11 Eylül 2014, Perşembe 11:36:05

TÜRK PİLOTU ANKARA'NIN GÖBEĞİNDE DÖVDÜLER!

Ankara’da Kuveyt Büyükelçiliği diplomat ve elçilik görevlileri, trafikte tartıştıkları NATO'da görevli olan F-16 pilotu Hava Kurmay Pilot Binbaşı Hakan Karakuş'u araçtan indirerek, eşinin gözleri önünde cadde ortasında öldüresiye dövdü.
  • Arap kaypaktır, Arap kalleştir, Arapça güven olmaz!!!! Araplar bizi birinci dünya savaşında nasıl sattılar ingilizlere!!!! Bırakın su Arap sevdasını !!! Bütün Arap lar için geçerlidir bu söylediklerim!!! Ey padişah Tayyip!!! Kendine gel, benim vatandaşımı sehrin göbeğinde Arap şerefsizleri dövüyor ve senin kılın kıpırdatmıyor !!! Sonun genç Osman gibi olmasın!!
  • Bundan sonra her gördüğüm kuveyt liyi rahatsız edicm !!!
  • Vallahi başlığa bakıp ta kızmayın. Eskiden Türk Subayının bir duruşu, cengaverliği, yürürken yeri titretmesi vardı. Şimdi ise zamana, zemine, adamına göre davranmayı doğru sananlar var. Bunu da akılcı, kuralcı, kanuncu davranmak sanıyorlar. Bende emekli askerim, ama birisiyle konuşurken söylemeye utanır hale geldim. Harbiyede okurken bir üniformalıya yan gözle bakılsa ertesi gün o semtin altını üstüne getirir, hadddini bilmezlere haddini öğretirlerdi. Sen subaysın, en önemli görevlerinden birisi de kendini her an göreve hazır halde bulundurmak. Bu görevlerini yapmak içinde beline silah eline de onu kullanma yetkin var. Şu resme bakınca her an göreve hazır birini göremiyorum. Omzu galaksi gibi başkanına bakınca, şimdinin subayı, ya kafasına çuval geçirilmeye, ya da ağzı burnu dağıtılmaya layık gibi görülüyor. Yıllardır gözlemliyorum, bu millet o kızdığınız "kağıttan kaplan" benzetmeli orduya değil, Kuva-yi Milliye ruhlu orduya saygı duyuyor. Bende öyle. Onun için o başlığı attım.
  • Sana yakışmaz ama çekip vursaydın be kardeşim.

Ankara’da  Kuveyt Büyükelçiliği diplomat ve elçilik görevlileri, trafikte tartıştıkları NATO'da görevli olan F-16 pilotu Hava Kurmay Pilot Binbaşı Hakan Karakuş'u araçtan indirerek, eşinin gözleri önünde cadde ortasında öldüresiye dövdü.

Vatandaşların tepkisi üzerine bankaya sığınan diplomat ise polis ekipleri tarafından yoğun güvenlik önlemleri altında bankadan çıkarıldı. Yaşanan o anlar bir iş yerinin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre; Çankaya'daki Turan Güneş Bulvarı üzerinde içinde 4 kişinin bulunduğu Kuveyt Büyükelçiliği'ne ait 06 CD 3596 plakalı resmi araç, içerisinde NATO'da görevli F-16 pilotu Hava Kurmay Pilot Binbaşı Hakan Karakuş, eşi ve 6 günlük çocuğunun bulunduğu aracı sıkıştırdı.

Karakuş ise aracının sıkıştırılması üzerine korna çaldı. Bunun üzerine Karakuş'un korna çalmasına sinirlenen Kuveyt Büyükelçiliği'ne ait araçtan inen ve aralarında diplomat ve askeri ateşenin de olduğu öne sürülen 4 kişi, Hakan Karakuş'u aracından indirerek cadde ortasında dövmeye başladı.

Olayı gören vatandaşlar koşarak olaya müdahale etti. Toplanan kalabalık Hakan Karakuş'a saldıran saldırganlarla kavga etmeye başladı.

DİPLOMAT BANKAYA SIĞINDI

Karakuş'u öldüresiye döven 4 kişiden 3'ü vatandaşların tepkisi üzerine olay yerinden uzaklaşırken, diplomat olduğu öğrenilen Emad Ali Almohaid bir bankaya sığındı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Bankaya gelen polis ekipleri bankaya sığınan diplomatı toplanan kalabalık nedeniyle bir süre çıkarmadı. Vatandaşlar ise polis ekiplerine şahsı korudukları gerekçesiyle tepki gösterdi. Kuveytli diplomat, polis ekipleri tarafından yoğun güvenlik önlemleri altında bankadan çıkartılarak emniyete götürüldü.

"KASITLI OLARAK YÜZÜNE VURDULAR, ÖLDÜRMEYE ÇALIŞTILAR"

Görğü tanığı bir vatandaş olayı şöyle anlattı; "Arkadaş bir kişi. Eşi ve çocukları yanında. Kuveytli olanlar kasıtlı olarak bu kişiyi yere yatırıyor. Diğer 3 kişi suratını tekmeliyor. Direk olarak öldürmeye çalıştılar arkadaşı. Onların amacı dövmek değil, defalarca ayırdık. Kasıtlı olarak ayakta vurmuyorlar. Her tarafı açıkta olmasına rağmen, arkadaşın sadece yüzüne vurdular. İçeride de hakaret ediyorlar. 'Bizim dokunulmazlığımız var' diyorlar. Sonra dedik ki 'Siz bizim ülkemizde şahitlik yapamazsınız, hepimiz şahitlik yapacağız. Ondan sonra bankadan polisi arıyorlar. 'Biz diplomatız, dokunulmazlığımız var saldırıya uğradık, bizi linç edecekler gelin kurtarın' diyorlar. Burada hiç kimse saygısızlık yapmadı. Gördüğünüz gibi devletin memuruna da saygılıyız. Sadece yüzlerine tükürmek istiyoruz. Şahitlikte yapacağız. Ama polisin bize söylediği şu; 'Bunlar burada geçen ay da adam öldürdüler hiçbir işlem yapılmadı, orada da olacağı bu. Onlar dayak yiyenle anlaşırlar siz arada kalırsınız dağılın' diyorlar. Eğer bizim ülkemizdeki adalet sistemi buraya geldiyse, herkes burada kafasına göre yorum yapar. Yarın linçler başlar. Lütfen yetkililere sesleniyoruz, sırf dokunulmazlık adı altında bizim ülkemizde bize bunları yapan insanlara gereğini yapın. Burada bu insanların elini kolunu sallayarak polis güvencesiyle götürülmesini, şu bankadan bu insanları kurtarıp, yaralı insanı almadılar içeri. Yaralı burada asfalttaydı. Aldılar o diplomat bozuntusunu içeriye, o insanlar içeride eli kolunu sallaya sallaya klimanın içinde oturdular. Artık lütfen yetkililerde bunların dokunulmazlığını verirken, bir sefer daha düşünsünler" dedi.

F-16 pilotu Hava Kurmay Pilot Binbaşı Hakan Karakuş olay yerine çağrılan ambulansla İbn-i Sina Hastanesi'ne kaldırıldı. Aldığı darbeler sonucu yaralanan Karakuş, daha sonra Gülhane Askeri Tıp Akademisine sevk edildi. NATO'da görevli olan F-16 pilotu Hava Kurmay Pilot Binbaşı Hakan Karakuş'un doğum izni nedeniyle Türkiye'de bulunduğu, olay sırasında 6 günlük çocuğunu sağlık ocağına aşı vurdurmaya götürdüğü öğrenildi.(HaberTürk)

TÜRK PİLOTU ANKARA'NIN GÖBEĞİNDE DÖVDÜLER!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (103)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Arap kaypaktır, Arap kalleştir, Arapça güven olmaz!!!! Araplar bizi birinci dünya savaşında nasıl sattılar ingilizlere!!!! Bırakın su Arap sevdasını !!! Bütün Arap lar için geçerlidir bu söylediklerim!!! Ey padişah Tayyip!!! Kendine gel, benim vatandaşımı sehrin göbeğinde Arap şerefsizleri dövüyor ve senin kılın kıpırdatmıyor !!! Sonun genç Osman gibi olmasın!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bundan sonra her gördüğüm kuveyt liyi rahatsız edicm !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oh olmuş ~ 4 yıl önce
Vallahi başlığa bakıp ta kızmayın. Eskiden Türk Subayının bir duruşu, cengaverliği, yürürken yeri titretmesi vardı. Şimdi ise zamana, zemine, adamına göre davranmayı doğru sananlar var. Bunu da akılcı, kuralcı, kanuncu davranmak sanıyorlar. Bende emekli askerim, ama birisiyle konuşurken söylemeye utanır hale geldim. Harbiyede okurken bir üniformalıya yan gözle bakılsa ertesi gün o semtin altını üstüne getirir, hadddini bilmezlere haddini öğretirlerdi. Sen subaysın, en önemli görevlerinden birisi de kendini her an göreve hazır halde bulundurmak. Bu görevlerini yapmak içinde beline silah eline de onu kullanma yetkin var. Şu resme bakınca her an göreve hazır birini göremiyorum. Omzu galaksi gibi başkanına bakınca, şimdinin subayı, ya kafasına çuval geçirilmeye, ya da ağzı burnu dağıtılmaya layık gibi görülüyor. Yıllardır gözlemliyorum, bu millet o kızdığınız "kağıttan kaplan" benzetmeli orduya değil, Kuva-yi Milliye ruhlu orduya saygı duyuyor. Bende öyle. Onun için o başlığı attım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Sana yakışmaz ama çekip vursaydın be kardeşim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000