04 Nisan 2016, Pazartesi 10:12:51

Türk pilotlar için şimdi de Norwegian Airways geliyor

Katar Havayolları'ndan sonra bir başka dünya devi daha pilot bulmak için Türkiye'ye geliyor.
  • yeni qatar'a geçmemiş olsam... neyse seneye artık :)) çocuklarım insana değer verilen bir ülkede büyüsün isterim. bunun için de kesinti yapaacğım ve norwegian'a geçeceğim gelecek sene.
  • Valla iletişim kurabilcek kadar ing bilmek yeterli..Ancak elin dili ile gurur duymak ne aciz aşagılık bir duygudur. Ezik olmaya gerek yok TÜRKÇE konuşmaktan dolayı kendiniz ile gurur duyun, ama iyi kullanın tabi Trump gibi 500 kelime ile olmaz
  • You need an EASA license and the right to work in EU : Norwegian is looking for expat working in Turkey not for Turks..sorry.
  • adamlar buraya yabancıları almak için geliyor.senin avrupa birliğinde çalışma iznin varmı...yabancılar burada yeterince teçrübe kazandı gidecek yer arıyorlar zaten ülkenin son halınden dolayı.

Katar Havayolları'ndan sonra bir başka dünya devi daha pilot bulmak için Türkiye'ye geliyor.

Havacılık sektörünün gün geçtikçe büyümesi ve yeni uçakların filolara dahil edilmesi son dönemde özellikle pilot ihtiyacını üst seviyeye çıkardı. Bütün dünyada en çok aranan meslek gruplarının başında gelen pilotluk için havayolu şirketleri kaynak arayışlarını sürdürürken birçok havayolu şirketi, pilot bulmak için farklı ülkelerin yolunu tutmaya başladı.

Cazip ücretler ve bir takım imkanlar sunarak pilotları kendi şirketlerinde çalışmaya ikna etmeye çalışan havayollarının son dönemdeki en gözde duraklarından biri de Türkiye oldu. Körfez havayolu şirketi Katar Havayolları, 12-13 Nisan'da Türkiye'de pilotlara yönelik bir road show gerçekleştirecekken, bir hamle de Norwegian Airways'ten geldi. Asya ülkelerinde pilot arayışlarına devam eden Norwegian, 18-19 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da Türk pilotlarla görüşmeler yapacak. Bir çok pilota internetten e posta yoluyla ulaşan havayolu şirketi, pilotları iş görüşmesine davet etti.

Türk pilotlar için şimdi de Norwegian Airways geliyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (61)

cofri ~ 2 yıl önce
yeni qatar'a geçmemiş olsam... neyse seneye artık :)) çocuklarım insana değer verilen bir ülkede büyüsün isterim. bunun için de kesinti yapaacğım ve norwegian'a geçeceğim gelecek sene.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cahil ~ 2 yıl önce
Valla iletişim kurabilcek kadar ing bilmek yeterli..Ancak elin dili ile gurur duymak ne aciz aşagılık bir duygudur. Ezik olmaya gerek yok TÜRKÇE konuşmaktan dolayı kendiniz ile gurur duyun, ama iyi kullanın tabi Trump gibi 500 kelime ile olmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Jack the ripper ~ 2 yıl önce
You need an EASA license and the right to work in EU : Norwegian is looking for expat working in Turkey not for Turks..sorry.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turbo ~ 2 yıl önce
We dont need anymore foreign pilots from outside Turkey
La kes ~ 2 yıl önce
Artist
Pilot ~ 2 yıl önce
Kardeslerim adamlar Türkiyeye yabanci pilot yerlestirmeye geliyor du Rishworth aviation 1 numarali Türk düsmani ingiliz sirketi onlar bize gelicek biz oraya gidemicez bu ne böyle batakciya mal mi kaciriyoruz
Ripper ~ 2 yıl önce
Check your english
Pilot ~ 2 yıl önce
Go home and never come again!
Are u kidding ? ~ 2 yıl önce
Then why are they coming to Istanbul ? Do you have any solid info about licence type or just trolling ? Thanks in advance. (Türk pilotlarının ingilizcesi yetersiz diyen kamiller naber koçlarım ?:))
Selim ~ 2 yıl önce
We hope they take'm all; thy are all the scrap people from all around the world; none of the legacy airlines will hire them any way! I would'nt be surprised to see them sticking around here for the rest of there lives.
Selim ~ 2 yıl önce
Yeah; I see very well your EASA licensed buddies around here; they are all pieces of god's gift to aviation!
... ~ 2 yıl önce
adamlar buraya yabancıları almak için geliyor.senin avrupa birliğinde çalışma iznin varmı...yabancılar burada yeterince teçrübe kazandı gidecek yer arıyorlar zaten ülkenin son halınden dolayı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000