17 Şubat 2017, Cuma 16:35:33

"Türkiye o pilotları Rusya'ya teslim edebilir"

Rusya Adalet Bakan Yardımcısı Maksim Travnikov, Türkiye'nin 2015 yılının kasım ayında Su-24 tipi Rus savaş uçağını düşürenleri Rusya'ya teslim edebileceğini öne sürdü.
  • bazılarının para,güç ve mevki için veremeyecekleri şey yoktur.All inclusive...
  • yazıklar oslun birde diyorki rusa kendi vatandaşlarını teslim etmiyor ama türkiye edebilir!!! biz tan bir sefil olmusuz!
  • Okadar anlasma yatilar. Dogal gazdan tutun bir cok yapilacak islere imza attilar , bir kaza olmustur ,kimse istemez. Boyle bir kaza. Olmasini Allah miletimizi korusun ,bu savastir. Yalni su var. sehit olan kardeslerimizin aillelerine PUTIN. Bir tazminat vermesi gerekir hepsi fakir cocuklari. Sehit oluyor hayati barakada gecmis cok yazik, insanimiz buna layik degil. Digerleri. Bogaz yalilarda Sefa sursunler, Kimine mal mulk veririm servet veririm bakalim nerde nerde harcarlar kiminede kendini idare edecek kadar bu allahin emridir ve allah imtihan ediyor , bakalim serveti nerde. Harciyor,
  • 1949 ben ilk okuldaidin cok iyi hatirliyorum. ILK NATO. Yani birinci diye bilirim UYESI TURkIYEDIR, Biz usak degiliz Korede. Suriyede gurdunuz. Turklugun kahramanligini Biz kimsenin usagi degiliz bunu diyen dusunen hangi kisi ve devlet olursa olsun onlar turkiyenin Usagidir, Birdaha bunu Duymayim. Gelirim oraya. Ona gore,

Rusya Adalet Bakan Yardımcısı Maksim Travnikov, Türkiye'nin 2015 yılının kasım ayında Su-24 tipi Rus savaş uçağını düşürenleri Rusya'ya teslim edebileceğini öne sürdü.

Rus parlamentosunun alt kanadı Duma'da yapılan 'Türkiye Cumhuriyeti ile Rusya Federasyonu Arasında Cezai Konularda Karşılıklı Adli Yardımlaşma ve Suçluların İadesi Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı' oylaması çerçevesinde anlaşma hakkında bilgi veren Travnikov, uçağı düşürenlerin söz konusu anlaşmanın kapsamına dahil olabileceğini belirtti.

'PİLOTLAR ADLİ ANLAŞMA GEREĞİNCE TESLİM EDİLEBİLİR'
Bir parlamenterin Su-24 uçağını vuran zanlıların durumuna ilişkin sorusunu yanıtlayan Travnikov, "Rus mevzuatında suç teşkil eden bir eylemi gerçekleştirenler, bu anlaşma kapsamında iade edilebilir. Ancak anlaşmada birtakım nedenlerden dolayı iadeyi engelleyen hükümler de bulunuyor" ifadelerini kullandı.

'TÜRKİYE KENDİ VATANDAŞLARINI DA İADE EDİYOR'
Travnikov şöyle devam etti: "Türkiye, Rusya'nın aksine kendi vatandaşlarını da iade ediyor. Bu nedenle, zanlı durumundaki Türk veya farklı ülke vatandaşları da anlaşma kapsamına giriyor."

YASA TASARISI DUMA'DAN GEÇTİ
Söz konusu kanun tasarısı, Duma'da bugün yapılan oylamada kabul edilmişti. Anlaşma 1 Aralık 2014 tarihinde Ankara'da Türk ve Rus Adalet Bakanları tarafından imzalanmış ve 21 Ekim 2015'te Duma'ya getirilmişti. Ancak Rus uçağının düşürülmesi üzerine anlaşmanın onay süreci sekteye uğramıştı. (Sputnik)

"Türkiye o pilotları Rusya'ya teslim edebilir"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

bedirhan ~ 1 yıl önce
bazılarının para,güç ve mevki için veremeyecekleri şey yoktur.All inclusive...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yazık ~ 1 yıl önce
yazıklar oslun birde diyorki rusa kendi vatandaşlarını teslim etmiyor ama türkiye edebilir!!! biz tan bir sefil olmusuz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Milletimiz hic bir guce teslim edilemez, hur yasamis hur yasiyacaktir ~ 1 yıl önce
Okadar anlasma yatilar. Dogal gazdan tutun bir cok yapilacak islere imza attilar , bir kaza olmustur ,kimse istemez. Boyle bir kaza. Olmasini Allah miletimizi korusun ,bu savastir. Yalni su var. sehit olan kardeslerimizin aillelerine PUTIN. Bir tazminat vermesi gerekir hepsi fakir cocuklari. Sehit oluyor hayati barakada gecmis cok yazik, insanimiz buna layik degil. Digerleri. Bogaz yalilarda Sefa sursunler, Kimine mal mulk veririm servet veririm bakalim nerde nerde harcarlar kiminede kendini idare edecek kadar bu allahin emridir ve allah imtihan ediyor , bakalim serveti nerde. Harciyor,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yanlis soyluyorsun sinirine hakim ol ~ 1 yıl önce
1949 ben ilk okuldaidin cok iyi hatirliyorum. ILK NATO. Yani birinci diye bilirim UYESI TURkIYEDIR, Biz usak degiliz Korede. Suriyede gurdunuz. Turklugun kahramanligini Biz kimsenin usagi degiliz bunu diyen dusunen hangi kisi ve devlet olursa olsun onlar turkiyenin Usagidir, Birdaha bunu Duymayim. Gelirim oraya. Ona gore,

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000