14 Nisan 2012, Cumartesi 16:49:37

TÜRK ŞİRKET YUNANİSTAN'I KIZDIRDI

Yunanistan’da, orman yangınlarının söndürülmesiyle ilgili ihaleye katılan 54 firmadan finale kalan 8 şirket arasında bir Türk şirketinin yer alması, Yunan kamuyounda tepkilere yol açtı.
  • Türkiye'de Yunanistan'a özelleştirme adı altında satılan şirketleri de bir ara liste yapsanız, bakalım kaç kişinin sesi çıkacak ulasal medyada. Muhtemelen herkes her zamanki gibi şiddetle kınar...
  • Konuşmakla olmaz bu işler toplanın taksimde,alın megafonu elinize bakın neler oluyor....
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • bir Türk pilotunun yunanalı bir havayoluna başvurduğunu hayal edebiliyormusunuz adamlar herhalde şaka yapıyor falan diye düşünürler:))))bizdede bırakın özel şirketlerimizi bayrak taşıyıcı firmamızda bile uçuyorlar,bu arada asker olsun sivil olsun bir sürü Türk genci şirket kapılarında iş diye ekmek parası diye bekliyorlar yazıklar olsun!!!!
Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın geçen Ocak ayında Yunanistan’daki orman yangınlarıyla ilgili söylediği iddia edilen ‘orman misillemesi’ sözleri yüzünden büyük gürültü kopmuş, bazı belediyeler Türkiye aleyhinde uluslararası mahkemelere başvuru kararı almıştı. ‘Ormanlarımızı Türkler yakıyor’ iddiaları aylarca gündemde kalmıştı.

Yunanistan’da orman yangınları için her yıl 20 milyon Euro karşılığında 12 helikopter kiralanması için ihale yapılıyor.

Geçen yıllardaki ihalelere fesat karıştığı ortaya çıkınca Kamu Düzeni Bakanlığı, ihalenin Nato’nun bir kuruluşu olan merkezi Lüksemburg’daki NAMSA (Nato Maintance and Suplly Agence) tarafından yapılmasını kararlaştırdı.

NAMSA ihalesinin ilk elemesine 54 firma katıldı. İkinci elemede ise 1’i Türk, 7 firma kaldı.

İnternet gazetesi To Vima’ya göre 1975’te kurulan ve askeri bir kurum olan merkezi Ankara’daki Türk firmasının ihalenin favorisi olduğu anlaşılınca, Kamu Düzeni Bakanlığı ve İtfaiye teşkilatında alarm verildi.

Yunanistan Türk firmasının ihaleyi kazanmasını engelleme yollarını araştırıyor. NAMSA ihale sonucunu Mayıs ayında açıklayacak.

To Vima sitesinde, konuyla ilgili şu ifadelere yer verildi: “Önümüzdeki yaz mevsiminde Yunanistan’ın ormanlarındaki yangınların söndürülmesini Türkler üstlenebilir. Bazı orman yangınlarının arkasında Türklerin bulunduğu şüpheleri varken bu nasıl mümkün olabilir?”

Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, Birgün gazetesinde kendisine atfedilen Tansu Çiller başbakanlığı dönemindeki “orman misillemesi”ne ilişkin sözlerinin yanlış anlaşıldığını ve Türkiye’deki yangınları kastettiğini söylemesi Atina’da inandırıcı bulunmamıştı.

(Hürriyet)
TÜRK ŞİRKET YUNANİSTAN'I KIZDIRDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 6 yıl önce
Türkiye'de Yunanistan'a özelleştirme adı altında satılan şirketleri de bir ara liste yapsanız, bakalım kaç kişinin sesi çıkacak ulasal medyada. Muhtemelen herkes her zamanki gibi şiddetle kınar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Konuşmakla olmaz bu işler toplanın taksimde,alın megafonu elinize bakın neler oluyor....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bir Türk pilotunun yunanalı bir havayoluna başvurduğunu hayal edebiliyormusunuz adamlar herhalde şaka yapıyor falan diye düşünürler:))))bizdede bırakın özel şirketlerimizi bayrak taşıyıcı firmamızda bile uçuyorlar,bu arada asker olsun sivil olsun bir sürü Türk genci şirket kapılarında iş diye ekmek parası diye bekliyorlar yazıklar olsun!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000