21 Temmuz 2016, Perşembe 16:44:39

Sendika ve dernekler darbeyi kınadı

Türk Ulaşım-Sen Gaziantep Şube Başkanı Baler Fidan ve Yönetim Kurulu Üyeleri düzenledikleri basın toplantısıyla darbeyi kınadı.
  • Baler fidan denilen mikser daha ilk saatlerde hükümetin oyunu diyordu noldudaa çark ettii
  • STK'ların tepkisi önemli bireysel görüşlerle kitlesel görüşleri ayırt etmek lazım. tebrikler tus
  • Tusun reklamını yapmadan önce tus genel başkan yardımcısı vahit çevizci nin darbe aksami attığı mesajları twitleri de bir yayinlasaydiniz!!!

15 Temmuz da FETÖ’nün TSK içine sızarak, yaptığı başarısız darbe girişimine tepkiler sürüyor. Vatandaşlar sokağa çıkarak demokrasi nöbeti tutuyor. Bir çok sivil toplum kuruluşu bu girişimi kınıyor.

Türk Ulaşım-Sen Gaziantep Şube Başkanı Baler Fidan ve Yönetim Kurulu üyeleri, düzenledikleri basın toplantısıyla darbeyi kınadı. Türk Ulaşım-Sen Gaziantep Şube binasında gerçekleşen kınama mesajını Türk Ulaşım-Sen Gaziantep Şube başkanı Baler Fidan okudu.

15 Temmuzdaki darbe girişimini ve buna destek verenleri kınadıklarını vurgulayan Fidan, “15 Temmuzda gerçekleştirilen ve hiç kimsenin onaylamayacağı acı olaylara neden olan darbe girişimini gerçekleştirenleri ve buna destek veren tüm güçleri kınıyoruz.
Türkiye Kamu-Sen mensupları olarak hiçbir gücün milletin kararının üstünde olmadığını, seçimle gelen iktidarın yine seçimle gitmesinin demokrasi anlayışımızın temelini oluşturduğunu bir kez daha kuvvetle vurguluyoruz.

Askerimizin polisimize, polisin askere namlu doğrulttuğu kendi uçaklarımızın demokrasimizin ve devletimizin kalesi olan meclisimizi bombaladığı sokaktaki vatandaşlarımızın üzerine mermiler yağdırıldığı ve yüzlerce can kaybının yaşandığı bu alçakça girişim Türk tarihine başka bir kara leke olarak geçecektir. Bütün bu olumsuz şartlar içerisinde tek tesellimiz, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının büyük çoğunluğunun demokrasiden yana tavır alması ve soğukkanlı tutumu sayesinde olayların daha fazla büyüyerek bir iç çatışmaya dönüşmeden önlenmiş demokratik rejimimizin kesintiye uğramadan yoluna devam edebilmiş olmasıdır.

Türk silahlı kuvvetlerimizin toplum vicdanında yara almaması gerekli tedbirlerin alınması lazımdır. Türk milleti 15 Temmuz günü büyük ve acı bir demokrasi sınavından başarıyla geçmiş, bundan önce yaşanan darbelerin aksine, rejimine ve devletine sahip çıkmıştır. Bu noktada büyük Türk milletinin ortaya koyduğu feraset cesarette her türlü övgüye layıktır.

Kamu-Sen' e bağlı tüm sendikalar gibi Türk Ulaşım-Sen Gaziantep Şubesi yönetimi olarak her türlü demokrasi dışı girişimin karşısındayız, karşı durmaya devam edeceğiz.”

Hain darbe girişimi esnasında kör kurşunlara hedef olan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor.

Havalimanlarında kötü emelli askeri uçakların iniş ve kalkışlarına müsaade etmeyen  ARFF Memurları başta olmak üzere tüm DHMİ Çalışanlarına teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.

TAESA DERNEĞİ DE DARBEYİ KINADI

Yüce Türk Milleti;

15 Temmuz gecesi, Cumhuriyetimiz ve demokrasimize karşı, ülkemizin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış ve gözü dönmüş bir grup vatan haini tarafından terörist bir eylem gerçekleştirilmeye çalışılmıştır. Başta Gazi Meclisimiz ve Devlet büyüklerimiz olmak üzere tüm kamu kuruluşları, medya organları hedef alınmış ve işgal edilmeye çalışılmıştır.

Ne mutlu ki, başta Devlet büyüklerimizin vakur duruşları, vatansever silahlı kuvvetler personeli ile emniyet teşkilatımızın şerefli mücadelesi ile Kahraman Türk milletinin azim ve kararlılığıyla püskürtülmüş ve bu terörist eylem engellenmiştir.

Bundan sonra asla yaşamak ve hatırlamak istemediğimiz bu gecede;  baskı ortamında ve silahların gölgesinde, görevlerini cansiperane şekilde yürüten tüm meslektaşlarımız başta olmak üzere vatansever silahlı kuvvetler ve emniyet personeli ile Aziz Türk milletine şükranlarımızı sunarız. Bu vahim gecede kaybettiğimiz demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diler, yaralı olan asker, polis ve sivil vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.

Türkiye Hava Trafik Emniyeti Elektronik Derneği (TAESA)
Yönetim Kurulu

Sendika ve dernekler darbeyi kınadı

Facebook Yorum

Yorumlar

Vahhh ~ 2 yıl önce
Baler fidan denilen mikser daha ilk saatlerde hükümetin oyunu diyordu noldudaa çark ettii

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DHMİ ~ 2 yıl önce
STK'ların tepkisi önemli bireysel görüşlerle kitlesel görüşleri ayırt etmek lazım. tebrikler tus

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tus ~ 2 yıl önce
Tusun reklamını yapmadan önce tus genel başkan yardımcısı vahit çevizci nin darbe aksami attığı mesajları twitleri de bir yayinlasaydiniz!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
....? ~ 2 yıl önce
Şunu bilmenizi isterim bir kisinin sergilemiş olduğu bir tavirdan ötürü sendikanin tamamina soz soyleme hakkina sahip degilsiniz bahai geçen kişi destekler nitelikte konusmus ise gerekeni yapacaklarina inaniyorum ve GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ bırakin şu siyaseti

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000