16 Mart 2015, Pazartesi 13:49:25

TUTAMAÇ SANDI, ACİL ÇIKIŞ KAPISINI AÇTI

Urumqi Havayolları'na ait Boeing B737 tipi uçağıyla Çin'in Çengçou kentine gidecek uçağında, acil çıkış kapısında oturan yolcu yanlışlıkla acil çıkış kapısını açtı.
  • Havacılığa meraklı insanları soğutup uzaklaştırımanın anlamı yok. Kimsenin tekelinde değil ve olmamalı. Ayrıca ATC lerden uçuculara, ARFF den yer hizmetlerine kadar, böyle bir sektörde insanların bu kadar birbirini çekmediğini görmek de üzücü. Emniyetin ne kadar önemli olduğunu ve buna en büyük etkinin insan faktörü olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu güzel alanda beraberce calışmak için herkezin silkinip beraber çalıştığı insanlara daha anlayışlı ve saygılı olması hepimize artı değer katacaktır. Bunun yanında teknik lisanın kullanımında daha dikkatli olunması da havacılığa gönül vermiş insanları küstürmediği gibi kendi aramızda da ukalalık olarak algılanmasının önüne geçecektir. Herkese emniyetli uçuşlar ve iyi çalışmalar.
  • Demek ki yolcuya brifing yapılmamış...
  • insan bilerek yapmadigi birseyden ceza aliyorsa adaletini seveyim dunya
  • Airporthaber yorumcu profili Uçaktan anlamayıp yorum yapanlar:mal Uçaktan anladığını sanıp yorum yapanlar: mal×mal

Geçtiğimiz Cumartesi günü yaşanan ilginç olay, Sincan Uygur özerk Bölgesi'nde meydana geldi.

Urumçi Diwopu Havalimanı'ndan Çin'in Henan eyaletinin başkenti Çengçou'ya gidecek olan Urumqi Air'in Boeing B737 tipi uçağı, yolcu alımını tamamladıktan sonra kalkış için son hazırlıklarına başladı.

Bu sırada uçaktaki 15-E numaralı acil çıkış kapısında oturan, ismi açıklanmayan orta yaşlı bir erkek yolcu, acil çıkış kapısını açtı. Eşi ile birlikte yolculuk yapan 42 yaşındaki yolcunun, 10 gün boyunca gözaltında tutulacağı öğrenildi.

Öte yandan kapıyı açan yolcu, ilk kez acil çıkış kapısında oturduğunu, otobüslerdeki tutamaç gibi düşünerek acil çıkış kilidini tuttuğunu ve kapı açıldığında şaşırdığını ifade etti.TUTAMAÇ SANDI, ACİL ÇIKIŞ KAPISINI AÇTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Havacılığa meraklı insanları soğutup uzaklaştırımanın anlamı yok. Kimsenin tekelinde değil ve olmamalı. Ayrıca ATC lerden uçuculara, ARFF den yer hizmetlerine kadar, böyle bir sektörde insanların bu kadar birbirini çekmediğini görmek de üzücü. Emniyetin ne kadar önemli olduğunu ve buna en büyük etkinin insan faktörü olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu güzel alanda beraberce calışmak için herkezin silkinip beraber çalıştığı insanlara daha anlayışlı ve saygılı olması hepimize artı değer katacaktır. Bunun yanında teknik lisanın kullanımında daha dikkatli olunması da havacılığa gönül vermiş insanları küstürmediği gibi kendi aramızda da ukalalık olarak algılanmasının önüne geçecektir. Herkese emniyetli uçuşlar ve iyi çalışmalar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Demek ki yolcuya brifing yapılmamış...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
of of ~ 3 yıl önce
insan bilerek yapmadigi birseyden ceza aliyorsa adaletini seveyim dunya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
taksirli suç ~ 3 yıl önce
allah taksiratını affetsin...
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Airporthaber yorumcu profili Uçaktan anlamayıp yorum yapanlar:mal Uçaktan anladığını sanıp yorum yapanlar: mal×mal

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Akıllılar ~ 3 yıl önce
Ha birde herşeyi bilen, küçük dağları yaratan, milleti mal diye yaftalayan boş kafalar var, onlarıda ekle istersen.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000