03 Ekim 2011, Pazartesi 11:40:40

TÜRK BASINI KONTROLDEN ÇIKTI!

Türk sivil havacılığında bugüne kadar onlarca hava aracı kazası yaşandı. Ancak hiçbir kaza bu kadar konuşulmadı, maniple edilmedi. İşte 7 kişinin tutuklanmasına kadar varan süreçte Türk basınının desteksiz atışına bir örnek!
  • GERÇEK NEDİR BİLİYOR MUSUNUZ? TEK GERÇEK BU ÜLKEDE GÜÇLÜ KİMSE ONUN BORUSUNUN ÖTTÜĞÜDÜR.GÜÇLÜ KİM? USA YANİ AMERİKA.HUKUK MUKUK HİKAYE.BİZ BİRBİRİMİZİ YEMEYE DEVAM EDELİM.SENARYOYU YAZMIŞLAR. AKTÖRLER OYNUYORLAR.SENARYOYA DA HER BAHARATTAN SERPMİŞLERKİ VATANDAŞ İYİCE APTAL OLSUN.
  • Eğer sadece havacılık sektöründe ülkenin diğer tüm sektörlerinde ne denli çarpık haberler çıkarıldığını merak ediyorsanız, lütfen bu haberlerin çıkması için çaba gösterenlerin profilini inceleyin. Zahmet buyurmaz iseniz bunun arkasında ne tür kişiler olduğu hakkında sizlere ön bilgi de verebilirim. Duymaya, okumaya ve idrak etmeye yeterli iseniz. Bu konuları tartışmak, konuşmak bile çok saçma. Sadece birilerinin vebalini alanlara ortak olunuyor bilesiniz.
  • Meraktan ELT yi soktuk diyene ne denirki. Ben soyle diyorum. BIZDE YEDIK
  • Meraktan sökmüşler ! Bu martavallara artık kimse inanmaz. TSK yı bu durumlara düşürenlere yazıklar olsun ...
25 Mart 2009’da düşen BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun da içinde bulunduğu helikopter kazası,  4’ü muvazzaf asker ve 3’ü Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne bağlı kaza kırım uzmanının tutuklaması ile farklı bir boyut kazandı.

Türk sivil havacılık tarihinde hiç bir kaza bu kadar konuşulmadı, hiç bir kazadan sonra bu kadar çok iddia ortaya atılmadı.
 
İlk başta herkesin basit bir hava aracı kazası olarak yorumladığı olay,ortaya atılan birbirinden ilginç iddialarla gündemdeki yerini korudu. Kimi helikopterin askeri uçaklar tarafından düşürüldüğünü, kimi helikopterdekilerin zehirlendiğini iddia etti.  Kazadan sonra koordinatların arama kurtarma ekiplerine kasten yanlış verildiği, haritaların gizlendiği de iddialar arasındaydı.
 
Kazanın oluş sebebine ve sonrasındaki kurtarma operasyonundaki ihmallere yönelik iddialar şimdilerde yerini helikopter üzerindeki parçaların söküldüğü şeklindeki iddialara bıraktı.
 
Hemen her gün yeni bir idda ortaya atıldı, gizli tanıklar, bildik bilmedik sözde uzmanlar demeçler verdi. Sonunda süreçte 7 tutuklamalı aşamaya gelindi. 
 
Gelişmelerin seyri öyle bir hal aldı ki, Türk medyasındaki bilgi kirliliği hemen herkes tarafından eleştirilerin çıkış noktası oldu. Gazeteler, televizyonlar ipe sapa gelmez iddiaları birbiri ardına sıralarken bazen de komik duruma düştüler. Onlardan biri de bugünkü Star Gazetesi’ydi.
 
Gazetenin birinci sayfasında yer alan haberde helikopterin konumunun bulunmasına yardımcı olan Acil Yer Bildirme cihazı ELT’nin askerler tarafından söküldüğü öne sürüldü. Ancak Türkiye’nin önemli gazeteleri arasında yer alan Star Gazetesi, haberi kamuoyuna sunarken ‘bir haberin nasıl maniple edildiğine’ de en güzel örneklerden birini verdi! Haberi güçlendirebilmek ve gizemli kılabilmek adına askerler tarafından söküldüğü iddia edilen ELT cihazının uçuş bilgilerini kaydettiği vurgulandı.  Oysa ki ELT cihazları uçuş bilgilerini kaydetmiyor, sadece helikopterin acil durumlarda yerinin bulunmasına yardımcı olabilmek için sinyal yayıyordu. Ancak, bu haberde ELT cihazlarının kaydedici özelliğinden bahsediliyor ve kamuoyu açıkça yanlış yönlendiriliyor.
 
İşte bir kazanın ve sonrasındaki iddiaların nasıl maniple edildiğini tüm çıplaklığı ortaya koyan onlarca haberden sadece biri:

TÜRK BASINI KONTROLDEN ÇIKTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 7 yıl önce
GERÇEK NEDİR BİLİYOR MUSUNUZ? TEK GERÇEK BU ÜLKEDE GÜÇLÜ KİMSE ONUN BORUSUNUN ÖTTÜĞÜDÜR.GÜÇLÜ KİM? USA YANİ AMERİKA.HUKUK MUKUK HİKAYE.BİZ BİRBİRİMİZİ YEMEYE DEVAM EDELİM.SENARYOYU YAZMIŞLAR. AKTÖRLER OYNUYORLAR.SENARYOYA DA HER BAHARATTAN SERPMİŞLERKİ VATANDAŞ İYİCE APTAL OLSUN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Eğer sadece havacılık sektöründe ülkenin diğer tüm sektörlerinde ne denli çarpık haberler çıkarıldığını merak ediyorsanız, lütfen bu haberlerin çıkması için çaba gösterenlerin profilini inceleyin. Zahmet buyurmaz iseniz bunun arkasında ne tür kişiler olduğu hakkında sizlere ön bilgi de verebilirim. Duymaya, okumaya ve idrak etmeye yeterli iseniz. Bu konuları tartışmak, konuşmak bile çok saçma. Sadece birilerinin vebalini alanlara ortak olunuyor bilesiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Meraktan ELT yi soktuk diyene ne denirki. Ben soyle diyorum. BIZDE YEDIK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Meraktan sökmüşler ! Bu martavallara artık kimse inanmaz. TSK yı bu durumlara düşürenlere yazıklar olsun ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000