14 Haziran 2016, Salı 08:41:21

Türkiye Rusya'yı denetleyecek

Rusya Savunma Bakanlığı Nükleer Risk Azaltma Merkezi Başkanı Sergey Rıjkov, Türk ve Fin uzmanların yer aldığı ortak misyonun Rusya hava sahasını denetleyeceğini açıkladı.
  • Bu uçak NATO ile Doğu bloğu arasında 1992 yılında yapılan bir anlaşma çerçevesinde Türkiye'ye geliyor ve gözlem uçuşu yapıyor. Bu yeni bir olay değil, yıllardır süren bir OS (Open Skies) görevi.Aynı şekilde, bizim CASA uçağımızda yılda 4 hafta Rusya görevi için Rusya'ya gidiyor. Her yıl NATO kapsamında Viyana da kota paylaşım toplantısı yapılıyor ve Hava Kuvvetlerinden temsilcilerimiz, subaylarımız bu toplantıya katılıyor. Silahsızlanma kapsamında yapılan bu görev, karşılıklı olarak devam ediyor. NATO ülkeleri ile ortak olarak Ukrayna,Rusya, Gürcistan ve Bosna Hersek üzerinde ASA görevleri icra ediyoruz. Bu görevlerin bazıları ortak görevler oluyor. Örneğin, Norveç ile birlikte, bizim CASA uçağı ile Rusya üzerinde görev icra edilebiliyor. Yani bu görevler normal bir anlaşma çerçevesinde yapılan, yıllardır uygulanan uluslararası bir iş.
  • dikkat edin putin rüzgar yapmasın:)
  • Sonunda uzunadam rusyayı dize getirdi helal olsun.Büyük Türkiye dünya gücü dünya lideri.işte özlenen Türkiye.rüsyada kimmmiş 2 günde moskovada namazımızı kılar iftarımızı açarız
  • Haberi yapan arkadaşa! Resimde gösterdiğiniz uçak CN-235'tir. "S" değil yani. Zaten ülkemizde de S ile başlayan bir uçak yoktur!

Rusya Savunma Bakanlığı Nükleer Risk Azaltma Merkezi Başkanı Sergey Rıjkov, Türk ve Fin uzmanların yer aldığı ortak misyonun Rusya hava sahasını denetleyeceğini açıkladı.

Açık Semalar Anlaşması (ASA) çerçevesindeki denetimin 13-17 Haziran arasında yapılacağını ifade eden Rıjkov, uzmanların Türkiye'ye ait SN-235 tipi uçakta sefer yapacağını aktardı.

'SN-235'LER SİLAHLA DONATILMIYOR'

SN-235'lerin silahla donatılmayan bir uçak tipi olduğunu da kaydeden Rıjkov, uçağın ve üzerindeki gözetim aracının uluslararası kontrollerden geçirildiğini belirtti.

'TÜRKİYE, RUS UZMANLARIN DENETİM YAPMASINA İZİN VERMEMİŞTİ'

Türkiye, şubatta Rusya'nın Türk hava sahasını denetlemesine izin vermemişti. Türk Dışişleri, ‘Rusya'nın 2-5 Şubat 2016 arasında talep ettiği gözlem uçuşunun rotasında mutabakat sağlanamadığı için uçuş gerçekleşmemiştir' açıklamasını yapmıştı.

Türkiye Rusya'yı denetleyecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

portos ~ 2 yıl önce
Bu uçak NATO ile Doğu bloğu arasında 1992 yılında yapılan bir anlaşma çerçevesinde Türkiye'ye geliyor ve gözlem uçuşu yapıyor. Bu yeni bir olay değil, yıllardır süren bir OS (Open Skies) görevi.Aynı şekilde, bizim CASA uçağımızda yılda 4 hafta Rusya görevi için Rusya'ya gidiyor. Her yıl NATO kapsamında Viyana da kota paylaşım toplantısı yapılıyor ve Hava Kuvvetlerinden temsilcilerimiz, subaylarımız bu toplantıya katılıyor. Silahsızlanma kapsamında yapılan bu görev, karşılıklı olarak devam ediyor. NATO ülkeleri ile ortak olarak Ukrayna,Rusya, Gürcistan ve Bosna Hersek üzerinde ASA görevleri icra ediyoruz. Bu görevlerin bazıları ortak görevler oluyor. Örneğin, Norveç ile birlikte, bizim CASA uçağı ile Rusya üzerinde görev icra edilebiliyor. Yani bu görevler normal bir anlaşma çerçevesinde yapılan, yıllardır uygulanan uluslararası bir iş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
slm ~ 2 yıl önce
dikkat edin putin rüzgar yapmasın:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
as ~ 2 yıl önce
sana rüzgar etmiş belliki boş konuşmuşun.
serdal ~ 2 yıl önce
Sonunda uzunadam rusyayı dize getirdi helal olsun.Büyük Türkiye dünya gücü dünya lideri.işte özlenen Türkiye.rüsyada kimmmiş 2 günde moskovada namazımızı kılar iftarımızı açarız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sırayla ~ 2 yıl önce
hocam önce emevi camisinde cuma namazı sonra mısır da sahur sonra moskova da iftar inş:) okçular ileriiii
serdar ~ 2 yıl önce
tarifeli uçakla gidilir moskovaya iftarda açılır namazda kılınır .bay ironi
!!! ~ 2 yıl önce
Haberi yapan arkadaşa! Resimde gösterdiğiniz uçak CN-235'tir. "S" değil yani. Zaten ülkemizde de S ile başlayan bir uçak yoktur!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CASA ~ 2 yıl önce
Made in Spain and made in Turkey,TAİ.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000