26 Kasım 2015, Perşembe 14:32:05

Türk uçağının uyarısını Middle East Airlines pilotu da duydu

Lübnan’ın ulusal havayolu şirketi Middle East Airlines’in bir pilotu, Türk askeri yetkililerinin, Suriye sınırında düşürülen Rus uçağına yaptığı uyarıları duyduğunu söyledi.
  • Türkiye'nin o uçağı vurması iyi oldu bir ülkenin sınırları namusudur. Ancak şöylede bir sıkıntı var adamların savaş uçağı kendi üretimleri bizim ki ise satın alınmış adamlar füze sistemini bir günde Suriye'ye yerleştirdi biz bizim bi füze sistemimiz dahi yok kalkmış bide büyük ülkeyiz diyoruz büyük ülke olmak için çalışmamız lazım savaş uçağını füze sistemlerini kendimiz tasarlamamız üretmemiz lazım inşallah bunlar olurda bizde büyük ülke olmuşuz der ve görürüz ki şuan o yolda ilerliyoruz allahın izniyle
  • kaptanlara da birer işaret fisegi verilecek duymayanlari uyarsın diye, adamlar tek frekans ayarlıyor sadece Rusya,ABD ve Turkiye dinliyor.... ama masallah tum pilotlar tubitak muhendisi hemen çozmusler... yazık ya daha hic bir seyin farkında degilsiniz sadece Turizm kan aglıyor sanıyorsunuz yazık:(((
  • İnşallah F16 pilotuna iki hafta sonra bu paralelci ,hükümeti zor duruma sokmak için Rus uçağını düşürdü, biz emir falan vermedik demezler.Zira hafif kıvırmalar başladı.
  • Bende duydum ama rus pilot askere " you are on guaaaard " diye cemkirdi.

Dubai merkezli Al Arabiya’nın haberine göre, Türk askeri yetkililerinin, Suriye sınırında düşürülen Rus uçağına yaptığı uyarılara bir sivil tanık oldu. Lübnan’ın ulusal havayolu şirketi Middle East Airlines’te çalışan bir pilot, Türk yetkililerin yaptığı uyarıları duyduğunu söyledi. İsminin açıklanmasını istemeyen pilot, düşürülen Rus uçağından uyarılara yanıt gelmediğini ifade etti.

Olay anında Beyrut’tan bir Körfez ülkesine gitmek üzere havada olan uçağın pilotu, dün yayınlanan 'yönünü acilen değiştir' uyarılarının ses kayıtlarının doğru olduğunu belirtti. “Benzer uyarıları son bir aydır bütün uçuşlarımda haftada iki üç kere duyuyorum. Bu sefer farklı olan, Türk yetkilinin gergin bir şekilde bağırmasıydı. Türk yetkilinin defalarca uyardığını duydum. İşin ciddiye bindiğini görünce, uyarıları telefonuma kaydettim” dedi.

Al Arabiya, pilotun kaydettiği seslerin, dün ortaya çıkan kayıtlarla örtüştüğünü belirtti.

Pilotun kaydında, dün ortaya çıkan kayıtlardaki gibi “Türk Hava Kuvvetleri konuşuyor. Türk hava sahasına yaklaşıyorsun. Yönünü güneye doğru acilen değiştir" ifadeleri yer alıyor. (Al Jazeera)

Dün yayınlanan ses kaydı:

Türk uçağının uyarısını Middle East Airlines pilotu da duydu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Akif ~ 3 yıl önce
Türkiye'nin o uçağı vurması iyi oldu bir ülkenin sınırları namusudur. Ancak şöylede bir sıkıntı var adamların savaş uçağı kendi üretimleri bizim ki ise satın alınmış adamlar füze sistemini bir günde Suriye'ye yerleştirdi biz bizim bi füze sistemimiz dahi yok kalkmış bide büyük ülkeyiz diyoruz büyük ülke olmak için çalışmamız lazım savaş uçağını füze sistemlerini kendimiz tasarlamamız üretmemiz lazım inşallah bunlar olurda bizde büyük ülke olmuşuz der ve görürüz ki şuan o yolda ilerliyoruz allahın izniyle

Yanıtla

Kalan karakter 1000
korkarım ~ 3 yıl önce
kaptanlara da birer işaret fisegi verilecek duymayanlari uyarsın diye, adamlar tek frekans ayarlıyor sadece Rusya,ABD ve Turkiye dinliyor.... ama masallah tum pilotlar tubitak muhendisi hemen çozmusler... yazık ya daha hic bir seyin farkında degilsiniz sadece Turizm kan aglıyor sanıyorsunuz yazık:(((

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İnşallah ~ 3 yıl önce
İnşallah F16 pilotuna iki hafta sonra bu paralelci ,hükümeti zor duruma sokmak için Rus uçağını düşürdü, biz emir falan vermedik demezler.Zira hafif kıvırmalar başladı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne münasebet? ~ 3 yıl önce
Pilotumuz kendisine verilen yetkiyi ve insiyatifi kullanmış, doğru olanı yapmış. Bu güne kadar bir şey yapmayanlardan hesap sorulması lazımdı.
Duydum ~ 3 yıl önce
Bende duydum ama rus pilot askere " you are on guaaaard " diye cemkirdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 3 yıl önce
sesli güldüm:)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000