24 Nisan 2017, Pazartesi 12:29:52

Türk Hava Kurumu amatör paraşütçüleri buluşturdu

Uluslararası Hava Sporları Federasyonu (FAI) Lisansına sahip paraşütçüler, Türkiye’nin Milli Hava Sporları Kontrol (NAC) ve hava sporları federasyonu yükümlülüğünü taşıyan tek yetkilisi Türk Hava Kurumu’nun ev sahipliğinde Efes’te buluştu.
  • Paraşüt katlama yerine gırdıgınızde kocaman bır Atatürk ve Türk bayragı resmi görürsünüz. Bunu görünce sakın galeyena gelmeyın. Bu düzmece bır oyunun bır parcasıdır. Göz boyamadır yanı. O ıkı önemlı şeyin arkasına sıgınıp her türlü hırsızlık ve dümenı çevirirler.. Yazık Asker artıgı ve insan artıgı yalama egıtmenlerden ancak bu kadar performans olur.. Cilalı elbiseler, bır topuk bır baş selamı gelsin maaşlar....10 gün atla 20 gün yat bedava yemek, bedava parasüt malzemeleri, bedava uçak,, burunlar elli karış havada,, sızın egıtsenız ne olur egıtmesenız ne olur.. Beleşçi çiftlik tayfası..
  • Bu yil kurban derilerini yine THK mi toplayacak? Turkiyenin Hainlik Kurumu :))))) asker artiklari
  • Ne kadar çok seveni varmış bu THK nın
  • Bu yazıda amaç nedir? THK'nın federasyon yetkisi mi? Yoksa, yapılan paraşüt atlayışarı mı? Bir de bu nedir anlamadım hangi THK yetkilisi çıksa aynı 3 lafı söylüyor "THK havacılık federasyonu yükümlülüğünü taşır", "NAC yetkisi" ve "FAI". Bu söylemler cahillikten arkadaşlar FAI'ye aidatı ödemesinler bakalım ne olacak. FAI'nin THK ya verdiği tek yetki lisans düzenleme ve yıllık pul yapıştırma bunun içinde yıllık olarak on binlerce İsviçre Frangı ödenir. Tüzüğünde yazan 1 cümle ile federasyon olunmaz. Hani baştada söyledim ya papağan gibi söyledikleri 3 cümlenin birincinisini havacılık federasyonu yükümlülüğünü yerine getirmekle federasyon olunur.

Uluslararası Hava Sporları Federasyonu (FAI) Lisansına sahip paraşütçüler, Türkiye’nin Milli Hava Sporları Kontrol (NAC) ve hava sporları federasyonu yükümlülüğünü taşıyan tek yetkilisi Türk Hava Kurumu’nun ev sahipliğinde Efes’te buluştu.

Paraşüt atlayış sezonun açılışı için toplanan amatör paraşütçüler, gökyüzünde adeta bir şölen havası içinde paraşütle atlamanın keyfini çıkarttı.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen amatör paraşütçüler, Türk Hava Kurumu Efes Havacılık Eğitim Merkezi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gösterileri kapsamında gökyüzünü renklendirdi. Paraşütçüler, atlayışlar sırasında ay yıldızlı Türk bayrağımızı göklerde dalgalandırdı.

Atlayışların ardından Türkiye’deki paraşüt sporunun 2017-2018 yılı için planlanan projeleri ve geleceği hakkında düzenlenen seminere katılan FAI Lisansına sahip 50 amatör paraşütçü, görüş ve önerilerini iletti. Paraşüt Okulu Müdürü Fikret Söğüt de, etkinliğe beklenenden daha fazla katılım olduğunu, bundan da büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.

Türkiye’nin Milli Hava Sporları Kontrol (NAC) ve Hava Sporları Federasyonu yükümlülüğünü taşıyan tek yetkilisi olan Türk Hava Kurumunun ev sahipliğinde düzenlenen bu etkinlikle 23 Nisan’ı coşku ile kutlamak ve yeni sezonun açılışı için Efes Havaalanı’nda buluştuklarını kaydeden THK Havacılık ve Eğitim Müdürü Bekir Akyüz ise, önümüzdeki yılın planlamasından bahsetti. 2018 yılı için birçok FAI A bröveli paraşütçü yetiştirmeyi planladıklarını ve isteği olan bütün gençleri havacılıkla ücretsiz olarak buluşturmayı arzuladıklarını belirtti. THK’nın yasaların kendisine verdiği yetkiyle de Türkiye’nin havacılık federasyonu yükümlülüğünü taşıdığını belirten Akyüz, sportif havacılık branşlarının tamamında verilen eğitimlerin önemine dikkat çekerken bu eğitimlerin en önemli branşlarından birinin de paraşüt olduğunu ifade etti.

Türk Hava Kurumu amatör paraşütçüleri buluşturdu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Hangar mangar.. ~ 1 yıl önce
Paraşüt katlama yerine gırdıgınızde kocaman bır Atatürk ve Türk bayragı resmi görürsünüz. Bunu görünce sakın galeyena gelmeyın. Bu düzmece bır oyunun bır parcasıdır. Göz boyamadır yanı. O ıkı önemlı şeyin arkasına sıgınıp her türlü hırsızlık ve dümenı çevirirler.. Yazık Asker artıgı ve insan artıgı yalama egıtmenlerden ancak bu kadar performans olur.. Cilalı elbiseler, bır topuk bır baş selamı gelsin maaşlar....10 gün atla 20 gün yat bedava yemek, bedava parasüt malzemeleri, bedava uçak,, burunlar elli karış havada,, sızın egıtsenız ne olur egıtmesenız ne olur.. Beleşçi çiftlik tayfası..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TC ~ 1 yıl önce
Bu yil kurban derilerini yine THK mi toplayacak? Turkiyenin Hainlik Kurumu :))))) asker artiklari

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havacı ~ 1 yıl önce
Ne kadar çok seveni varmış bu THK nın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şimdi ~ 1 yıl önce
Bu yazıda amaç nedir? THK'nın federasyon yetkisi mi? Yoksa, yapılan paraşüt atlayışarı mı? Bir de bu nedir anlamadım hangi THK yetkilisi çıksa aynı 3 lafı söylüyor "THK havacılık federasyonu yükümlülüğünü taşır", "NAC yetkisi" ve "FAI". Bu söylemler cahillikten arkadaşlar FAI'ye aidatı ödemesinler bakalım ne olacak. FAI'nin THK ya verdiği tek yetki lisans düzenleme ve yıllık pul yapıştırma bunun içinde yıllık olarak on binlerce İsviçre Frangı ödenir. Tüzüğünde yazan 1 cümle ile federasyon olunmaz. Hani baştada söyledim ya papağan gibi söyledikleri 3 cümlenin birincinisini havacılık federasyonu yükümlülüğünü yerine getirmekle federasyon olunur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000