21 Haziran 2018, Perşembe 16:27:52

Türk pilotlara 18 bin dolar maaş teklifi

Havayolu şirketlerinin pilot ihtiyacını karşılamak için dünyanın çeşitli ülkelerinde düzenlenen toplantılarından biri bugün İstanbul'da düzenlendi.
  • Gördüğünüz gibi dünyanın hiçbir yerinde kaptan ve Fo arasındaki maaş farkı Türkiye'deki kadar yüksek değil, ayrıca dünyanın hiçbir yerinde tip eğitimi adı altında adaylardan para istenmez veya maaşından kesme anlaşmaları yapılmaz. Bu şartlar altında hadi bizim eski kaptanların çoğu yabancı şirketlerde uçabilecek durumda değil ama genç Fo arkadaşlar bu fırsatları değerlendirsin, her şirkette iyi eğitimli, dünya görüşü, ufku olan dünya vatandaşı, iyi ingilizce konuşan, sadece lövye direksiyon değil yeni uçakların bilgisayar sistemlerine kolayca intibak edebilen, çalışkan, bilgili genç pilot arkadaşları görüyoruz. Gidin kendinizi, ailenizi, çoluk çocuğunuzu kurtarın, mesleki olarak da geliştirirsiniz kendinizi yabancı şirketlerde. Türkiye de ziyan olmayın.
  • Merhaba, saudi arabistan ı da düşünün derim. 20 gün on, 10 gün off. Kaptan maaşı ortalama harcamalar çıktıktan sonra 15.000 dolar fo 10.500 dolar civarı. Maaşlar gününde yatar, 10 gününün bir gününe bile dokunulmaz. Handikap şu ki; GACA sınavını geçmeniz gerekiyor, sıkı çalışınca olur. Tavsiye ederim. İlgi duyan varsa iletişim bilgimi oaylaşırım. İyi uçuşlar.
  • Hayatını paraya endekslemiş egoistler dolu.. beğenmeyen bi dakika durmasın, kimseyi zorla tutmuyorlar.. biraz şükür sahibi olmak lazım.. her seferinde arap düşmanlığı yapıp sonrada para için arapların kapısına koşanlara bu sözlerim.. begenmediğiniz adamlar parayla böyle satın alıyorlar işte...
  • Üç lira fazla almak için araba uşaklık edene yazıklar olsun.

Havayolu şirketlerinin pilot ihtiyacını karşılamak için dünyanın çeşitli ülkelerinde düzenlenen toplantılarından biri bugün İstanbul'da düzenlendi.

Pilot Career Show adı altında İstanbul'da bir otelde düzenlenen kariyer buluşmasına çok sayıda Türk pilot katıldı. Türk şirketlerden Pegasus ve SunExpress'in de katıldığı, stand açarak görüşme yaptığı toplantıda Emirates başta olmak üzere Avrupa ve Asya'nın önemli havayolu şirketleri için pilotlarla görüşmeler yapıldı. 

Türkiye'deki dövz kurunun yükselmesi ile birlikte maaşları önceki yıllara göre değer kaybeden pilotlar, cazip teklifler sunan şirketlerle görüşme fırsatı buldu. 

Özellikle Asyalı ve Körfez havayollarının yüksek maaş tekliferiyle karşılaşan pilotlar broker firmalar vasıtasıyla da toplantıya katılmayan şirketlere başvuruda bulundu.

Bir çok firma dolar ve euro bazında maaş teklif ederken pilot ihtiyacı olan firmalar arasında en yüksek maaşı A320 tipi uçak için pilot arayan VietJet oldu. VietJet'in kaptan pilotlara 18 bin dolar, F/O'lar için 8 bin dolarlık teklifinin Türk pilotların aklını çelip çelmeyeceği merak konusu oldu.

İŞTE GÖRÜŞMEYE KATILAN ŞİRKETLERİN MAAŞ TEKLİFLERİ;

HAVAYOLU ŞİRKETİKAPTAN MAAŞIF/O MAAŞI
Asiana Airlines11,750 - 13,300 (USD)6,500-8,500 (USD)
Avion Express5,000 - 10,000 (EUR)2,500 - 4,500 (EUR)
Air Astana7,225 - 8,425 (EUR)5,225 - 5,525 (EUR)
Hongkong Airlines-----------10,500 - 11,000 (USD)
Eva Air-----------5,500 - 6,300 (USD)
VietJet18,000 (USD)8,000 (USD)
Jetstar13,330 (EUR)9,900 (USD)
Olympus Airways8,000 (EUR)-----------
China Airlines-----------7,000 - 8,500 (USD)
FlyDubai15,733 (USD)11,522 (USD)
Small Planet Airlines4,200 - 10,200 (EUR)3,000 - 6,000 (EUR)

 

Türk pilotlara 18 bin dolar maaş teklifi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (121)

gidin ~ 30 gün önce
Gördüğünüz gibi dünyanın hiçbir yerinde kaptan ve Fo arasındaki maaş farkı Türkiye'deki kadar yüksek değil, ayrıca dünyanın hiçbir yerinde tip eğitimi adı altında adaylardan para istenmez veya maaşından kesme anlaşmaları yapılmaz. Bu şartlar altında hadi bizim eski kaptanların çoğu yabancı şirketlerde uçabilecek durumda değil ama genç Fo arkadaşlar bu fırsatları değerlendirsin, her şirkette iyi eğitimli, dünya görüşü, ufku olan dünya vatandaşı, iyi ingilizce konuşan, sadece lövye direksiyon değil yeni uçakların bilgisayar sistemlerine kolayca intibak edebilen, çalışkan, bilgili genç pilot arkadaşları görüyoruz. Gidin kendinizi, ailenizi, çoluk çocuğunuzu kurtarın, mesleki olarak da geliştirirsiniz kendinizi yabancı şirketlerde. Türkiye de ziyan olmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Evet haklisin ~ 28 gün önce
Ben gittim ve kendimi kurtardim. Bikmistim artik bu eski kafali tiplerin egolarindan kaprislerinden. Simdi keyfim gicir.
Hüsto ~ 30 gün önce
Merhaba, saudi arabistan ı da düşünün derim. 20 gün on, 10 gün off. Kaptan maaşı ortalama harcamalar çıktıktan sonra 15.000 dolar fo 10.500 dolar civarı. Maaşlar gününde yatar, 10 gününün bir gününe bile dokunulmaz. Handikap şu ki; GACA sınavını geçmeniz gerekiyor, sıkı çalışınca olur. Tavsiye ederim. İlgi duyan varsa iletişim bilgimi oaylaşırım. İyi uçuşlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Egoistler ~ 30 gün önce
Hayatını paraya endekslemiş egoistler dolu.. beğenmeyen bi dakika durmasın, kimseyi zorla tutmuyorlar.. biraz şükür sahibi olmak lazım.. her seferinde arap düşmanlığı yapıp sonrada para için arapların kapısına koşanlara bu sözlerim.. begenmediğiniz adamlar parayla böyle satın alıyorlar işte...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Egoist ~ 30 gün önce
Sende kabiliyet olsa sende gidersin. Tabiki para için yapıyoruz bu işi. Hem Askeri Emekli maaşı alıp hem Pilot maaşını almasını biliyor böyle konuşanlar. Egoist kim?
Yazık ~ 1 ay önce
Üç lira fazla almak için araba uşaklık edene yazıklar olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Türkiye Cumhuriyeti ~ 30 gün önce
Kurucusunun ve ulu Önderinin , dünyaca kabul görmüş bir liderin Mustafa Kemal Atatürk un isminin verilmesi en doğrusu..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000