01 Nisan 2017, Cumartesi 10:01:03

Türkiye 'Hava ambulansı'nda ilk 10'da

Türkiye, dünyada helikopter ambulans kullanan ülkeler arasında kapasite yönünden ilk 10'da yer alıyor.
  • ULAN DÜM-BÜK EMEKLİ ASKERLER NE ULAN BU THK NIN SİZDEN ÇEKTİĞİ S..TİR OLUP GİDİN ARTIK YA. YATA YATA MAAŞ ALIYONUZ, KOMUTANCILIK OYNUYONUZ HALA, EVDE EŞİNDEN, ÇOCUĞUNDAN SU İSTEYEMEZ, MİLLETİN BAŞINA AMİR OLUYONUZ.
  • Tip parasını versem işe alırlarmı
  • o 49bin saatin 30 küsur bini koçoğluna ait. ambulansçıların maaşını bakanlık hakedişinizden kesip 1 ay sonra ödüyor. her taraf borç batağı.
  • İçtikleri soda nin parasını dahi kuruma ödenen yangın pilotları ile de ilk sırada yer alan Türk Hava Kurumundan da bahsetmek Veya çocuklarını kurum kaynakları ile pilot yapan emekli askerleri de aciklasak başta yöneticiler olmak üzere

Sağlık alanında önemli çalışma ve devasa yatırımlara imza atan Türkiye, helikopter ambulans hizmetindeki kapasitesiyle de öne çıkıyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından 2008 yılında başlatılan helikopter ambulans hizmetinde, 3 yıldır iştirakçileri arasında Türk Hava Kurumunun da yer aldığı firmaların tedarikçiliğinde bakanlık tarafından 17 helikopter ile yürütülen çalışmalar sayesinde Türkiye, dünyada helikopter ambulans kullanan ülkeler arasında kapasite yönünden ilk 10'da yer alıyor.

Ülke genelindeki 16 bölgede hizmet veren birim, bünyesindeki 17 helikopter ambulansla kurulduğu günden beri 49 bin 275 saatlik uçuş ile 25 bin 858 hasta ve 181 organı nakledilmek üzere hastanelere ulaştırdı.

THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, helikopterlerin her gün ülkenin farklı noktalarında uçuşlar gerçekleştirdiğini ifade ederek, "Bazen bir helikopter günde bir iki olaya müdahale etmektedir. Helikopterlerin gördüğü bu işlev dünyada çok fazla ülkede yok. Dünyada ambulans helikopteri kullanan aşağı yukarı 20 civarında ülke var. Türkiye de mevcut kapasitesiyle ilk 10'un içerisindedir." değerlendirmesinde bulundu. 

Türkiye 'Hava ambulansı'nda ilk 10'da

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

düm-bükler ~ 1 yıl önce
ULAN DÜM-BÜK EMEKLİ ASKERLER NE ULAN BU THK NIN SİZDEN ÇEKTİĞİ S..TİR OLUP GİDİN ARTIK YA. YATA YATA MAAŞ ALIYONUZ, KOMUTANCILIK OYNUYONUZ HALA, EVDE EŞİNDEN, ÇOCUĞUNDAN SU İSTEYEMEZ, MİLLETİN BAŞINA AMİR OLUYONUZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Secret CV ~ 1 yıl önce
Tip parasını versem işe alırlarmı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
velicandil ~ 1 yıl önce
o 49bin saatin 30 küsur bini koçoğluna ait. ambulansçıların maaşını bakanlık hakedişinizden kesip 1 ay sonra ödüyor. her taraf borç batağı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yangın ~ 1 yıl önce
İçtikleri soda nin parasını dahi kuruma ödenen yangın pilotları ile de ilk sırada yer alan Türk Hava Kurumundan da bahsetmek Veya çocuklarını kurum kaynakları ile pilot yapan emekli askerleri de aciklasak başta yöneticiler olmak üzere

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000