29 Kasım 2017, Çarşamba 00:01:34

Türk Hava Yolları serüveni kısa sürdü

Uzun yıllar Türk Yıldızları'nda görev yapan Evren Ayna, sivil hayata adım attıktan sonra Türk Hava Yolları'nda pilotluğa başlamıştı. Ayna'nın THY serüveni kısa sürdü.
  • Bu askerleri çekemeyenler büyük olasılıkla bedava makarna dağıtımında sırada bekleyenler sanırım. Başka türlü bu gerici zihniyet oluşmaz.
  • Pilotlarimiz tecrübeli, onlarla korkmadan senelerce yolcu olarak ucuyorum..ister50 saat isterse5000 saat Ucusu olsun. Hepsi bu ülkenin cocuklari..Herkesin ciftciye, esnafa, Doktora ve diger mesleklerede saygisi var.Ciftci olmazsa un, firinci olmazsa ekmek olmaz. Lütfen elestirilerde saygi ölcüsünü asmayalim..Bu Dünya kime kalmiski, size de kalsin..
  • Evren kaptanim sizi tanimaktan oturu mutluluk duyuyorum. Yeni gorevinizde basarilar ve mutluluklar dilerim. Bazi ne dediginin farkinda olmayanlara bakma sen. Sivil veya asker farketmez, iyi insan iyi insandir. Insanlari geldikleri yere gore siniflandirmak kadar yanlis birsey olamaz. Egoist, crm yoksunu, bagirip cagiran, kucuk dusuren kaptanlar az sayida da olsa elbette varlar, ancak sivilini de gordum askerini de. Az kisi iyi pilot olabilir, ama yeterince uzerine dusen cogu kisi pilot olabilir. Onemli olan iyi insan olmakta.
  • Her iki taraftanda çok iyi insanlarla uçtum.Her iki taraftanda çok kötü insanlarla uçtum .Yani insan böyle birşey, iyisi kötüsü heryerde var .Bu arkadaşa gelince ,adam kötü birşey yapmamış ki , işini yapmış bırakın ne paylaşırsa paylaşsın , buda bir motivasyon şekli.Bakın kötüden örnek olmaz , işini iyi yapmıyorsa bu kötüler uyarılır , diğer işler kurumları bağlar .

Uzun yıllar Türk Hava Kuvvetleri akrobasi timi Türk Yıldızları'nda görev yapan ve 2014 yılında son akrobasi uçuşunu yaparak emekliliğe ayrılan Evren Ayna, sivil hayata adım attıktan sonra Türk Hava Yolları'nda pilotluğa başlamıştı. Ayna'nın THY serüveni kısa sürdü.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Resmi Gazete'de yayımlanan KHK ile halen havayollarında pilot olarak görev yapan hava kuvvetlerinden ayrılan / istifa eden pilotlardan koşullara uyanların TSK'ya geri dönmesi istenmişti. Pilotlar yavaş yavaş şirketlerden ayrılarak Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) dönmeye başladı.

Bu kapsamda yeniden Hava Kuvvetleri'ne katılanlar arasında yıllarca Türk Yıldızları'nda görev yapan Evren Ayna da yer alıyor. Ayna, Türk Hava Yolları'nda görev aldığı son uçuşlarında kendisini yalnız bırakmayan eşine de teşekkür ederek bir fotoğraf paylaştı. Ayna, sosyal medya hesabından Türk Yıldızları günlerinden kalma başka bir fotoğraf paylaşarak da "Haydi parti başlasın..." mesajı yayınladı.

Evren Ayna, Hava Kuvvetleri'nden ayrılmadan önce yaptığı son uçuş sonrasında "Ben bugün son kez bir jet uçağına bindim, Bugün son kez bir jet uçağı ile gökyüzündeydim, Bugün son kez loop, tono attım, Bugün son kez ters uçtum ve dünyaya tersten baktım ki inanın yeryüzü bu şekilde daha heyecan verici, ve bugün son kez kırmızı uçuş tulumumu giydim, Ben bugün Türk Hava Kuvvetleri'nde ve Türk Yıldızları'nda son uçuşumu yaptım... ve yine bugün uçaktan inince gözyaşlarıma engel olamadım" demişti.

©AirportHaber.com ÖZELTürk Hava Yolları serüveni kısa sürdü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (139)

Makarnacılar ~ 8 ay önce
Bu askerleri çekemeyenler büyük olasılıkla bedava makarna dağıtımında sırada bekleyenler sanırım. Başka türlü bu gerici zihniyet oluşmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sivil.Asker ~ 8 ay önce
Pilotlarimiz tecrübeli, onlarla korkmadan senelerce yolcu olarak ucuyorum..ister50 saat isterse5000 saat Ucusu olsun. Hepsi bu ülkenin cocuklari..Herkesin ciftciye, esnafa, Doktora ve diger mesleklerede saygisi var.Ciftci olmazsa un, firinci olmazsa ekmek olmaz. Lütfen elestirilerde saygi ölcüsünü asmayalim..Bu Dünya kime kalmiski, size de kalsin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F/o ~ 8 ay önce
Evren kaptanim sizi tanimaktan oturu mutluluk duyuyorum. Yeni gorevinizde basarilar ve mutluluklar dilerim. Bazi ne dediginin farkinda olmayanlara bakma sen. Sivil veya asker farketmez, iyi insan iyi insandir. Insanlari geldikleri yere gore siniflandirmak kadar yanlis birsey olamaz. Egoist, crm yoksunu, bagirip cagiran, kucuk dusuren kaptanlar az sayida da olsa elbette varlar, ancak sivilini de gordum askerini de. Az kisi iyi pilot olabilir, ama yeterince uzerine dusen cogu kisi pilot olabilir. Onemli olan iyi insan olmakta.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sivil kpt ~ 8 ay önce
Her iki taraftanda çok iyi insanlarla uçtum.Her iki taraftanda çok kötü insanlarla uçtum .Yani insan böyle birşey, iyisi kötüsü heryerde var .Bu arkadaşa gelince ,adam kötü birşey yapmamış ki , işini yapmış bırakın ne paylaşırsa paylaşsın , buda bir motivasyon şekli.Bakın kötüden örnek olmaz , işini iyi yapmıyorsa bu kötüler uyarılır , diğer işler kurumları bağlar .

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000