18 Temmuz 2008, Cuma 15:26:09

"Türk uçakları bizi bombalıyor!"

Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) sitesi, Türk savaş uçaklarının, halen sınıra yakın Kuzey Irak’ta bazı bölgeleri bombaladığını öne sürdü.
  • Erbil'e uçmanın atlastan daha kolay olan bir yolu varmış demekki asker oluyorsun direk gidiyorsun yada belki karıştırdılar bomba değil yolcu taşıyodur o uçaklar

KYB sitesi, “Kürdistan bölgesinin sınır yerlerinde ağır İran-Türk bombardımanı” başlığı ile verdiği haberde, “tanınmış bir kaynak”a dayanarak, “Türk savaş uçakları, halen Amediye bölgesi, Duhok ilindeki Nero, Rekan ve Nehli bölgelerini bombalıyor” iddiasında bulundu.

Bu arada, site, başka bir kaynağa da dayanarak İran’ın topçu birliklerinin de, geçen gece Erbil ilinin Sıdakan bölgesinin sınırdaki köylerini bombaladığını da belirtti. Aynı kaynak da, Türkiye ve İran tarafından gerçekleştirilen bombardımanın “zararının bilinmediğini” de söyledi.

"Türk uçakları bizi bombalıyor!"

Facebook Yorum

Yorumlar

:) ~ 10 yıl önce
Erbil'e uçmanın atlastan daha kolay olan bir yolu varmış demekki asker oluyorsun direk gidiyorsun yada belki karıştırdılar bomba değil yolcu taşıyodur o uçaklar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000