26 Temmuz 2017, Çarşamba 13:07:43

Turkish Do&C'da flaş gelişme

Türk Hava Yolları’nın geçen yıl kapasite düşürmesi sonrası işten çıkarılan Do&Co çalışanı uçan aşçıların 75’i tekrar işe çağırıldı.
  • aslında işin aslı sevgili IK personelleri işten çıkardıgını bilmediği şefleri çağırmış aa dava mı açmıştınz okey o zmn pardon dyip kapatıyorlar..
  • Hakkımı Helal etmiyorum Elbette çıkar bunun acısı kaç aydır işsiziz iş bulamıyoruz
  • Gerçekten çok iyi niyetli masum şefler islerini seviyorladi pikolojilri bozuldu bari siz is veriyorsunuz başka işleri engelemeyin yazık günah hepsinin çocuk lari var ailesi var bakmakta olduğu en sonunda adelet yerini bulur âllah büyük yolunuz açık olsun
  • Su yorumları okuyorumda sizi uçağa almamalrı gerek gerçekten psikolojiniz bozulmus

 Türk Hava Yolları’nın geçen yıl kapasite düşürmesi sonrası işten çıkarılan Do&Co çalışanı uçan aşçıların 75’i tekrar işe çağırıldı.

Türk Hava Yolları, krizle başa çıkabilmek için geçen yıl filosunda bulunan uçakların bir bölümünü yere indirirken birçok kalemde de tasarruf etme yoluna gitmişti. THY’nin özellikle ikram konseptinde tasarruf sağlayıcı uygulamalara başlamasıyla en büyük kriz THY iştiraklerinden Turkish Do&Co’da yaşanmış, birçok uçan aşçı ile yollar ayrılmak zorunda kalınmıştı.

2016 yılının aksine bu yıl hem yolcu sayısında hem de doluluk oranlarında eski günlerine geri dönen THY, seferden çektiği uçakları yeniden filoya dahil etmeye başlayınca uçan aşçı ihtiyacı da ortaya çıktı.

THY’nin ihtiyacını karşılamak için harekete geçen Do&Co, yeni uçan aşçılar istihdam etmek yerine, bir süre önce mecburen yollarını ayırmak zorunda kaldığı uçan aşçılarla iletişime geçti.

Do&Co’nun 75 civarında uçan aşçıyı yeniden şirket bünyesinde çalışmaya davet ettiği öğrenildi.

©Airporthaber.com

Turkish Do&C'da flaş gelişme

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (114)

işin aslı ~ 12 ay önce
aslında işin aslı sevgili IK personelleri işten çıkardıgını bilmediği şefleri çağırmış aa dava mı açmıştınz okey o zmn pardon dyip kapatıyorlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
işsiz ~ 12 ay önce
Hakkımı Helal etmiyorum Elbette çıkar bunun acısı kaç aydır işsiziz iş bulamıyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Garip ~ 12 ay önce
Gerçekten çok iyi niyetli masum şefler islerini seviyorladi pikolojilri bozuldu bari siz is veriyorsunuz başka işleri engelemeyin yazık günah hepsinin çocuk lari var ailesi var bakmakta olduğu en sonunda adelet yerini bulur âllah büyük yolunuz açık olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 12 ay önce
Su yorumları okuyorumda sizi uçağa almamalrı gerek gerçekten psikolojiniz bozulmus

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ok cnm ~ 12 ay önce
Kabinde yunus balığı seven chef görmedim ben

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000