02 Şubat 2015, Pazartesi 14:35:43

TÜRK PİLOTLAR TARAFINDAN EĞİTİLECEKLER

Türk havacılık tarihinde ilk defa, İzmir’deki Çiğli 2. Ana Jet Üssü Komutanlığı’nda kurulacak Çok Uluslu Uçuş Eğitim Merkezi’yle Türk pilotlar, NATO’ya üye ülkelerin pilotlarına eğitim verecek.
  • Hava Kuvvetleri pilotlarına yakıştırılan bu kötü benzetmelere sebep olan kişiler illaki olmuştur ama geneline bakılırsa kalite açısından sivil pilotlarla arada dağlar vardır, sivil pilotlar içinde de çok üst düzey pilotlar vardır ama onlara da sorarsanız aynı şeyi söylerler...
  • Onlarda bizim gibi nefret edecekler demektir asker pilotlardan
  • askeri pilot olmak zeka, kabiliyet, disiplin, sağlık, azim, çalışma, özveri ve sabır gerektirir. bazılarına ise para ve torpil yeterlidir.
  • Hadi bebe sen kredi cekte bedelli askerlik yap.

Türk havacılık tarihinde ilk defa, İzmir’deki Çiğli 2. Ana Jet Üssü Komutanlığı’nda kurulacak Çok Uluslu Uçuş Eğitim Merkezi’yle Türk pilotlar, NATO’ya üye ülkelerin pilotlarına eğitim verecek.

Türk Havacılığı, son yıllarda yaptığı atılımlarla dünyanın da dikkatini çekmeyi başardı. Ardı ardına yaşanan gelişmelerle, 60 yıldan fazla süre NATO’ya üye olan Türkiye, önemli bir projeye öncülük ediyor. Projeyle, İzmir’deki Çiğli 2. Ana Jet Üssü Komutanlığı’nda Çok Uluslu Uçuş Eğitim Merkezi kurulacak ve NATO’ya üye ülkelerin pilotları burada Türk pilotlar tarafından eğitilecek.

TÜRK HAVACILIK TARİHİNDE GURUR VEREN GELİŞME

NATO’nun akıllı savunma yaklaşımı kapsamında 2016 yılında eğitimlerin başlaması beklenirken, Çiğli 2. Ana Jet Üssü Komutanlığı’nda da hummalı bir çalışma var. Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı, pilotların eğitimlerin kusursuz olması ve herhangi bir aksaklık yaşanmaması için titizlikle hazırlıkları yakından takip ediyor.

UÇUŞ EĞİTİM MERKEZİNDE TÜRK PİLOTLAR DA EĞİTİLECEK

Türk havacılık tarihindeki göğüs kabartan bu gelişmeyle beraber, Anadolu’nun kartalları tecrübelerini hem yabancı pilotlara aktaracak hem de bu merkezde kendilerini yetiştirecek.

Türk pilotlar, yabancı pilotları Güney Kore’den alınan KT-1T eğitim uçaklarıyla eğitecek. Eğitim sırasında verilecek derslerde, tamamen havacılık dili olan İngilizce konuşulacak.

Öte yandan 2018 yılında HÜRKUŞ uçağının envantere katılmasıyla beraber, yabancı ve Türk pilotlar KT-1T ile beraber HÜRKUŞ eğitim uçağıyla da eğitilecek.

TÜRK PİLOTLAR TARAFINDAN EĞİTİLECEKLER

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Hava Kuvvetleri pilotlarına yakıştırılan bu kötü benzetmelere sebep olan kişiler illaki olmuştur ama geneline bakılırsa kalite açısından sivil pilotlarla arada dağlar vardır, sivil pilotlar içinde de çok üst düzey pilotlar vardır ama onlara da sorarsanız aynı şeyi söylerler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kalite ~ 3 yıl önce
Lafa bak.İşte siz sivilden gelene tepeden baktığınız için insanlar sizlere tepki gösteriyor.Önceden sizlere bir takım laf edenlere kızıyordum ama sonra sizin davranışlarınıza görünce eleştirenlere hak vermeye başladım
Hiiii ~ 3 yıl önce
Onlarda bizim gibi nefret edecekler demektir asker pilotlardan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
At efendi ~ 3 yıl önce
Nefret TC kanunlarına göre de ciddi bir suçtur. Nefret suçu işlemekten ne zaman vazgeçeceksin?
pilot olmak ~ 3 yıl önce
askeri pilot olmak zeka, kabiliyet, disiplin, sağlık, azim, çalışma, özveri ve sabır gerektirir. bazılarına ise para ve torpil yeterlidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hummer ~ 3 yıl önce
zekayı geç, kabiliyet orta seviyede. disiplin, tamamen gitmiş!sağlık, beyin harici fena sayılmaz. azim, azimle inatçılığı birbirine karıştırıyorsunuz.çalışma, içi boş bir çalışma.özveri,özveri dediğiniz şey çay-çorbadan ibaret. sabır, işte o hiç yok!para ve torpil konusu sizin güruh için geçerli koçum.gözünüz parada kulağınız torpilde.örtbas ettiğiniz kazalarınız ve skandallarınızla ülkenin yüz karası ödülünü yine kimselere kaptırmıyorsunuz.
bebelere ~ 3 yıl önce
Hadi bebe sen kredi cekte bedelli askerlik yap.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000