20 Kasım 2017, Pazartesi 13:21:21

Türkiye'den Rusya'ya hava sahası jesti

Rusya’nın Suriye’deki askeri üssü Hmeymim’e giden bir transport uçağının bugün Türkiye hava sahasını kullanarak bölgeye ulaştığı bildirildi.
  • Uçak ESED başganı taşımış, yok böyle omurgasızlık.
  • Dik dur eğilmeee vatandaşın seninleee reisssss...Yersennnnnnnnn !!!
  • rusların bir uçağını düşürdük önce kükredik sonra maddi,manevi ne hallere düştük, onlara ihale,iş vermede,jest yapmada rekor kırıyoruz demek daha fazla şey yapsak neler olurdu allah bilir !
  • Yeterki bizden Domates alsinlar. Bu jest neki önüne yatan bakan buluruz.

Rusya’nın Suriye’deki askeri üssü Hmeymim’e giden bir transport uçağının bugün Türkiye hava sahasını kullanarak bölgeye ulaştığı bildirildi. Rusya, Suriye’ye ilk savaş uçaklarını yolladığında, Türkiye izin vermediği için Hazar Denizi-İran-Irak hava sahalarından Suriye’ye ulaşabilmişti.

İnterfaks ajansının haberine göre,  Rus askeri transport uçağı Tu-154M pazar günü Lazkiye yakınındaki Hmeymim üssüne ulaştı. Moskova’daki Çkalovksi askeri üssünden kalkan uçağın Soçi-Karadeniz ve devamında Türkiye hava sahası rotasını izlediği bildirildi.

Ajans, bu uçuşun Batılı uçuş tespit sitelerinden de izlendiğini kaydetti.
Habere göre Türk kaynaklar, bu yıl bunun Rus askeri uçaklarının benzer rotada yaptığı ilk uçuş olmadığını teyit ettiler.

Son dönemde iki ülkenin Suriye konusunda ortak çözüm çabalarının yoğunlaşması, iki ülke liderinin temaslarının artması ile Ankara’nın Moskova’ya bir jest yaptığı yorumu yapılıyor.

11 Ekim 2012 tarihinde  Moskova'dan kalkan Suriye’ye ait bir yolcu uçağı, F-16 savaş uçakları tarafından Ankara Esenboğa Havalimanı’na indirilmişti. Uçağın içinde askeri malzeme bulunduğu, malzemelerin ne amaçla taşındığının belirlenmesi için el konulduğu duyurulmuştu. Yapılan incelemede, uçağın kargosunda 10 koli mühürlü malzeme bulunmuştu. Açılan ilk iki kolide, askeri haberleşme cihazı parçaları tespit edilmişti. Kolilerin üzerinde alıcı olarak 'Suriye Savunma Bakanlığı' ibaresinin yer alması dikkat çekmişti. Pilot ilk etapta vermek istemediği kolileri daha sonra gümrüğe teslim etmeyi kabul etmişti. Gümrük yetkililerinin tutanakları hazırlamasının ve pilota imzalatmasının ardından, malzemelere el konularak uçağın, yolcuları ile birlikte kalkışına izin verilmişti. (haber7)

Türkiye'den Rusya'ya hava sahası jesti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Dik Dur! ~ 8 ay önce
Uçak ESED başganı taşımış, yok böyle omurgasızlık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havagazı ~ 8 ay önce
Dik dur eğilmeee vatandaşın seninleee reisssss...Yersennnnnnnnn !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
jesttt ! ~ 8 ay önce
rusların bir uçağını düşürdük önce kükredik sonra maddi,manevi ne hallere düştük, onlara ihale,iş vermede,jest yapmada rekor kırıyoruz demek daha fazla şey yapsak neler olurdu allah bilir !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aa ~ 8 ay önce
Yeterki bizden Domates alsinlar. Bu jest neki önüne yatan bakan buluruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yıkama yağlama ~ 8 ay önce
Hahaha çok güldüm!!!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000