20 Eylül 2010, Pazartesi 08:18:26

Türk Telekom, havayollarına darbe mi vuruyor?

Türk Telekom, görüntülü görüşme teknolojisi “telepresence” ile 1331 toplantı gerçekleştirdi. Bu görüntülü görüşmelerin uçuşları etkilediği iddia edildi.
  • Türk Telekom Aeroflot'a darbe vurdu.İnşallah devamınıda getirirler.

Türk Telekom’dan yapılan açıklamada, kişilerin sanki aynı odadaymış gibi  görüntülü görüşme yapmasına olanak sağlayan teknolojiler ile yapılan  toplantıların çevreye duyarlı şirketlerin küresel ısınmaya karşı aldığı önlemlerden biri olduğu vurgulandı.

Açıklamada, şunlar dile getirildi: “Gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmak hedefiyle ürün ve  hizmet geliştirmenin yanı sıra, iş süreçlerinde de sürdürülebilir uygulamalara  yönelen Türk Telekom, son 15 ayda 1331 toplantıyı görüntülü görüşme teknolojisi telepresence ile gerçekleştirerek hem karbon salınım oranını düşürdü, hem de uçak ve uçak sonrası araç kullanımını azalttı. Türk Telekom, toplantılar için seyahat  etmek yerine 3 bin 397 saat telepresence kullanarak 10 bin 648 kişinin katıldığı toplam 1331 toplantı gerçekleştirdi. 15 mbps hızında internet altyapısı üzerinden, yüksek çözünürlükte, yüksek tanımlı (HD) görüntülü görüşme yapma olanağı sunan telepresence teknolojisi, Türk Telekom tarafından Nisan 2009’dan bu yana 3 lokasyonda kullanılıyor.”

Bu açıklama sonrası telepresence uygulamasının önümüzdeki dönemlerde havayolu şirketlerini nasıl etkileyeceği merak konusu oldu.

Türk Telekom, havayollarına darbe mi vuruyor?

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
Türk Telekom Aeroflot'a darbe vurdu.İnşallah devamınıda getirirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000