06 Mayıs 2016, Cuma 08:40:31

Türkiye'nin tek model üreticisi Isparta'da

1990 yılında kurulan Termoplast Plastik Enjeksiyon Ve Kalıp Sanayi A.Ş., 2006 yılında başladığı model uçak üretimi işinde emin adımlarla ilerliyor.
  • Nazmi bey ile iletişime geçip geçen yıl özel bir ürün yaptırtmıştım. Kendisi 2 ay boyunca devamlı olarak telefon ve e-mail trafiğinde elinden gelen ilgiden fazlasını göstermiş ve sonunda mükemmel bir iş çıkartmış bir üretimcidir. Başarılarının devamını diliyorum umarım.
  • Rüzgar tribünü mü?? İyi şarz ediyor mu bari?
  • Tebrikler. Yolunuz açık, kazancınız bol olsun. Beğenmeyen de daha iyisini yapsın, engel olan yok!
  • Bunlar maket uçak editör arkadaş Madem bi haber yaptınız bari başlığınıda düzgün atın yahu...

1990 yılında kurulan Termoplast Plastik Enjeksiyon Ve Kalıp Sanayi A.Ş., 2006 yılında başladığı model uçak üretimi işinde emin adımlarla ilerliyor. Türkiye’ye daha önce Çin’den gelen model uçakları Isparta’da Gül Küçük Sanayi Sitesi'nde üretmeye başlayan firma bugün için yıllık 100 binden fazla model uçak üretiyor. 15’den fazla ülkeye ihracat yapan firma Nordex ve Siemens firmaları için ürettiği rüzgar tribünü modellerini de dünyanın dört bir yanına gönderiyor.

Termoplast Plastik Enjeksiyon Ve Kalıp Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Makine Mühendisi Erdal Gündüz ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nazmi Gülal ile firmanın geleceğe ilişkin hedeflerini konuştuk.

Makine Mühendisi Erdal Gündüz, 2006 yılından bu yana model uçak üretimi yaptıklarını belirterek, “Termoplast Plastik Enjeksiyon Ve Kalıp Sanayi A.Ş. 1990 yılında kuruldu. Maket uçak işine biz 2006 yılında başladık. Bu maket uçaklar daha ziyade yurt dışından Çin’den geliyordu. Bu konuda bir hevesimiz vardı. Maket uçak konusunda koleksiyonerdik. Bu işe Türkiye’de o zamanki ismi AtlasJet olan firma ile başladık. Zaman içinde çalıştığımız firma sayısı arttı. Türk Hava Yolları bizim konuda baya ufkumuzu açtı. Türkiye’ye ciddi anlamda döviz girdisi sağladığımız gibi yurt dışına giden dövizin de önüne geçtik. Maket uçak işi el emeğine dayalı incelik isteyen bir iş. Bu yönü ile istihdama açık bir iş. Firma olarak bu işte büyümeyi hedefliyoruz. Avrupa’da bu işin talebi daha çok. Firma olarak bu noktada Türkiye piyasasına ancak yetebiliyoruz. Ama uçaklarımızın modeli ve kalitesi arttıkça Avrupa pazarına da açıldık” dedi.Türkiye'nin tek model üreticisi Isparta'da

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

tayyareci ~ 2 yıl önce
Nazmi bey ile iletişime geçip geçen yıl özel bir ürün yaptırtmıştım. Kendisi 2 ay boyunca devamlı olarak telefon ve e-mail trafiğinde elinden gelen ilgiden fazlasını göstermiş ve sonunda mükemmel bir iş çıkartmış bir üretimcidir. Başarılarının devamını diliyorum umarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tribün ~ 2 yıl önce
Rüzgar tribünü mü?? İyi şarz ediyor mu bari?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
komik ~ 2 yıl önce
ahahahahaaaaaaa çok komiksin sen yaaa. yahu bi cıvıtmasanız olmaz.
tebrik ~ 2 yıl önce
Tebrikler. Yolunuz açık, kazancınız bol olsun. Beğenmeyen de daha iyisini yapsın, engel olan yok!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
maket olmuş model ~ 2 yıl önce
Bunlar maket uçak editör arkadaş Madem bi haber yaptınız bari başlığınıda düzgün atın yahu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
+ ~ 2 yıl önce
Kesinlikle doğru

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000