13 Ağustos 2013, Salı 09:20:02

TÜRK VATANDAŞINA HAVALİMANINDA MEYDAN DAYAĞI!

Almanya Duisburg'da yaşayan Trabzonlu Albayrak Ailesi, yolcu göndermek için gittikleri Köln-Bonn Havalimanı'nda Alman polisinin şiddetiyle karşılaştı.
  • Yolcu küfür etse dahi sesinizi çıkarmiycaksiniz diyolar tamamen basimizdakilerin gevşekligi yani. Yurtdışında güvenliğin yetkisi polisinkiyle aynı ama burda öyle değil burda kuralı yolcu koyuyor biz ona uyuyoruz. Yada kavga Doğuş kendi dedigini yaptırmaya çalışıyorsun. Yani benim kontuardaki yada bilet satıştaki arkadaslarim ında sıkıntısı bu yani ister kabul edin ister etmeyin kardeşim ben bir Türk um ama sunu soyleyeyimki Türk milleti çok cahil konusmasini etmesini bilmeyen bir milletiz malesef ağzından çıkanı kulağı duymayan bir milletiz. Hiç hatırlamam dış hat yolcusuyla bir kez dahi tartistigimi ve hepsi güler yüzlü bilinçli ve hepsi teşekkür ediyo giderken ülkelerine. Bizimkilerinde 10 kişide bir küfür yiyo sun kavga ediyorsun ama ne diyeyim değişmez ab ye girmediğimize hiç sasmamali adamlar haklı nasıl bizlemi ugrassinlar
  • Vallaha bazıları hakediyor sopayı insanı çileden çıkarıyorlar bende isim vermicem türkiyenin en büyük hava limanlarindan birinde güvenlik olarak çalışmaktayım. Ama şunu söyleyeyim her işin bi kanunu kuralı vardır ve güvenlik görevlisi yolcunun arındırılmış olarak geçişini sağlamak zorundadır sonuçta uçaktaki herkesin güvenliğin den sorumlusunuz ama bazı yolcular ısrarla direniyor neymiş bebek arabasından bebeğini çıkaramazmis bebeği uyuyomus o arabanın içinde uçağa birsey şoksa bitti... geri dönüşü yok.. ama anlamıyorlar işte biri kemer çıkarmak istemez biri saat çıkarmak istemez biri cüzdan koymak istemez ya kardeşim milyon kişiyle uğraşıyoruz zaten bide sen zorluk çıkarma işte bide ufaktan bi atış bak neler oluyo gidip yönetime kadar şikayet ediyorlar hepte söyledikleri yalan aynı guvenlik küfür etti ve olay mahkemeye uzuyor. Ve bu sorunu hep yaratan benim memleketimin insanı Türkler. Neden adamlar kural felan tinlamiyo güvenliğe kafa tutuyor basimizdaki lerde yolcu küfür etse dahi c
  • bizim polisimizi onlar kınardı demi ? acaba biz onların polislerine ne dememiz gerekir insan hakları sadece bize çalışır onlara çalışmaz böyle şeyler...!
  • HEY YOLCU ALMANYAYI BASININ TACI YAPIP TURKLUGUNU ASAGILIYANLAR DEMOKRASI AVARILERI SEN TURKIYEDEYIM GIBI IS ADAMI KILIGINDA ALMAN POLISININ KARSINDA TURK POLISI GIBI EGILECEGINIMI SANDIN VEYA SIYASILERE SENI SIKAYET EDERIM DIYE KORKUTACANIMI SANDIN ISTE ADAMIN KAFASINI KIRARLAR ULKENIN HERZAMAN DEGERINI UNUTMA SAKIN.DEMOKRASI SENI KORUSUN TAMAMMI.

Almanya'nın Duisburg kentinde oturan üç çocuk babası Trabzonlu Yaşar Albayrak (51), eşi Elmas Albayrak (44) ile oğulları Ediz Albayrak (24) ve sözlüsü Dilara Doğan’ı İstanbul’a yolcu etmek için gittikleri Köln-Bonn Havalimanı’nda Alman polisi tarafından bayılıncaya kadar dövüldü.

Başında açılan 3.5 santim derinliğinde yara ve koluna aldığı darbelerden dolayı hastaneye kaldırılan Albayrak yaşadıklarını şöyle anlattı: “Oğlum ve sözlüsünün biletleri için havalimanındaki görevli bir bayandan bilgi almak istedim. Görevli bizimle ilgilenmedi. Ben de ’Neden bize yardımcı olmuyorsunuz’ dedim, aramızda kısa süreli bir tartışma oldu. Kısa bir süre sonra polislerin geldiğini ve tartıştığımız bayanla konuştuklarını gördük. Ardından yanımıza gelen polisler, oğluma yönelip kimliğini istedi, bir yandan da kolundan tutup götürmeye çalışıyorlardı. Ben de ’Oğlum bir şey yapmadı, bayanla ben tartıştım’ demeye varmadan, benim de kolumdan çekiştirmeye başladılar. ’Ne yapıyorsunuz?’ derken, birden polisin copla bana saldırdığını gördüm, sonrasını hatırlamıyorum. Yere düşüp bayılmışım. Bunun neresi demokrasi. İş veren durumdayım ve bu memlekete bir sürü vergi veriyorum. Hakkımızı arayacağız.”

Elmas Albayrak ise “Bir anda polisler oğlum ve eşimin üstüne çullandıklarında şok oldum. Eşimin kafasına copla vurulduğunu gördüğümde çok korktum ve büyük çığlık attım. Tam bir kabus yaşadık. Uzun süre unutamayız o geceyi” dedi. (CNNTürk)

TÜRK VATANDAŞINA HAVALİMANINDA MEYDAN DAYAĞI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

x28 ~ 4 yıl önce
Yolcu küfür etse dahi sesinizi çıkarmiycaksiniz diyolar tamamen basimizdakilerin gevşekligi yani. Yurtdışında güvenliğin yetkisi polisinkiyle aynı ama burda öyle değil burda kuralı yolcu koyuyor biz ona uyuyoruz. Yada kavga Doğuş kendi dedigini yaptırmaya çalışıyorsun. Yani benim kontuardaki yada bilet satıştaki arkadaslarim ında sıkıntısı bu yani ister kabul edin ister etmeyin kardeşim ben bir Türk um ama sunu soyleyeyimki Türk milleti çok cahil konusmasini etmesini bilmeyen bir milletiz malesef ağzından çıkanı kulağı duymayan bir milletiz. Hiç hatırlamam dış hat yolcusuyla bir kez dahi tartistigimi ve hepsi güler yüzlü bilinçli ve hepsi teşekkür ediyo giderken ülkelerine. Bizimkilerinde 10 kişide bir küfür yiyo sun kavga ediyorsun ama ne diyeyim değişmez ab ye girmediğimize hiç sasmamali adamlar haklı nasıl bizlemi ugrassinlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
x28 ~ 4 yıl önce
Vallaha bazıları hakediyor sopayı insanı çileden çıkarıyorlar bende isim vermicem türkiyenin en büyük hava limanlarindan birinde güvenlik olarak çalışmaktayım. Ama şunu söyleyeyim her işin bi kanunu kuralı vardır ve güvenlik görevlisi yolcunun arındırılmış olarak geçişini sağlamak zorundadır sonuçta uçaktaki herkesin güvenliğin den sorumlusunuz ama bazı yolcular ısrarla direniyor neymiş bebek arabasından bebeğini çıkaramazmis bebeği uyuyomus o arabanın içinde uçağa birsey şoksa bitti... geri dönüşü yok.. ama anlamıyorlar işte biri kemer çıkarmak istemez biri saat çıkarmak istemez biri cüzdan koymak istemez ya kardeşim milyon kişiyle uğraşıyoruz zaten bide sen zorluk çıkarma işte bide ufaktan bi atış bak neler oluyo gidip yönetime kadar şikayet ediyorlar hepte söyledikleri yalan aynı guvenlik küfür etti ve olay mahkemeye uzuyor. Ve bu sorunu hep yaratan benim memleketimin insanı Türkler. Neden adamlar kural felan tinlamiyo güvenliğe kafa tutuyor basimizdaki lerde yolcu küfür etse dahi c

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hak hukuk ~ 5 yıl önce
bizim polisimizi onlar kınardı demi ? acaba biz onların polislerine ne dememiz gerekir insan hakları sadece bize çalışır onlara çalışmaz böyle şeyler...!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 5 yıl önce
HEY YOLCU ALMANYAYI BASININ TACI YAPIP TURKLUGUNU ASAGILIYANLAR DEMOKRASI AVARILERI SEN TURKIYEDEYIM GIBI IS ADAMI KILIGINDA ALMAN POLISININ KARSINDA TURK POLISI GIBI EGILECEGINIMI SANDIN VEYA SIYASILERE SENI SIKAYET EDERIM DIYE KORKUTACANIMI SANDIN ISTE ADAMIN KAFASINI KIRARLAR ULKENIN HERZAMAN DEGERINI UNUTMA SAKIN.DEMOKRASI SENI KORUSUN TAMAMMI.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000