona şeytanla dolu bir tüpün içine girmek gibi’ diye nitelemişti.

Copeland yeni uçağına hemen binemeyecek. Önce uçağın 2,5 milyon dolara tefrişatı ve yeniden güncellenmesi çalışması yapılacak. Copeland’ın kilisesi ayrıca, uçağın muhafaza edileceği hangar inşaatı ile, özel pistin tamiri ve GV ekipmanı için gereken 17 milyon dolar için de üyeleri arasında yeni bir bağış çalışması başlattı. (odatv)

Uçağa binmek günah dedi bağışlarla uçak aldı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

emre ~ 12 ay önce
ADAM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Din ~ 12 ay önce
Toplumların afyonudur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bizde ~ 12 ay önce
Onlarda haram bizde ise coktan bismillah hava yollari var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İslam ~ 12 ay önce
Allah insana akıl vermiş düşünsün diye, İslam dinini iyice araştırıp okuyup öğrenip uygulamaya çalışsa insanoğlu zaten bütün güzellikler gelir ardınca. kısacası kusursuz olan İSLAM'dır insan değil.!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sumak ~ 12 ay önce
Hayret kimse sormamış.hadi ben sorayım bari eksik kalmasın:)) Din adamı asker kökenli miymiş?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HEE YARBAYMIŞ ~ 12 ay önce
ULAN SUSAKMISIN SUSAMMISIN NESİN SENİ KÜÇÜKKEN ASKERMİ ŞEY ETTİ? HER HABERDE VARSIN AYNI SORUYLA
Cami İmamı ~ 12 ay önce
Bizim mahallenin cami imamının business jet alması gibi bir şey

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vay canına ~ 12 ay önce
ulan senin yaptığını fetö bile yapmadı be

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Panda F/O ~ 12 ay önce
Kral adam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kedi canını ~ 12 ay önce
Yanına birkaç tane de kedicik aldı mı tamamdır :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Meşajını aldım ~ 12 ay önce
Bu sanırım, "kızım sana söylüyorum gelinim sen anla" haberi :-D . Meşajını aldım, bende varım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000