29 Aralık 2010, Çarşamba 09:13:21

TÜRK HAVAYOLU ŞİRKETLERİ ÇOK KIZACAK!

Kıbrıs Postası yazarlarından Gökhan Altıner öyle bir köşe yazısı yazdı ki... Türk havayolu şirketleri için "akbaba" benzetmesinde bulundu! İşte o yazı...
  • Arkadaş akbabalara benzettiği TC şirkeylerine laf atıyor ama şunu unutuyor yeni kurulacak şirketide TC şirketi olan THY ortaklığı ve vereceği uçaklarla kurluyor. THY hazır ama yazıyı yazan zihniyet ve onun gibi düşünenler yüzünden yeni şirket kurulamıyor ve KKTC halkı ve çalışanları mağdur oluyor.
  • Yazıyı yazan vatandaş kıbrısta yaşamıyor her halde KTHY Türkler değil sizler batırdınız. Batırdığınız KTHY mağdur olan yolcularını TC ucakları taşıdı mimnettar olacagınıza neye benzetiyorsunuz. arkadaş gidipte bir acentadan bilet fiyatyı alsaydı bu yorumu yapmazdı. TC ucakları kalan yolcuları taşımasaydı KKTC dahada kötü duruma düşecekti bunu düşünmeden yapılan yorum hasta kafalı insanların yorumudur.
  • Nedir bu cekemedıgınız kıbrıslılardan cok mu agır gelyor sıze bu kıbrıslıların gazzzıgı agır gelıyorsa gıdın burdan , burası kıbrıslılara aittır ve hep oyle olacaktır sonsuza kadar.......... bu gazzık da hepsınıze agır gelecektır yemem yok yeyemeyen yan yatsın .... yetmedı sıze 800 bın km kare toprak da bır karınca yuvasıynan ugrasırsınız...... neden ? cunku gazzzzık buyuktur da onun ıcın....
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Başbakan İrsen Küçük ile Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı önceki gün gittikleri Ankara’da çeşitli ziyaretler yaptılar ve Türkiye’de Turizmde KKTC yılı ilan ettiler.

Ara sıra güzel şeylerde oluyor diyor insan bu olayı takip ettiğinde.

Bunu kesinlikle eleştirmiyorum kimsenin aklına yanlış bir şey gelmesin, gelmesinde eksik bir şeyler var onu da kaçırmayalım.

Bilindiği gibi KTHY’nin batmasının ardından yüzlerce mağdur olan insanımızın yanı sıra Türkiye’den buraya uçuş yapan diğer hava yolları akbaba gibi çöktü Kıbrıs Türk Halkının üzerine.

Oldukça kısa mesafeler için fahiş fiyatlar almaya başladılar insanlardan ve bu hala devam ediyor. İngiltere’ye gitmek neredeyse İtalya da üç günlüğüne tatil yapmakla eş değer oldu.

Tüm bunlar yaşanırken Türkiye’de bizler turizmde KKTC yılını ilan ettik Ankara’dan. KKTC’nin kendine ait bir havayolu şirketi yok, hani söz sahibi, olduğu.

Ben Atlas jette çok gördüm aynı koltuğun birden fazla kişiye tahsis edildiğini, evet şaka gibi geliyor ama işte bu kadar gerçek.

Başbakanın ya da herhangi bir bakanın başka bir business yolcusuna verildiğine çok tanık oldum.

Yani uluslar arası uçuş kurallarını bir kenara bırakın paranızla rezil ediyorlar insanı.

Ya diğer havayollarına ne demeli fahiş fiyatlara uçmaktan çekinmiyorlar.

Bir kere düştük ya vurun kahpeye!!!

Kıbrıs Genç TV’deki programımda dün sabah sevgili kardeşim Ekonomist Mehmet Saydam konuğumdu.

Çok fazla cevaplamak istemedi yeni havayolları ile ilgili sorularımı ancak konuşmalarından öyle anladım ki Yeni Havayollarının kuruluşu zorda ve sıkıntılı bir süreçte devam ediyordu ancak dün akşam saatlerinde güzel haberler geldi ve dostum Mehmet Saydam ile Ulaştırma Bakanı Ersan Saner Yeni Havayolu’nun % 60’lık hissesi tamamlandı ve Perşembe günü Yeni Havayolu kuruluyor.

Artık yabancı havayollarının bizi kazıklamasından kurtulduk desenize.

Yeni Havayolu’nun mart ayında uçması bekleniyor, böylelikle artık daha uygun fiyatlara uçak bileti bulabileceğiz ve başka hava yollarına muhtaç olmayacağız.

Umarım iyi ve kaliteli uçaklar kiralanır ve güvenli uçuşlar yapılır.

Tüm Kıbrıs ve Türkiye Halkı yeni kurulacak havayolunu desteklemeli ve güçlendirmelidir.

Beyler bu hava yolu güçlendikçe yerli istihdamı artıracak ve bizleri ellere muhtaç olmaktan kurtaracak.

Haydi hayırlısı.

Gökhan ALTINER
KIBRIS POSTASI

TÜRK HAVAYOLU ŞİRKETLERİ ÇOK KIZACAK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

Misafir ~ 7 yıl önce
Arkadaş akbabalara benzettiği TC şirkeylerine laf atıyor ama şunu unutuyor yeni kurulacak şirketide TC şirketi olan THY ortaklığı ve vereceği uçaklarla kurluyor. THY hazır ama yazıyı yazan zihniyet ve onun gibi düşünenler yüzünden yeni şirket kurulamıyor ve KKTC halkı ve çalışanları mağdur oluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yazıyı yazan vatandaş kıbrısta yaşamıyor her halde KTHY Türkler değil sizler batırdınız. Batırdığınız KTHY mağdur olan yolcularını TC ucakları taşıdı mimnettar olacagınıza neye benzetiyorsunuz. arkadaş gidipte bir acentadan bilet fiyatyı alsaydı bu yorumu yapmazdı. TC ucakları kalan yolcuları taşımasaydı KKTC dahada kötü duruma düşecekti bunu düşünmeden yapılan yorum hasta kafalı insanların yorumudur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Nedir bu cekemedıgınız kıbrıslılardan cok mu agır gelyor sıze bu kıbrıslıların gazzzıgı agır gelıyorsa gıdın burdan , burası kıbrıslılara aittır ve hep oyle olacaktır sonsuza kadar.......... bu gazzık da hepsınıze agır gelecektır yemem yok yeyemeyen yan yatsın .... yetmedı sıze 800 bın km kare toprak da bır karınca yuvasıynan ugrasırsınız...... neden ? cunku gazzzzık buyuktur da onun ıcın....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000