10 Aralık 2009, Perşembe 08:57:52

TURKUAZ HEDEF BÜYÜTTÜ, YENİ UÇAK GELİYOR

Bir yıl önce iki uçakla operasyonlarına başlayan Turkuaz Havayolları, uçak sayısını 6’ya çıkarıyor. Şirketin beşinci uçağı Cumartesi günü İstanbul’da olacak.
  • calısanların maaslarını verme ucak al:)haram yediğin ekmek..
  • yeni gelecek uçaklarla birlikte sabiha gökçen base edecegini duydum bu konuda hakında bilgisi olan varmı.
  • Arkadaşlar neden bilmediğiniz konular hakkında abuk subuk yorumlar yazıyorsunuz?? Vatanımız adına sevinmeniz gerekirken..mutlu olmalıyız bir şirket daha emin adımlarla ilerliyor..Turkuaz Havayollarına şimdiden başarılar ve güvenli uçuşlar diliyorum...Bu ekip ve Yöneticilerle bence başarılarına başarı katıcak ve birçok şirketi arkasında bırakacak..
  • istihdam sağlaması güzel fakat herşey de istihtdamla bitmiyor arkadaşlar...

Türk sivil havacılığının genç ve başarılı şirketlerinden Turkuaz Havayolları, attığı sağlam adımlarla adını duyururken, yerini de pekiştiriyor.

Bundan bir yıl önce Airbus 320 tipi iki uçakla operasyonlarına başlayan şirket, uçak sayısını önce 4’e çıkardı, şimdi de 6’ya çıkarıyor.

Türkiye’de İstanbul, Ankara, Kayseri, Konya, İzmir ve Antalya'dan Avrupa’da Amsterdam, Frankfurt, Köln ve Brüksel havalimanlarına uçuşlar gerçekleştiren Turkuaz  Havayolları’nın beşinci uçağı 12 Aralık Cumartesi günü İstanbul Atatürk Havalimanı’na inecek.

Dünyanın en büyük uçak kiralama şirketi ILFC’den kiralanan Airbus 321-200 tipi uçak Amerika’nın Miami kentinden kalktıktan sonra Gender  (Kanada) Köln (Almanya)  güzergahını kullanarak Atatürk Havalimanı’na gelecek.

İlk uçuşunu 2003 yılında yapan uçağın 5 yıllığına kiralandığı öğrenildi. 220 yolcu kapasiteli uçak gerekli yasal ve teknik işlemlerin tamamlanmasından sonra seferlerine başlayacak.

Turkuaz Havayolları’nın altıncı uçağı da Aralık ayının sonuna doğru filoya dahil edilecek. Airbus 320-200 tipi uçağın 180 yolcu kapasiteli olduğu, onun da 5 yıllığına ILFC’den kiralandığı bildirildi. Airbus 320 tipi uçağın ilk uçuşunu 2003 yılında yaptığı bildirildi.

Turkuaz Havayolları, iki uçağın da filoya katılmasıyla bin 200 koltuk kapasitesine ulaşacak. Oldukça genç bir filoya sahip olan Turkuaz Havayolları’nın hedefi ise 2015 yılında 50 uçaklık filoya ulaşmak.

Şirketin filosunda şu anda 4 adet Airbus 320 ve iki adet de Airbus 321 tipi uçak bulunuyor.

TURKUAZ HEDEF BÜYÜTTÜ, YENİ UÇAK GELİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

Misafir ~ 8 yıl önce
calısanların maaslarını verme ucak al:)haram yediğin ekmek..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yeni gelecek uçaklarla birlikte sabiha gökçen base edecegini duydum bu konuda hakında bilgisi olan varmı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Arkadaşlar neden bilmediğiniz konular hakkında abuk subuk yorumlar yazıyorsunuz?? Vatanımız adına sevinmeniz gerekirken..mutlu olmalıyız bir şirket daha emin adımlarla ilerliyor..Turkuaz Havayollarına şimdiden başarılar ve güvenli uçuşlar diliyorum...Bu ekip ve Yöneticilerle bence başarılarına başarı katıcak ve birçok şirketi arkasında bırakacak..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
istihdam sağlaması güzel fakat herşey de istihtdamla bitmiyor arkadaşlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000