24 Temmuz 2015, Cuma 12:49:39

Türk uçaklarında cep telefonu dönemi başlıyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), hava taşıtlarında mobil telefon hizmetinin sunulması için 4 işletmeciyi yetkilendirdi.
  • Bizim millette bu gösteriş meraki olduktan sonra dakikaligi 10 tl yi de gözden cikartir merak etme
  • Türk insanı her açıdan görmemiş, kültürsüz ve görgüsüz olmanın yanısıra son derece cahil olduğu için nerede nasıl davranılacağını bilmekten acizdir. Sadece havada konuşmuş olmak için cep telefonu ile anıra anıra konuşacak ve kabin görevlileri dahil herkesi rahatsız edecektir. Uyarıldığı zaman ise " Cep telefonu ile konuşmanın serbest olduğunu ve çok anlarmış gibi demokratik hakkı " olduğunu zırvalayacak ve inanın en büyük kavgalar bu yüzden çıkacaktır. Taksim minibüsünden Bostancı'ya kadar kız arkadaşı kendisini terk etmesin diye yalvaran hıyarı sadece ben uyarmış ve telefonunu kapattırmıştım. Gerisini siz düşünün.
  • Kabinin telefonlari zaten hep acik
  • İçiniz rahat olsun uçak içi konuşma en az dakikası 10 TL'den ücretlendirilir. Hele Pegasustan bu konuda rekor bekliyorum. Bu yüzden uzun muhabbetler yerine olası rötarlarla uçak içindekilerin yakınlarıyla kısa süreli haberleşmesi için kullanılır diye düşünüyorum. Kaç kere 773 ile uçtum, şimdiye kadar telefonu kullananı hiç görmedim. Dakikası 10 usd olunca çenesi düşmüyor milletin merak etmeyin.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), hava taşıtlarında mobil telefon hizmetinin sunulması için 4 işletmeciyi yetkilendirdi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, ilgili mevzuat uyarınca Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden (SHGM) alınması gereken izinler çerçevesinde söz konusu hizmetin sunumu amacıyla 4 işletmeciye yetki verildi.

Söz konusu yetki, Türk hava sahasında 6 bin metrenin üstündeki irtifada, belirlenecek frekans bandında hava taşıtlarında mobil telefon hizmetinin sunulmasını kapsıyor.

Türk uçaklarında cep telefonu dönemi başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bizim millette bu gösteriş meraki olduktan sonra dakikaligi 10 tl yi de gözden cikartir merak etme

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B--52 ~ 3 yıl önce
Türk insanı her açıdan görmemiş, kültürsüz ve görgüsüz olmanın yanısıra son derece cahil olduğu için nerede nasıl davranılacağını bilmekten acizdir. Sadece havada konuşmuş olmak için cep telefonu ile anıra anıra konuşacak ve kabin görevlileri dahil herkesi rahatsız edecektir. Uyarıldığı zaman ise " Cep telefonu ile konuşmanın serbest olduğunu ve çok anlarmış gibi demokratik hakkı " olduğunu zırvalayacak ve inanın en büyük kavgalar bu yüzden çıkacaktır. Taksim minibüsünden Bostancı'ya kadar kız arkadaşı kendisini terk etmesin diye yalvaran hıyarı sadece ben uyarmış ve telefonunu kapattırmıştım. Gerisini siz düşünün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÖNEMLİ!! ~ 3 yıl önce
Sende türk insanısın bunu yapıyor diye neden kendi ülkenin vatandaşına laf söylüyorsun beğenmiyosan paran çoksa git parayla vatandaşlık veren ülke çok aah pardon dostumuz dolmuşa biniyo dolmuşa binene vatandaşlık vermezler senin kendi halkını aşağılama gibi bir lüksün yok senin vatanına hakaret etme hakkın yok yeri gelince sonuna kadar atatürkçü oluyorsunuz Atatürkümüz kendini milletini aşağılarmıydı ? Görgüsüz insanlar var tonla var ama bu kadar yerden yere vurma hakkın yok sanki sen çok medenisin çok görgülüsün sen avrupaya amerikaya git ne kadar medeni olursan ol 2.sınıf vatandaş muammelesi görmeye mahkumsun ekmeğini yediğin tasa tükürmek ne cürret? Her ay yurt dışına giden bir kişiyim gayet medeniyim senin medeniyet bilgindende çok üstte ama Türk ve özellikle müslüman olduğum için hayvan muhammelesi görüyorum ve herkes öyle sırf vatanım için Fransa vatandaşlığı alma hakkımdan vazgeçtim ve nerde olursam olayım kim derse desin benim ülkeme ve insanlarına laf söyleme hakkı yok EDİTÖRLERE RİCAM EĞER BÖYLE HALKI AŞAĞILAYICI YORUMLARI YAYINLIYORLARSA BENİMKİNİ DE YAYINLASINLAR SONUÇTA EDİTÖR ARKADAŞLARDA TÜRKLER EN AZINDAN TÜRKİYEDE YAŞIYORLAR
gerek yoktu ~ 3 yıl önce
Kabinin telefonlari zaten hep acik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Elpida ~ 3 yıl önce
İçiniz rahat olsun uçak içi konuşma en az dakikası 10 TL'den ücretlendirilir. Hele Pegasustan bu konuda rekor bekliyorum. Bu yüzden uzun muhabbetler yerine olası rötarlarla uçak içindekilerin yakınlarıyla kısa süreli haberleşmesi için kullanılır diye düşünüyorum. Kaç kere 773 ile uçtum, şimdiye kadar telefonu kullananı hiç görmedim. Dakikası 10 usd olunca çenesi düşmüyor milletin merak etmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000