30 Ekim 2014, Perşembe 07:22:16

TÜRK HAVA KUVVETLERİ, ANAMUR'A BÖYLE TEŞEKKÜR ETTİ

Anamur Belediyesi ile Türk Hava Kuvvetleri'nin yaptığı protokol kapsamında sergilenmek üzere ilçeye getirilen F-4 tipi savaş uçağı, törenle ziyarete açıldı.
  • Sen öyle san, ben yaptığım işe saygı duyarak yaptım, senin gibi düşenenler kül oldu, F-4 ruhunu bilen bilir,
  • sen sepetsin öylede kalacaksın :)
  • Bay be aslanım, yıllarca uçtuk, SHGM, Bu uçaklarla uçan SS subaylarını görmezden gelmeyin lütfen, ömrümüzü bu değerli uçaklarla çürüttük, uçuşlarımızın hiçbiri sivil havacılıkta sayılmıyor, 2300 saatlik uçuşumun karşığı "0" olmamalı, lövye var, gaz kolu var, pilot arkadaşlarımızdan çok fark yok ama sivil hayatta bir değeri yok ama olmalı... Cesna 172 den daha gelişmiş bir uçak, en azından arka kokpit, ama uçuş saatinin eşittir sıfır '0' olması üzücü, bu uçak ekip işbirliğinin en güzel yaşandığı, uçmanın en anlamlı olduğu, bilek ve yürekle uçulan bir tayyare, gözlerimiz dolarak izliyoruz onların belediyelere süs olarak verilmesini, içimizden birşeyler kesiliyor-ama da onlara bir yerde (havada görmek çok daha anlamlı) rast gelmek yinede güzel. Onlarda arkadaşlarımızın kanı, derin hatıraları saklı, mekanları cennet olsun.
  • Mac 2.7 ye çıkmıştır F-4. 940 km nedir!

Anamur Belediyesi ile Türk Hava Kuvvetleri'nin yaptığı protokol kapsamında sergilenmek üzere ilçeye getirilen F-4 tipi savaş uçağı, törenle ziyarete açıldı.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, törende yaptığı konuşmada, Türk milletinin askerliği ve askeri seven bir yapıya sahip olduğunu söyledi.

Türk milleti için asker ve bayrak kavramlarının çok önemli olduğunu vurgulayan Türe, "Biz askeriyle bayrağımızla yatıp kalkan bir milletiz. Bu nedenle bu uçağı buraya getirerek halkımızın ziyaretine açmak istedik. Halen Türk Hava Kuvvetlerinde görev yapan Anamurlu pilotlarımızla 11 Anamurlu şehidimizin ismini uçağa yazarak onlara ahde vefamızı da göstermeyi amaçladık" dedi.

Eskişehir'deki 1. Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı'ndan getirilen 1966 model F-4 tipi savaş uçağının, 19,2 metre uzunluğunda, 11,77 metre kanat genişliğinde, 5 metre yüksekliğinde, boş 13 ton ağırlığında olduğunu ifade eden Türe, 12 bin 230 litre yakıt kapasitesine sahip uçağın, 940 kilometre hıza ulaşabildiğini kaydetti.

Törende açılış kurdelesinin kesilmesiyle F-4 tipi savaş uçağı, ziyarete açıldı.

Törene, Kaymakam Cengiz Cantürk, askeri yetkililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

TÜRK HAVA KUVVETLERİ, ANAMUR'A BÖYLE TEŞEKKÜR ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Sen öyle san, ben yaptığım işe saygı duyarak yaptım, senin gibi düşenenler kül oldu, F-4 ruhunu bilen bilir,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android e cvp ~ 4 yıl önce
sen sepetsin öylede kalacaksın :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bay be aslanım, yıllarca uçtuk, SHGM, Bu uçaklarla uçan SS subaylarını görmezden gelmeyin lütfen, ömrümüzü bu değerli uçaklarla çürüttük, uçuşlarımızın hiçbiri sivil havacılıkta sayılmıyor, 2300 saatlik uçuşumun karşığı "0" olmamalı, lövye var, gaz kolu var, pilot arkadaşlarımızdan çok fark yok ama sivil hayatta bir değeri yok ama olmalı... Cesna 172 den daha gelişmiş bir uçak, en azından arka kokpit, ama uçuş saatinin eşittir sıfır '0' olması üzücü, bu uçak ekip işbirliğinin en güzel yaşandığı, uçmanın en anlamlı olduğu, bilek ve yürekle uçulan bir tayyare, gözlerimiz dolarak izliyoruz onların belediyelere süs olarak verilmesini, içimizden birşeyler kesiliyor-ama da onlara bir yerde (havada görmek çok daha anlamlı) rast gelmek yinede güzel. Onlarda arkadaşlarımızın kanı, derin hatıraları saklı, mekanları cennet olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Mac 2.7 ye çıkmıştır F-4. 940 km nedir!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000