21 Eylül 2015, Pazartesi 08:16:49

Türkiye Doha'da sahne alıyor

Türk savunma sanayisi devleri Ekim’de Doha’da gerçekleştirilecek High-Tech Port by MÜSİAD fuarına çıkarma yapacak.
  • Bi yapsaydiniz ucagi be ya.. sonra gideydinuz.. buda jet fadilin imza si gibi fos cikmas inşallah
  • Ne olursa olsun gurur duyarim
  • Siz hiç bir Fransızın ağzından, bu tarz bir konuda Türklere meydan okuyoruz lafı duydumuzmu???meydan okuma şafla değil icraatla yapılır ayrıca bas bas bağıra bağıra yapılmaz
  • Sevgili Akp li kardeşlerim Uçak yapmayalım diyen yok zaten. Uçağı yaparsın artık yerlimi yaparsın teknolojisini çalarmısın ki buda mübahtır, ondan sonra güzel bir tanıtımla dünyaya tanıtırsın. Bas bas bağırmazsın uçak yapeyoz diye!!!!! Yada ağlamazsın bu europalılar bizi hep engelliyor diye ok:-)

Türk savunma sanayisi devleri Ekim’de Doha’da gerçekleştirilecek High-Tech Port by MÜSİAD fuarına çıkarma yapacak. TRJet’in ilk kez görücüye çıkacağı Katar’da, 5 yılda 5 milyar $’lık savunma ve havacılık potansiyelinin oluşması bekleniyor.

Türk savunma sanayii şirketleri Katar’da gövde gösterisine hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani’nin resmi himayelerinde düzenlenecek olan High-Tech Port by MÜSİAD fuarı, sadece Türkiye ile Katar arasında firma ve kurumların katılımlarıyla 6-8 Ekim tarihlerinde Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleştirilecek.

Fuar diğer devlere kapalı

Savunma sanayisi, havacılık ve uzay, deniz sistemleri ile IT ve mühendislik alanlarını kapsayan fuara, Türkiye’den Aselsan, Havelsan, TAI, Roketsan, THY Teknik, BMC  başta olmak üzere 70’e yakın firma katılacak. Türkiye’nin ilk bölgesel jet uçağı TRJet Ortadoğu’da ilk kez görücüye çıkacak. Fuarda en yeni teknoloji ürünlerini dünya vitrinine çıkaracak olan şirketlerden BMC de 7 büyük savunma aracın tanıtımını gerçekleştirecek.

Diğer dünya devletlerine kapalı olan fuarın monopol bir iş geliştirme ortamı oluşturmayı hedeflediğini aktaran High Tech Port Genel Koordinatörü Hakan Kurt, “Türkiye ve Katar’dan toplamda 75 firma ve kurum katılımcı olarak alanda yer alacak. Türkiye’den binin üzerinde katılımcı ve ziyaretçi Katar’a çıkarma yapacak” dedi. Türkiye’nin 10 yılda yıllık   20 milyar doları aşan savunma bütçesinin yarıdan fazlasını kendisinin karşıladığına dikkat çeken Kurt, 1 milyar 647 milyon dolarlık da ihracat gerçekleştirdiğini dile getirdi. Kurt, geliştirilen nihai ürünler taarruz helikopteri “Atak”, Milli Gemi Projesi (MİLGEM), MPT, Kirpi ve Milli tank “Altay” gibi ürünlerle gelecek on yıl savunma sanayisinin ihracatta 10 milyar doları yıllık bazda geçebileceğini vurguladı.

Fransa’ya meydan okuyoruz

Katar’ın en son büyük alımını Fransız bir firmadan 24 adet savaş uçağı olarak gerçekleştirdiğine işaret eden Fuarın Genel Koordinatörü Hakan Kurt, şöyle devam etti: “24 adet savaş uçağı için 7 milyar dolarlık bir satın alma yaptı. Tam da bu noktada Türkiye gerçekleştirdiği kazanımlarla Katar’da Fransa’ya meydan okuyor. Fransız savunma şirketlerinin önemli bir pazarı olan Katar; devlet başkanları nezdinde devam eden diplomatik ilişkilerle artık Türkiye’nin pazarı haline geliyor. Orta vadede 5 yılda Katar’da 5 milyar dolarlık savunma ve havacılık potansiyelinin Türkler için oluşacağını öngörüyoruz.”

Türkiye Doha'da sahne alıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

len ~ 3 yıl önce
Bi yapsaydiniz ucagi be ya.. sonra gideydinuz.. buda jet fadilin imza si gibi fos cikmas inşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
turk ~ 3 yıl önce
Ne olursa olsun gurur duyarim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Asdsasdsa ~ 3 yıl önce
Siz hiç bir Fransızın ağzından, bu tarz bir konuda Türklere meydan okuyoruz lafı duydumuzmu???meydan okuma şafla değil icraatla yapılır ayrıca bas bas bağıra bağıra yapılmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Asdsasd ~ 3 yıl önce
Sevgili Akp li kardeşlerim Uçak yapmayalım diyen yok zaten. Uçağı yaparsın artık yerlimi yaparsın teknolojisini çalarmısın ki buda mübahtır, ondan sonra güzel bir tanıtımla dünyaya tanıtırsın. Bas bas bağırmazsın uçak yapeyoz diye!!!!! Yada ağlamazsın bu europalılar bizi hep engelliyor diye ok:-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000