23 Temmuz 2013, Salı 15:21:40

TÜRK HAVA KUVVETLERİ'NİN YENİ GÖZDESİ OLACAK

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) envanterine Eylül ayında girecek yeni nesil nakliye uçağı A400M Türk askerlerinden tam not aldı.
  • Arkadaşlar lütfen evde oturuyosun klavyenin başında burda devleti kötülüyosun lütfen samimi ol bugün Türkiye için ne yaptın? Yapmadın, Türkiyede her alan için okul ve yurt dışı burs imkanı var. Teknoloji destek fonu var. Sen yaptında devlet mi yardım etmedi. Bu işler halk haraketedir. Ki ayaklanan bir Türkiye daha şuan emekliyor. Bu uçaktaki parçlar onlarca ülkede toplandı birleşti. Bu parçalar Türkiyede üretildi. Ayrıca motor sistemi ufak bir uçaksavar mermisinde yanmasın heryere inebilsin gerektiğin çok düşük hızda seyir yapsın diye bu şekildedir.
  • Atatürk havalimanında abd ülkesine ait, kuyruk ismi; charleston olan bir askeri kargo uçağı var ve amerikan birleşik devletleri üssünde, AMC filosuna ait bir uçaktır. Ülkemiz içerisinde neden bulunuyor ? Bilgisi olan arkadaşlar varmı ? Yoksa onuda mı envanterimize alarak bakıma mı alacağız ?
  • Masallah
  • Hakikaten âmâ yani. Ayrıca askeri teknolojiden bîhaber.

Airbus Military'nin Eylül ayında gerçekleştireceği 10 adetlik siparişin ilk teslimat öncesi A400M, Ankara ve Kayseri'de hava kuvvetleri personeli ve diğer askerlerin beğenisine sunuldu. Askeri amaçların yanı sıra sivil taşımacılık için de kullanılabilecek şekilde tasarlanan yeni nesil nakliye uçağı, 8-11 Temmuz 2013 tarihleri arasında önce Etimesgut Hava Üssü ardından da uçak Kayseri'de yer alan 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'nda test uçuşu yaptı.

Son teknoloji kullanılarak üretilmiş uçağı inceleyen Türk hava ve yer personeli askerler, test uçuşlarına da katıldı. Uçağın teknik ve manevra özelliklerine hayran kalan personel, teslimatın ilk teslimatın gerçekleştireceği Eylül ayını heyecanla beklediklerini ifade etti.

TÜRK HAVA KUVVETLERİ'NİN YENİ GÖZDESİ OLACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

burak ~ 5 yıl önce
Arkadaşlar lütfen evde oturuyosun klavyenin başında burda devleti kötülüyosun lütfen samimi ol bugün Türkiye için ne yaptın? Yapmadın, Türkiyede her alan için okul ve yurt dışı burs imkanı var. Teknoloji destek fonu var. Sen yaptında devlet mi yardım etmedi. Bu işler halk haraketedir. Ki ayaklanan bir Türkiye daha şuan emekliyor. Bu uçaktaki parçlar onlarca ülkede toplandı birleşti. Bu parçalar Türkiyede üretildi. Ayrıca motor sistemi ufak bir uçaksavar mermisinde yanmasın heryere inebilsin gerektiğin çok düşük hızda seyir yapsın diye bu şekildedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yelkenkanat ~ 5 yıl önce
Atatürk havalimanında abd ülkesine ait, kuyruk ismi; charleston olan bir askeri kargo uçağı var ve amerikan birleşik devletleri üssünde, AMC filosuna ait bir uçaktır. Ülkemiz içerisinde neden bulunuyor ? Bilgisi olan arkadaşlar varmı ? Yoksa onuda mı envanterimize alarak bakıma mı alacağız ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Masallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Hakikaten âmâ yani. Ayrıca askeri teknolojiden bîhaber.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000