16 Ekim 2012, Salı 08:30:42

"TÜRKİYE'NİN ARKASINDAYIZ"

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland, Türkiye'nin hava sahasını Suriye uçaklarına kapatma kararını ABD olarak desteklediklerini söyledi...
  • zaten hep arkamızdaydınız bunu biliyoruz...birazda önümüze geçseniz nasıl olur acaba?
  • Amerika Birleşik Devletleri Irak Büyükelçisi April Glaspie'ın 25 Temmuz 1990'da, Saddam Hüseyin düzenlediği görüşmede,"IRAK-KUVEYT SINIR ANLAŞMAZLIĞI BİZİ İLGİLENDİRMEZ" demiştir.
  • tabi desteklersiniz..maşa varken niye elini ataşe sokasınız ki...
  • Bir tıpa taksaydık !

Nuland, günlük basın brifinginde bir soru üzerine, "Türkiye'nin, hava sahasının açık ihlali ışığında verdiği kararı elbette destekliyoruz" dedi.

Suriye'nin burada karşı tedbir almasının sürpriz olmadığını ifade eden Nuland, "Suriye'nin tüm komşularını, hava sahalarının nasıl kullanıldığı konusunda uyanık olmaya çağırıyoruz, özellikle de şimdi elimizde bu somut örnek varken" diye konuştu.

Nuland, Türkiye'nin insani yardımlar söz konusu olduğunda ise istisna uygulamaya açık olduğuna işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye, bir Ermenistan uçağına iniş yapması ve incelenmesi koşuluyla hava sahasını kullanmasına izin verdi. Uçağın insani yardım malzemesi taşıdığı teyit edildi ve Suriye'ye devam etmesine izin verildi. Dolayısıyla bizim açımızdan Türkler, bu konularda ölçülü ve uygun bir tutum ortaya koymaktalar."

"TÜRKİYE'NİN ARKASINDAYIZ"

Facebook Yorum

Yorumlar

TİT ~ 6 yıl önce
zaten hep arkamızdaydınız bunu biliyoruz...birazda önümüze geçseniz nasıl olur acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
25 TEMMUZ 1990 ~ 6 yıl önce
Amerika Birleşik Devletleri Irak Büyükelçisi April Glaspie'ın 25 Temmuz 1990'da, Saddam Hüseyin düzenlediği görüşmede,"IRAK-KUVEYT SINIR ANLAŞMAZLIĞI BİZİ İLGİLENDİRMEZ" demiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sömürge ~ 6 yıl önce
tabi desteklersiniz..maşa varken niye elini ataşe sokasınız ki...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tıpa ~ 6 yıl önce
Bir tıpa taksaydık !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000