16 Mayıs 2015, Cumartesi 16:21:03

TÜRKİYE SURİYE HAVA ARACINI VURDU

Suriye'ye ait hava aracı Türk savaş uçakları tarafından vuruldu. Sınır ihlali yapan hava aracı Suriye tarafına düştü.
  • Arkadaşlar burası siyaset platformu değil burası havacılık sitesi, siyasetin havacılığa karıştırılmasını doğru bulmuyorum airporthaberinde bu konuda dikkat edilmesini umuyorum...
  • Kanal gene akp karsıtlı insanlarla dolmuş...bikarin böyle ileri geri konuşmaya ..şimdiki muhalefeti kötüleyeceginize kendi partinizine bakin ilk önce ;-)
  • @noluyoruz seninkisi durmadan bundan bir iki sene önce Kardesim esad cigerim Gaddafi amcamin oglu Yok teyzemin oglu Yok bilmem kankam diyip duruyordu da simdi noldu?
  • Gürsel tekinin suriye açıklaması, CHP yle esedin kanka olması. N'oluyo orda?

Türkiye sınırını ihlal eden Suriye’ye ait hava aracına, Adana’dan kalkan F-16’lardan iki füze atıldı. Türk savaş uçaklarının atışından sonra büyük bir patlama meydana gelirken, aracın düşürüldüğü iddia edildi. Görgü tanıkları, "Vurulan uçak üç parçaya bölündü' dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri yetkilileri, Hatay’ın Altınözü, Defne ve Yayladağı ilçelerinden Suriye’den bir hava aracının sınır ihlali yaptığını belirterek, “Bunun üzerine Adana’dan kalkan savaş jetlerimiz tarafından iki kez ateş açıldı. Şu anda bölgede incelemeler yapılıyor. Uçak mı, helikopter mi, başka bir hava aracı mı ne olduğu araştırmanın sonunda netlik kazanacak” dedi.

Bölgede oturan vatandaşlar ise Dursunlu-Emek bölgesinden Suriye uçağının iki kez sınır ihlali yaptığını, ardından da Türk jetleri tarafından vurulduğunu, uçağın üç parçaya bölünerek düştüğünü gördüklerini söyledi.Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türk savaş uçakları tarafından düşürülen Suriye hava aracıyla ilgili açıklama yaptı.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türk savaş uçakları tarafından düşürülen Suriye hava aracıyla ilgili açıklama yaptı.

Yılmaz, şunları söyledi:

"Cilvegözü’nde 14.04 sıralarında 5 dakika süreyle 7 mil sınırı ihlal eden bir Suriye helikopteri düşürülmüştür. Hakkıyla görevini yapan, Suriye güçlerine karşı gerekli tepkiyi gösteren Silahlı Kuvvetlerimizi tebrik ediyor, hepsinin gözlerinden öpüyorum."

Suriye Devlet Televizyonu ise Türk uçaklarının Suriye'ye ait insansız hava aracını düşürdüğünü söylemişti.

TÜRKİYE SURİYE HAVA ARACINI VURDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Fatih ERTUNÇ ~ 3 yıl önce
Arkadaşlar burası siyaset platformu değil burası havacılık sitesi, siyasetin havacılığa karıştırılmasını doğru bulmuyorum airporthaberinde bu konuda dikkat edilmesini umuyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Kanal gene akp karsıtlı insanlarla dolmuş...bikarin böyle ileri geri konuşmaya ..şimdiki muhalefeti kötüleyeceginize kendi partinizine bakin ilk önce ;-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
@noluyoruz seninkisi durmadan bundan bir iki sene önce Kardesim esad cigerim Gaddafi amcamin oglu Yok teyzemin oglu Yok bilmem kankam diyip duruyordu da simdi noldu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
noluyoruz ~ 3 yıl önce
Gürsel tekinin suriye açıklaması, CHP yle esedin kanka olması. N'oluyo orda?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000