21 Kasım 2012, Çarşamba 08:22:25

TURİZME İVME KAZANDIRACAK

AK Parti Kütahya İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, iç ve dış hatlarda yılda 2 milyon kişinin geçiş yapması düşünülen Zafer Havalimanı'nın, Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak için önemli bir ekonomik hareketlilik katacağını, özellikle termal ve tarihi turizme büyük bir ivme kazandıracağını bildirdi...
  • 1 Ocak itibarıyla uçacak. Merak etmeyin.
  • Pegasus operasyon yaparsa her gün İst-Zafer-İst tam dolulukla tamamlanır. Üç şehir ve uygun pgs fiyatları bir araya geldiğinde sonuç zaten belli.
  • THY NIN BRU OPERASYONUNU BURADAN YAPMASINI ISTIYORUZ EMIRDAGA DAHA YAKIN VE IMKANLARI DAHA FAZLA.

Saraçoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Altıntaş ilçesinde inşa edilen Zafer Havalimanı'nın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 25 Kasım'da açılarak uçuş faaliyetlerine başlanacağını belirtti.

Havalimanının yapımına, 22 Nisan 2011'de düzenlenen temel atma töreniyle başlandığını hatırlatan Saraçoğlu, şunları kaydetti:


"Tesis, normal hizmete giriş tarihi 30 Ağustos 2013 olması planlanmasına rağmen yüklenici firma tarafından olağanüstü çalışma ve çabayla hızlı bir şekilde bitirilerek planlanandan 9 ay öncesinde 25 Kasım'da hizmete girecek. Bundan dolayı ilgili firmamızı ve çalışanlarını üstün gayret ve çalışmalarından dolayı kutluyor ve tebrik ediyoruz.

İç ve dış hatlarda yılda 2 milyon kişinin geçiş yapması düşünülen Zafer Havalimanımız, Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak için önemli bir ekonomik hareketlilik katacak, özellikle termal ve tarihi turizme büyük bir ivme kazandıracaktır. Zafer Havalimanımız 3 bin metre uzunluğunda ve 45 metre genişliğindeki pisti, 17 bin metrekare büyüklüğündeki terminal binası, uçuş kulesi, modern elektronik sistemleri ve diğer üniteleriyle uluslararası bir havalimanı özelliği taşımaktadır. Zafer Havalimanımızı Kütahya'mıza kazandıran başta Başbakanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Binali Yıldırım'a, Orman ve Su işleri Bakanımız Veysel Eroğlu'na, diğer ilgili bakanlarımıza, milletvekillerimize ve tüm Kütahya kamuoyuna sonsuz minnet ve teşekkürlerimizi sunuyoruz."

Saraçoğlu, 25 Kasım Pazar günü saat 13.00'te gerçekleştirilecek açılış törenine tüm vatandaşları davet ederek, törenden önce Kütahya Belediyesi önünden araçlar kaldırılacağını duyurdu.

TURİZME İVME KAZANDIRACAK

Facebook Yorum

Yorumlar

flypgs.com ~ 6 yıl önce
1 Ocak itibarıyla uçacak. Merak etmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fly Pgs ~ 6 yıl önce
Pegasus operasyon yaparsa her gün İst-Zafer-İst tam dolulukla tamamlanır. Üç şehir ve uygun pgs fiyatları bir araya geldiğinde sonuç zaten belli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
emirdag-bruksel buraya ~ 6 yıl önce
THY NIN BRU OPERASYONUNU BURADAN YAPMASINI ISTIYORUZ EMIRDAGA DAHA YAKIN VE IMKANLARI DAHA FAZLA.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000