14 Ocak 2014, Salı 10:21:19

TÜRK PİLOTLARIN BAŞARISI BİR İDDİAYI DAHA ÇÜRÜTTÜ

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Türkiye'deki havayolu şirketlerinde görev yapan pilotların dil yeterliğiyle ilgili sınav sonuçlarını değerlendirdi.
  • yabancı ülke pilotları özelikle rusya, benim pilotumun ingilizce seviyesi level 5 tir diyor ve sınava tabi tutmuyor. shgm de benim pilotumu sınava tabi tutyor level 4 zorunluluğu getiriyor. diyorum ki pilotaj eğtiminden sonra sınavı sen yapıyorsun yeterli deyip atpl veriyorsun. kendinle çelişip ey türk pilotu gel seni zorunlu level 4 alman için sınava alıyım. anlayan varsa ileri çıksın ayağa kalksın ve konuşsun. sen önce şu yabancıları gönder ülkelerine benim işsiz pilotlarım aslan gibi uçakları uçursunlar. lüzümsuz işleri kendine iş edinme.
  • Haksız fazla maaş alan sonra da hakkederek alandan kendini üstün gören ilginç kesim. Uçuşları olmadığı gün Nişantaşı SES barda görebileceğiniz, hesap ödetecek adam arayan ve böyle geçinen kimse.
  • Hem çok küstahlar hem de çok saygısızlar. Eğitimsiz adama çok para verirsen ya ...... ya da ..... . Hele ki bu bir Türk kızıysa, olayda son nokta. Çok bilmiş hareketlerine, bir de haketmedikleri kadar lüks arabalar filan. 30 yıllık teknik hayatımda onlar kadar havalısını ve pahalısını görmedim. Pilotların arkasından konuşuyorlar, çalışırkeb duyoruz. Rezillik. Maaşlarını haketmiyorlar. Çok fazla. Öyle olunca da, zor kazananları hor görüyorlar.
  • Dünya geneline bir bakın. Pilotlar level 4 e girmiş mi? Fransızlarla İspanyollar girmedi. Dil durumuna bir bakın. Fransızlar, İspanyollar, İtalyanlar, Ruslar,..... Daha bir sürü örnek var. Bunlar ingilizce mi konuşuyor. Dökülüyorlar. Türk pilotlar bunlardan daha iyi ingilizce konuşuyor. En azından bir kısım TOEIC veya TOEFL getirdi. Genelde çoğu level 4 ve üzeri aldı. THY de hepsi tekrar sınava alındı. En az level 4 olanlar dış hat uçuyor. Şirkete giriş ön koşulu IELTS, TOEFL, KPDS gibi sınavlar. Ayrıca şirket tekrar da sınav yapıyor ki bu belgelere rağmen. Şimdi sorarım size. Dünyada bu kadar ingilizce sınavına giren başka hangi ülkenin pilotları var? Danimarkalı iki pilot hazımsızlık edip laf uydurdu. Acısını THY pilotları çekti. Şimdi siz o Danimarkalılara inanacak mısınız? Danimarkalı'ya bakarsan Peygamberimize bile küfür ve hakaret ediyor. Avrupa'da teröre destek veren ülkelerden. Bunların sözüyle mi yani. Geçin bunları azizim.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, İngilizce bilgisi tartışılan Türk pilotlar, dil yeterliliği sınavlarında üstün başarı gösterdiğini duyurdu.

THY'de bir dönem çalışan yabancı pilotların "Türk pilotlar İngilizce bilmiyor" iddiaları dil yeterlilik sınav sonuçları ile resmen çürüdü.

ICAO Level 4 sınavına katılan Türk pilotlar, yüksek başarı ortalamasıyla dikkat çekti.

SHGM'den yapılacan açıklamada, " Şu ana kadar 4913 pilot, dil yeterliliği sınavına girmiş olup; bunların 4701'i Seviye3 veya daha yüksek not alarak başarılı olmuşlardır" denildi.

Bu arada Tailwind Havayolları, Türk hava taşıyıcıları arasında SAFA denetimlerini sıfır bulguyla tamamladı. 2013 yılında; Türk Hava Taşıyıcıları, sırası ile İngiltere, Rusya ve Almanya'dan sonra 4. sırada yer aldı. Türk şirketler toplam, 544 SAFA denetimi geçirdi.

TÜRK PİLOTLARIN BAŞARISI BİR İDDİAYI DAHA ÇÜRÜTTÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (56)

hıdır kocakaya ~ 5 yıl önce
yabancı ülke pilotları özelikle rusya, benim pilotumun ingilizce seviyesi level 5 tir diyor ve sınava tabi tutmuyor. shgm de benim pilotumu sınava tabi tutyor level 4 zorunluluğu getiriyor. diyorum ki pilotaj eğtiminden sonra sınavı sen yapıyorsun yeterli deyip atpl veriyorsun. kendinle çelişip ey türk pilotu gel seni zorunlu level 4 alman için sınava alıyım. anlayan varsa ileri çıksın ayağa kalksın ve konuşsun. sen önce şu yabancıları gönder ülkelerine benim işsiz pilotlarım aslan gibi uçakları uçursunlar. lüzümsuz işleri kendine iş edinme.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabin-Ekşi sözlük ~ 5 yıl önce
Haksız fazla maaş alan sonra da hakkederek alandan kendini üstün gören ilginç kesim. Uçuşları olmadığı gün Nişantaşı SES barda görebileceğiniz, hesap ödetecek adam arayan ve böyle geçinen kimse.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kabin ekipleri ~ 5 yıl önce
Hem çok küstahlar hem de çok saygısızlar. Eğitimsiz adama çok para verirsen ya ...... ya da ..... . Hele ki bu bir Türk kızıysa, olayda son nokta. Çok bilmiş hareketlerine, bir de haketmedikleri kadar lüks arabalar filan. 30 yıllık teknik hayatımda onlar kadar havalısını ve pahalısını görmedim. Pilotların arkasından konuşuyorlar, çalışırkeb duyoruz. Rezillik. Maaşlarını haketmiyorlar. Çok fazla. Öyle olunca da, zor kazananları hor görüyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dünyada durum ~ 5 yıl önce
Dünya geneline bir bakın. Pilotlar level 4 e girmiş mi? Fransızlarla İspanyollar girmedi. Dil durumuna bir bakın. Fransızlar, İspanyollar, İtalyanlar, Ruslar,..... Daha bir sürü örnek var. Bunlar ingilizce mi konuşuyor. Dökülüyorlar. Türk pilotlar bunlardan daha iyi ingilizce konuşuyor. En azından bir kısım TOEIC veya TOEFL getirdi. Genelde çoğu level 4 ve üzeri aldı. THY de hepsi tekrar sınava alındı. En az level 4 olanlar dış hat uçuyor. Şirkete giriş ön koşulu IELTS, TOEFL, KPDS gibi sınavlar. Ayrıca şirket tekrar da sınav yapıyor ki bu belgelere rağmen. Şimdi sorarım size. Dünyada bu kadar ingilizce sınavına giren başka hangi ülkenin pilotları var? Danimarkalı iki pilot hazımsızlık edip laf uydurdu. Acısını THY pilotları çekti. Şimdi siz o Danimarkalılara inanacak mısınız? Danimarkalı'ya bakarsan Peygamberimize bile küfür ve hakaret ediyor. Avrupa'da teröre destek veren ülkelerden. Bunların sözüyle mi yani. Geçin bunları azizim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000