31 Mayıs 2015, Pazar 17:29:56

Türk Hava Kuvvetleri'nden 104. yıl etkinliği

Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının 104. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla İzmir'de "Türkiye Hava Gösterisi 2015" etkinliği düzenlendi.
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • Geçtiğimiz sene İzmir kordon da SOLOTÜRK ü izleme fırsatı bulmuştum. Muhteşem harika bir gösteri idi. ağzım açık izlemiştim ne desem az...ancak dün SOLO TÜRK sanki o değildi...Sorun hakkında bilgisi olan var mı ?
  • Çok güzel bir etkinlikti, emeği geçen herkese teşekkürler, olumsuz yorum yazan Dallamalar, siz neden lunaparkda dönme dolapta eğlenmiyorsunuz, böylece havacılık camiasından uzak durup herkesi mutlu edersiniz...
  • Negatif yorumlar hep gosteriyi izlemeyen kisilerden gelmis. Insan bilgi sahibi olmadan bi haberle fikir sahibi olunca boyle oluyor iste. Sonuc olarak benim gogsum kabardi. Her izmirlinin rahatca erisebilecegi gun boyu devam eden Guzel bi organizasyondu.

Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının 104. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla İzmir'de "Türkiye Hava Gösterisi 2015" etkinliği düzenlendi.

İzmir Çiğli'deki  2. Ana Jet Üs Komutanlığında halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenen etkinlikte, Türk Hava Kuvvetleri'nin envanterindeki, F-16, Boeing 737 AEW&C erken hava uyarı ve kontrol, Hercules uçaklarının da aralarında bulunduğu hava araçları ile TAI tarafından geliştirilen başlangıç ve temel eğitim uçağı "Hürkuş" ile test uçağı "Tracker" ziyarete açıldı.

Etkinlikle askeri uçakları yakından görme ve tanıma fırsatı bulan İzmirliler, Türk Yıldızları ve Solo Türk ile özel yapım "mor menekşe" adlı çift kanatlı uçağı ile Ali İsmet Öztürk'ün sunduğu akrobasi gösterilerini de heyecanla izledi.

Paraşütçülerin de gösteri atlayışı yaptığı etkinlikte, görevi sırasında düşman sahasına atlamak zorunda kalan pilotların sağ salim vatan toprağına getirilmesi için "geride asker bırakmak yok" felsefesiyle Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri ile Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinden seçilen subay ve astsubaylardan kurulu Muharebe Arama Kurtarma (MAK) Timi'nin gösterisi de büyük beğeni topladı.

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün de izlediği etkinlikte, paraşütçüler ve MAK timleri gösteri sonunda bayrak töreniyle protokolü selamladı.

Simülatörlerle uçuş heyecanı

Türk Hava Kuvvetleri'nin pilot ihtiyacını karşılamak üzere uçuş eğitiminin verildiği 2. Ana Jet Üssü'ndeki etkinlikte, yapılan çekilişle 10 şanslı izleyici, başlangıç uçuş eğitiminde kullanılan "KT-1T" ve temel jet eğitiminde kullanılan "T-38M" uçakları simülatörleriyle sanal uçuş keyfi yaşadı. 

Türk Hava Kuvvetleri'nden 104. yıl etkinliği

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Mal as532 ~ 3 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
solo türk ~ 3 yıl önce
Geçtiğimiz sene İzmir kordon da SOLOTÜRK ü izleme fırsatı bulmuştum. Muhteşem harika bir gösteri idi. ağzım açık izlemiştim ne desem az...ancak dün SOLO TÜRK sanki o değildi...Sorun hakkında bilgisi olan var mı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sertay ~ 2 yıl önce
Çünkü Kordonda izlediğiniz gösteri'de uçan Solotürk Pilotu Binbaşı Fatih Batmaz abimizdi. belli bir dönem sonra pilotlar değişir Fatih abi'den sonra Yalın abi uçuş gösterilerine çıktı ondan sonra ise Yusuf Kurt abimiz şimdi ise Yüzbaşı Erhan abimiz uçuruyor .. her gösteri aynı paket uçuşlardan oluşur fakat tek sorun hava muhalefeti veya gösterinin süresidir bazen hava çok rüzgarlı yüksek yağmur bulutu mevcuttur gösteri hareketleri sadeleşir bazen ise zaman kısıtlıdır gösteri paket hareketlerinden bazıları yapılmaz .
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Çok güzel bir etkinlikti, emeği geçen herkese teşekkürler, olumsuz yorum yazan Dallamalar, siz neden lunaparkda dönme dolapta eğlenmiyorsunuz, böylece havacılık camiasından uzak durup herkesi mutlu edersiniz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cilgin turk ~ 3 yıl önce
Negatif yorumlar hep gosteriyi izlemeyen kisilerden gelmis. Insan bilgi sahibi olmadan bi haberle fikir sahibi olunca boyle oluyor iste. Sonuc olarak benim gogsum kabardi. Her izmirlinin rahatca erisebilecegi gun boyu devam eden Guzel bi organizasyondu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000