14 Nisan 2010, Çarşamba 13:07:27

Türk Hava Kuvvetleri, Atatürk'ün batırılmasını reddetti

'Sualtında Atatürk heykeli'ne askerden ret! Hava Kuvvetleri'nden izin çıkmadı...
  • askerler yüzünden havacılığın battığını düşünen arkadaş gülünç olmasın lütfen, şu anda havacılığın yükselişte olduğu 1-2 ülkeden birisi türkiye. avrupalı, amerikalı binlerce pilot şu anda iş için kapımızda. evet keşke uçak üretebilir durumda olsaydık ama bunun faturasını askerlere kesmeyin, türk havacılık tarihini okuyun; hiç ilgisinin olmadığını göreceksiniz. demirağ'ı, hürkuş'u TOMTAŞ'ı engelleyenler askerler değildir.
  • hv.k.k lığını yürekten kutluyorum, bence çok doğru bir karar. görsel tüm ögeler bir anlam ifade eder. düşmüş ve denize batmış bir uçağın kumandalarında, yüzü gözü zaman içerisinde yosun tutmuş iki insanın iyi birşeyler ifade edeceğini düşünmek ya süzme saflık ya da kötü niyetliliktir.
  • Evet bağnazlık ve dar görüşlülük... Olayın özünden uzak ve yine engelleyici bir asker zihniyeti... İşin içinde batma kelimesi var ya, paşama bu kelime battı zannediyorum. Oysa ülkemde havacılık battı sayenizde, siz halen nelerle eyliyorsunuz kendinizi. Allahım bize bir Atatürk daha gönder de O "durun beyler siz ne yapıyorsunuz" desin.
  • bir f4 ün kokpitinde ataturk ve sabiha gökçenin resimler. sualtı müzesinde sergilenecek.... ilk bakışta ne kadar masumhane bir istek değil mi? hatta onore edici bir istek. ama kazın ayağı öyle değil beyler. bu isteği yapan zihniyet emin olun göbek atacaklar atayı su altına gömdük diye. bununla gurur duyacaklar. son bişi söylüyeyim mi? hani asker batıyor ya ülkemizde birçok kişinin biryerlerine...... asker ne yapıyorsa doğrudur. bu istek te askerden gelseydi doğru derdim. ama ............... ama işte gerisini siz yorumlayın

Hava Kuvvetleri, Saros Körfezi’ne kurulacak sualtı müzesi için kokpitinde Atatürk’ün heykelinin olacağı F-4 savaş uçağının denize batırılmasına izin vermedi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Saros Körfezi’nde kurulması planlanan sualtı müzesi için kokpitinde Atatürk ve Sabiha Gökçen heykelleri bulunan bir F-4 savaş uçağının denize batırılması projesine geçit vermedi. Saros Turizm Altyapı Hizmet Birliği, Saros Körfezi’nde dünyanın ilk sualtı tarih müzesini kurmak için proje başlattı. Hazırlanan projede Saros Körfezi’nin dibine eski bir F-4 savaş uçağı batırılması planlandı. Batırılacak uçağın kokpitine Atatürk ile Türkiye’nin ilk kadın pilotu Sabiha Gökçen’in heykellerinin konulması düşünüldü. Proje Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na sunuldu ve batırılmak üzere bir F-4 uçağı bağışlanması talep edildi. Hava Kuvvetleri Komutanlığı ise kamuoyunun “Atatürk sualtına batırılır mı?” tepkisine paralel bir duyarlılık gösterdi ve projeye izin vermedi. (Yazete)

Türk Hava Kuvvetleri, Atatürk'ün batırılmasını reddetti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 8 yıl önce
askerler yüzünden havacılığın battığını düşünen arkadaş gülünç olmasın lütfen, şu anda havacılığın yükselişte olduğu 1-2 ülkeden birisi türkiye. avrupalı, amerikalı binlerce pilot şu anda iş için kapımızda. evet keşke uçak üretebilir durumda olsaydık ama bunun faturasını askerlere kesmeyin, türk havacılık tarihini okuyun; hiç ilgisinin olmadığını göreceksiniz. demirağ'ı, hürkuş'u TOMTAŞ'ı engelleyenler askerler değildir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
hv.k.k lığını yürekten kutluyorum, bence çok doğru bir karar. görsel tüm ögeler bir anlam ifade eder. düşmüş ve denize batmış bir uçağın kumandalarında, yüzü gözü zaman içerisinde yosun tutmuş iki insanın iyi birşeyler ifade edeceğini düşünmek ya süzme saflık ya da kötü niyetliliktir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Evet bağnazlık ve dar görüşlülük... Olayın özünden uzak ve yine engelleyici bir asker zihniyeti... İşin içinde batma kelimesi var ya, paşama bu kelime battı zannediyorum. Oysa ülkemde havacılık battı sayenizde, siz halen nelerle eyliyorsunuz kendinizi. Allahım bize bir Atatürk daha gönder de O "durun beyler siz ne yapıyorsunuz" desin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bir f4 ün kokpitinde ataturk ve sabiha gökçenin resimler. sualtı müzesinde sergilenecek.... ilk bakışta ne kadar masumhane bir istek değil mi? hatta onore edici bir istek. ama kazın ayağı öyle değil beyler. bu isteği yapan zihniyet emin olun göbek atacaklar atayı su altına gömdük diye. bununla gurur duyacaklar. son bişi söylüyeyim mi? hani asker batıyor ya ülkemizde birçok kişinin biryerlerine...... asker ne yapıyorsa doğrudur. bu istek te askerden gelseydi doğru derdim. ama ............... ama işte gerisini siz yorumlayın

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000