16 Temmuz 2009, Perşembe 08:16:37

Türk jetleri Yunan manşetlerinde!

Türk uçaklarının Ege uçuşu Yunan basınında manşet oldu. Türk Dışişleri, 'Ege bizi birleştiriyor' diyerek olumlu mesaj verdi.
  • gaz vermeyin hiç birşey olmaz..bunların hepsi hikaye...havada oynaşma...arasıra olur gaza gelmeyin
  • Havada da savaşı yürek kazanır... Yunanda o yürek ne arar... (Olmadığı tarihte defaten ispatlı...:))
  • Fransiz Mirage 2000 leri Belçika ve Hollanda F16 lari manevralarda (TACTICAL LEADERSHIP PROGRAMME) karsi karsiya çok gelmislerdir ve MIRAGE 2000 her Zaman F16 lari perisan etmistir. Hele simdi Yunanlilar en son aldiklari M2000 MK2 ile F16 ya karsi çok daha üstün olacaklardir. Birde Mirage2000 daha az kaza yapan bir uçak tabii ki F16 dan daha pahali.
  • Iyi iste bizim jetler alçak uçup Yunalilar'a "Sosyal mesaj" veriyor. Hep onlar Ege'de önleme yapacak degil ya.

Yunan basını son bir haftadır gittikçe artan bir şekilde Türk savaş uçaklarının adalar üzerindeki alçak uçuşlarına sayfalarında yer ayırıyor.

Pazartesi günü Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi Fotis Ksydas, Yunan hükümetinin endişelerini Türk Dışişleri Bakanlığı'na iletmesinden sonra salı günü Yunan makamların iddialarına göre daha fazla alçak uçuş meydana gelince dün Yunan basının manşetleri Ege denizinde jet kriziydi. Yunan yetkililer tarafından Türk jetlerinin Eşek adası ve Bulamaç adası üzerinde alçak uçuşlar yaptığına yönelik açıklamalar geniş yer aldı. Ethnos gazetesi "Türk jetleri Bulamaç adası üzerinde sanal bombardımanlar yapıyor" başlığını attığı haberinde "Türkiye sabrımızı tüketiyor" diye yazdı. Öte yandan Yunan kaynaklara göre Bu son gelişmelerden sonra Yunan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni'nin Ağustos ayında Ankara'ya gerçekleştirmeyi planladığı resmi ziyaretini "askıya almayı" bile düşündüğü belirtiliyor. Dışişleri sözcüsü Burak Özügergin ise konu hakkında kendisine yöneltilen bir soruyu, "Ege bizi birleştiren su kütlesi" cevabı verdi.

(Sabah)

Türk jetleri Yunan manşetlerinde!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 9 yıl önce
gaz vermeyin hiç birşey olmaz..bunların hepsi hikaye...havada oynaşma...arasıra olur gaza gelmeyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Havada da savaşı yürek kazanır... Yunanda o yürek ne arar... (Olmadığı tarihte defaten ispatlı...:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Fransiz Mirage 2000 leri Belçika ve Hollanda F16 lari manevralarda (TACTICAL LEADERSHIP PROGRAMME) karsi karsiya çok gelmislerdir ve MIRAGE 2000 her Zaman F16 lari perisan etmistir. Hele simdi Yunanlilar en son aldiklari M2000 MK2 ile F16 ya karsi çok daha üstün olacaklardir. Birde Mirage2000 daha az kaza yapan bir uçak tabii ki F16 dan daha pahali.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Iyi iste bizim jetler alçak uçup Yunalilar'a "Sosyal mesaj" veriyor. Hep onlar Ege'de önleme yapacak degil ya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000