05 Aralık 2017, Salı 09:07:36

Türk yolculara çile çektiriyorlar!

Almanya'nın Frankfurt Havalimanı, schengen vizesi olduğu halde Türk turistlere uçağın kapısı önünde pasaport kontrolleri yapıyor, yolculara, “Türkiye’de ne kadar kaldınız?” diye soruyor...
  • Yolcular sok gecirmis. Ne abarti yani. Bunu senelerdir yapiyormar. Hicte anormal bir durum degil
  • Almanya bizi kıskanii, çünkü onlarda kişi başı milli gelir 50 bin dolar bizde 9 bin , işte o yüzden 3 milyon Alman , Türkiyeye işçi olarak göçtü, daha dün metro bileti alırken biletçi Almandı, çalıştığım fabrikada da en az 50 Alman işçi var, evet evet artık eminim Almanya bizi kıskaniiiy
  • yönetimin yanlışları var tabi reis kantarın topuzunu kaçırıyor ama terör ögütleri türk düşmanlarıda hergün türkiye aleyhinde lobi yapıp almanyayla aramızın bozulması için çırpınıyor mevzu vatanda gerisi teferruattır dış politikada tek ses içde içde birbirimizi yiyebiliriz :)
  • adama hergün kasımpaşa ağzıyla hakaret eder şansolyeyi düşman ilan edersen iyi muamele bekleymezsin. yöenticiler artık sakinleşmeli devamlı savaşdayız ve batı düşman modundan bi kurtulup menfaatimiz doğrultusunda ülke çıkararı doğrultusunda politika izlemeliyiz. müslüman-haçlı savaşı kafası kafa değil hem sün düşmansınn deyip hemde senin birliğine girmek istiyorum dersen adamlarda düşmanı almaz tabi

Türkiye-Almanya ilişkileri Osmanlı Dönemine kadar gider. Geçtiğimiz yıl, Almanya'da yaşayan Türk kökenli sayısı yaklaşık 2 milyon 900 bin olarak açıklandı. Çok değil bundan birkaç sene öncesine kadar Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliği görüşmelerinde en büyük desteği Almanya'nın verdiğini hatırlayalım. Bunun yanında Türkiye'nin en çok ihracat yaptığı ülkenin Almanya olduğunu da ekonomik ilişkilerin büyüklüğü konusunda fikir vermesi açısından not edelim.

Son dönemde Türkiye'nin Almanya ile yaşadığı sorunlar ve batılı müttefiklerinden uzaklaşması, Almanya’ya seyahat eden Türk vatandaşlarının insanlık dışı vize uygulamalarına maruz kalmasına sebep olmaya başladı.

Geçtiğimiz hafta Lufthansa Havayolları’nın LH1299 sefer sayılı uçağıyla İstanbul’dan Frankfurt ‘a inen yolculara uçak aprondayken tek tek pasaport kontrolü yapıldı.
Zaten zorlu ve her geçen yıl daha da zorlaşan vize uygulamalarına bir de uçak aprondayken yapılan pasaport kontrolleri eklenince Türk yolcular çileden çıktı.

Türk vatandaşlarından gelen tepkiler üzerine, uçak görevlileri uygulamanın bir süredir devam ettiğini, yeni bir şey olmadığını ifade etse de Türk vatandaşları bu çağ dışı uygulamadan memnun değil!

Türk yolcular yaşadıklarını, Frankfurt’ta uçak havaalanına indiğinde, aprondayken uçak kapısında polislerin belirdiğini, tek tek yolculara pasaport kontrolü yapıldığını görünce şok oldukları şeklinde aktardı ve Türk devletinden bu uygulamalara son verilmesi için uğraşmalarını talep etti.

Şu sıralar, incelme noktasında olan Türkiye-Almanya ilişkileri ne yöne evrilir, taraflar arasında gerilim artarsa, sonuçları neler olur bilinmez. Fakat görünen o ki; krizin tırmanması olası ve bu özellikle de Almanya’ya seyahat eden Türk vatandaşlarını etkilemeye devam edecek!

Unutmayalım ki; Almanya bir bakıma Avrupa Birliği’nin lokomotifi, birliğin aldığı kararları doğrudan etkiliyor. Bu durum da Türkiye’ye ağır zararlar verebilir; hem ekonomik hem turistik hem de kültürel olarak… (Sözcü)

Türk yolculara çile çektiriyorlar!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (76)

Mel ~ 5 gün önce
Yolcular sok gecirmis. Ne abarti yani. Bunu senelerdir yapiyormar. Hicte anormal bir durum degil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Almanya ~ 5 gün önce
Almanya bizi kıskanii, çünkü onlarda kişi başı milli gelir 50 bin dolar bizde 9 bin , işte o yüzden 3 milyon Alman , Türkiyeye işçi olarak göçtü, daha dün metro bileti alırken biletçi Almandı, çalıştığım fabrikada da en az 50 Alman işçi var, evet evet artık eminim Almanya bizi kıskaniiiy

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatandaş ~ 5 gün önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
almanya haddini bil ~ 6 gün önce
yönetimin yanlışları var tabi reis kantarın topuzunu kaçırıyor ama terör ögütleri türk düşmanlarıda hergün türkiye aleyhinde lobi yapıp almanyayla aramızın bozulması için çırpınıyor mevzu vatanda gerisi teferruattır dış politikada tek ses içde içde birbirimizi yiyebiliriz :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B ~ 5 gün önce
Bilmez ki tirnaksizlar
normal ~ 6 gün önce
adama hergün kasımpaşa ağzıyla hakaret eder şansolyeyi düşman ilan edersen iyi muamele bekleymezsin. yöenticiler artık sakinleşmeli devamlı savaşdayız ve batı düşman modundan bi kurtulup menfaatimiz doğrultusunda ülke çıkararı doğrultusunda politika izlemeliyiz. müslüman-haçlı savaşı kafası kafa değil hem sün düşmansınn deyip hemde senin birliğine girmek istiyorum dersen adamlarda düşmanı almaz tabi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000