27 Şubat 2012, Pazartesi 09:03:53

"TÜRKİYE UÇAK GEMİSİ ALACAK"

ABD'li gazeteci Seymour Hersh, Türkiye'nin önemli askeri adımlar attığını, yakında bir uçak gemisinin ordunun emrine verileceğini iddia etti.
  • ya hesinin ortasındayız kalkar kalkmaz heryere varıyoruz gemiyi ne yapcaz hayatta almayız iyi düşünün iyi .....
  • olduk züpel güç olduk. uçak yapamıyoz ama gemisini alıyoz, gemiyide yapamıyoz, benzininide yapamıyoz, arabada yapamıyoz, bilgisayar ile ilgili bişicik yapamıyoz, kendi madenlerimizi çıkarmıyoz, çıkardığımızı işleyemiyoz, tarım desen bitti hayvancılıkta öküz bileyetiştiremez olduk. ama, ama züpell güç olduk! laylaylay hop hop hop. bu kadar kolay olduk dedik olduk, yuppiee, eyyyooo. züp züp züp. yalaka, bakırköyden bildirdi.
  • bunuda yapardik yaw. ne acele ettiniz? helikopter tamam, iha tamam, osmanaut egitim ucaklari tamam. F35 yapiyoruz. f16 yi LM den bile iyi yaptigimiz riyavet ediliyor. ehh gemi nedir ki?
  • napalim gemisini bize daha cok ucak lazım :)
Pulitzer ödüllü gazeteci Seymour Hersh, dünyanın 2007'den beri yeni bir yörüngeye girdiğini ve Türkiye'nin bölgede söz sahibi olduğunu söyledi.

Takvim gazetesine açıklamalarda bulunan Hersh şunları söyledi:

"ABD ve Avrupa ekonomik krizle boğuşurken Arap Bahar'ı Ortadoğu'da değişime yol açtı. Türkiye bölgede söz sahibi oldu. ABD, İngiltere, Almanya, Rusya, Fransa ve İtalya, bu konudan çok rahatsız. Önümüzdeki 1 yıl çok kritik. Bu süre, ülkelerin gelecek 30 yılının kaderini çizecek.

Bölgesel güç olan Türkiye, küresel güç olmak için askeri alanda çok önemli adımlar attı.

Türk ordusu rakamsal olarak dünyanın en büyük 9. ordusu olarak görünse de, aslında ilk 4 ordu içinde. Tek eksiği ise uçak gemisine sahip olmaması. Ancak Türkiye uçak gemisi almak için de harekete geçti. ABD ile F-35 savaş uçakları konusunda uzun süredir yapılan pazarlık da sonuçlandı.

F-35'ler, uçak gemilerine inip-kalkma testini başarıyla geçti. Türkiye de, alım siparişini verdi. Irak'taki çözüm Türkiye, İran ve Irak arasındaki görüşmelere bağlı. Barzani ve Talabani, haddini aşmak için birçok yol aradı ama bulamadı. Suriye konusu çok kritik. Esad, görevde kalamayacağını iyi biliyor.

Sadece önündeki seçenekleri değerlendiriyor. Ülkeden kaçmayı son seçenek olarak görüyor. Rusya ve İran'ın desteğinin de koşulsuz sürmeyeceğinin farkında."
"TÜRKİYE UÇAK GEMİSİ ALACAK"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Misafir ~ 6 yıl önce
ya hesinin ortasındayız kalkar kalkmaz heryere varıyoruz gemiyi ne yapcaz hayatta almayız iyi düşünün iyi .....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
olduk züpel güç olduk. uçak yapamıyoz ama gemisini alıyoz, gemiyide yapamıyoz, benzininide yapamıyoz, arabada yapamıyoz, bilgisayar ile ilgili bişicik yapamıyoz, kendi madenlerimizi çıkarmıyoz, çıkardığımızı işleyemiyoz, tarım desen bitti hayvancılıkta öküz bileyetiştiremez olduk. ama, ama züpell güç olduk! laylaylay hop hop hop. bu kadar kolay olduk dedik olduk, yuppiee, eyyyooo. züp züp züp. yalaka, bakırköyden bildirdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bunuda yapardik yaw. ne acele ettiniz? helikopter tamam, iha tamam, osmanaut egitim ucaklari tamam. F35 yapiyoruz. f16 yi LM den bile iyi yaptigimiz riyavet ediliyor. ehh gemi nedir ki?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
napalim gemisini bize daha cok ucak lazım :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000