07 Eylül 2012, Cuma 18:59:04

TÜRKİYE HATTI AFA'DAN SORULACAK...

Atlantik Uçuş Akademisi (AFA) Diamond’ın satış temsilciğini üstlendi…
  • Keşke katkı sağlayabilecek yorumlar yapabilmiş olsaydınız da, havacılığa meraklı arkadaşlar da faydalanabilseydi. pilot adayı olmak demek hayata sıfırdan başlamak demek değildir. okuyoruz, izliyoruz ve görüyoruz. THY aylardır s/o ilanını kaldırmadı. üzerine deneyimli s/o ilanı açtı geri kaldırdı. geçen sene aday adayı başvurusu açmadı. bu sene de başvuran adaylardan başarısız olmalarına rağmen tamamı DLR için geri çağrıldı. kimse pilot açığını kabul etmiyor ama THY 300 kişi kapasiteli okul için kolları sıvamış durumda. Bu kadar uçuş okulu varken THY istihdam edecek pilot bulamıyorsa, ATPL'i olanların kişisel eksikliğidir bu. Eğri oturup doğru konuşmak lazım. Görünen köy de kılavuz istemez. Aylardır yayında olan ilanlar var ve filoya yeni uçaklar alınıyor. Aydın'ın ne zaman açılacağı bile net değil. Özel uçuş okullarına tavsiyede bulunanlar büyük konuşmuyor da kim büyük konuşuyor?
  • Daha adayken boyundan büyük laflar ettiğine göre egon bayağı yüksek olmalı. Büyük lokma ye, boyundan büyük laf söyleme. Bu iş yalamayla, çanta taşımayla olmaz. Üçüncüye bile sıçratmazlar çekirge....
  • AFA'nın attığı adım Türk Havacılığı için çok önemli adımlardan bir tanesi. Özel uçuş okullarının Türk Hava Yolları'nın Aydın'daki havaalanıyla zarar görmesi söz konusu değil. THY kendi pilotunu zaten yaptığı gibi kendi yetiştiriyor olacak. Kontenjanının artması havayollarının pilot taleplerine cevap olacak demektir. Havacılık, TSK'ya olan bağımlılığından nihayet sıyrılıyor.
  • THY nin Aydındaki uçuş okulu faaliyete geçtiği aydan itibaren Türkiyedeki uçuş okullarının tek tek kapanmaya başladığına hepimiz şahit olucaz. Uçuş okullarının yaptıkları yatırımlarda dikkatli olmalarını tavsiye ederim.

Atlantik Uçuş Akademisi (AFA) son teknoloji ürünü olan ve yüksek seviyede uçuş emniyeti değerlerine sahip Avusturya menşeili Diamond Aircraft Industries tarafından, Avusturya ve Kanada'da üretilen Diamond hava araçlarının satış temsilciliğini üstlendi.

Diamond yetkilileri, Diamond uçaklarının Türkiye’de sivil amaçlı kullanımındaki tüm satış talepleri ile ilgili müşterileri bundan böyle AFA’ya yönlendirecek.

Diamond’un satış temsilciğini üstlenen AFA, Türkiye’de söz konusu uçakların satışı ile ilgili tüm konuları kendi kadrosuyla değerlendirecek.

Türkiye'de AFA başta olmak üzere bazı uçuş okullarının da filosunda bulunan Diamond tipi uçakların Türkiye'deki satış temsilciğini alan AFA, bu anlamda etkili bir adım atmış oldu.

©AirportHaber

TÜRKİYE HATTI AFA'DAN SORULACAK...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Boyut göreceli bir kavramdır ~ 6 yıl önce
Keşke katkı sağlayabilecek yorumlar yapabilmiş olsaydınız da, havacılığa meraklı arkadaşlar da faydalanabilseydi. pilot adayı olmak demek hayata sıfırdan başlamak demek değildir. okuyoruz, izliyoruz ve görüyoruz. THY aylardır s/o ilanını kaldırmadı. üzerine deneyimli s/o ilanı açtı geri kaldırdı. geçen sene aday adayı başvurusu açmadı. bu sene de başvuran adaylardan başarısız olmalarına rağmen tamamı DLR için geri çağrıldı. kimse pilot açığını kabul etmiyor ama THY 300 kişi kapasiteli okul için kolları sıvamış durumda. Bu kadar uçuş okulu varken THY istihdam edecek pilot bulamıyorsa, ATPL'i olanların kişisel eksikliğidir bu. Eğri oturup doğru konuşmak lazım. Görünen köy de kılavuz istemez. Aylardır yayında olan ilanlar var ve filoya yeni uçaklar alınıyor. Aydın'ın ne zaman açılacağı bile net değil. Özel uçuş okullarına tavsiyede bulunanlar büyük konuşmuyor da kim büyük konuşuyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot Adayı Kardeşim ~ 6 yıl önce
Daha adayken boyundan büyük laflar ettiğine göre egon bayağı yüksek olmalı. Büyük lokma ye, boyundan büyük laf söyleme. Bu iş yalamayla, çanta taşımayla olmaz. Üçüncüye bile sıçratmazlar çekirge....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot Adayı ~ 6 yıl önce
AFA'nın attığı adım Türk Havacılığı için çok önemli adımlardan bir tanesi. Özel uçuş okullarının Türk Hava Yolları'nın Aydın'daki havaalanıyla zarar görmesi söz konusu değil. THY kendi pilotunu zaten yaptığı gibi kendi yetiştiriyor olacak. Kontenjanının artması havayollarının pilot taleplerine cevap olacak demektir. Havacılık, TSK'ya olan bağımlılığından nihayet sıyrılıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandaş ~ 6 yıl önce
THY nin Aydındaki uçuş okulu faaliyete geçtiği aydan itibaren Türkiyedeki uçuş okullarının tek tek kapanmaya başladığına hepimiz şahit olucaz. Uçuş okullarının yaptıkları yatırımlarda dikkatli olmalarını tavsiye ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000