26 Mart 2009, Perşembe 17:07:08

Turizm Bakanı Günay: "Dualarınızı eksik etmeyin"

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Büyük Birlik Partisi (BBP) Ordu İl Başkanlığı'na ziyarette bulundu.
  • amerika'dan mı yardım alacağız ? adamlar geçen sene düşen helikopteri 13 ayda zor buldular unutma ki helikopter kazalarında kaza alanına hemen ulaşılamaz.
  • Dünyanın hiç bir ülkesinde bu kadar beceriksiz bir arama kurtarma faaliyeti olamaz sayın bakanaım. O bölgede neden yeterli sayıda baz istasyonu yapılmamış. Sizin OGER'inizemi dua etmemizi bekliyorsunuz ona dua etmesi gerekenler dua etsin nemalanmalrının karşılığı olur belki. O bölgede o helikopteri izlemesi gereken radar sisteminiz yokmu sizin yoksa ayıp olmuyormu. O bölgedeki valilerinizin bu tür olaylar için ne yapması gerektiği bilinmiyormu. O kömürcü buz dolapcı valilerinizin maaşlarına zam yapın bari. Ülkem havacılığının bu durumlara düşürülmesi duayla giderilecekse OF'a uğrayonda OF'lu hocaya benim için de bir dua okutun lütfen, İstikbal Göklerdedir. Sözünüde değiştirin istikbal dualardadır deyinde kültürümüz artsın.
  • Bu olanlarla duanın ne alakası var, teknolojinin bu kadar geliştiği günümüzde dünyadaki 7. sınıf ülkelerde bile bu kadar beceriksiz bir arama kurtarma faaliyeti olamaz. Dünyaya rezil olduk. Hiç bir şey yapamıyorsanız bari aynı gün uluslar arası yardım talep etseydiniz. Adanadaki İncirlik ussünden bile yardım talep etseydiniz idda ediyorum aynı gün o helikopter bulunmuştu. Beceriksizlikler duayla kapatılamaz.
  • KAPTAN PİLOT KAYA İSTEKTEPE MESLEKİ ANLAMDA DUAYEN OLMUŞ YILLARCA KARA HAVACILIK BÜNYESİNDE EN TEHLİKELİ GÖREVLERİ İCRA ETMİŞ ÇOK TECRÜBELİ BİR PİLOTTUR. İLGİLİ GÖREVİN YAPILMASI ESNASINDA DA EN İNCE DETAYA KADAR HESAPLAMALAR YAPTIĞI KONUSUNDA BİR TEREDDÜTÜM YOKTUR.BENZERİ UÇUŞLARI YAPMAMIŞ VE UÇUŞLA HİÇBİR ALAKASI OLMAYAN İNSANLAR LÜTFEN İLGİSİZ YORUMLAR YAPMASINLAR.UMARIM BİR MUCİZE OLUR VE TÜM KAZAZEDELER SAĞ OLARAK KURTARILIRLAR.

Günay, düşen helikopterde bulunan BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekiler için tüm vatandaşlardan dua etmelerini isteyerek, "Onlar bir kardelen gibi o karı delip tekrar bizim aramıza gelecekler. Lütfen buradan bütün Ordu'ya, bütün Türkiye'ye haykırıyoruz dualarınızı eksik etmeyin" dedi.

AK Parti Ordu Belediye Başkan adayı A. Bahar Çebi'ye destek vermek amacıyla Ordu'ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, helikopter kazası geçiren BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun halen bulunamaması nedeniyle üzüntüsünü bildirmek üzere BBP İl Başkanlığı'na ziyarette bulundu. Allah'tan ümit kesilemeyeceğini belirten Günay, kaygı ve endişe içerisinde olduklarını söyledi. Günay, "Bu saate kadar haber alınmamış olmasını bir yandan üzüntü, bir yandan da buruk bir umutla değerlendiriyorum.

İnşallah güzel haberler alırız. Gerçekten büyük bir talihsizlik oldu. Siyaset böyle zor bir iştir. Dışarıdan hiç bu yanı gözükmüyor. Hakikaten inanılmaz, ulaşım imkanlarını zorlayarak Türkiye'nin en zor coğrafyalarına gitmeye çalışıyorsunuz. Böyle beklenmedik kazalar, acılar yaşanıyor. Muhsin Bey, diğer arkadaşlarımıza tekrar sağlıklı bir şekilde kavuşabilmeyi çok temenni ederim. İnşallah diliyorum ki sağ olarak kurtulurlar. Şu an sadece üzüntülerimizi dile getirebiliyoruz. Sayın Başbakan da, gezilerini iptal ederek Kahramanmaraş'a gitti. Sabırlı bir şekilde beklememiz gerekiyor. Umutlu ve sabırlı olarak beklemek gerekiyor. İnançlarımız gereği biliyorsunuz ki sabır birçok şeyin çaresidir. İtiraz ve isyan etmeden, umutla, sabırla tevekkülle ve dua ile beklememiz gerekiyor. İnşallah sağlıkla tekrar arkadaşlarımıza kavuşabiliriz. Hepimiz büyük bir kaygı ve üzüntü içerisindeyiz. Tüm arkadaşlarımıza üzüntülerinizi paylaştığımızı söylemek için geldik" dedi.

Yazıcıoğlu ve helikopterde bulunan arkadaşlarının yaşadığına inandığını söyleyen Bakan Günay, "Ve diyoruz ki, onlar bir kardelen gibi o karı delip tekrar bizim aramıza gelecekler. Lütfen buradan bütün Ordu'ya, bütün Türkiye'ye haykırıyoruz dualarınızı eksik etmeyin. Çok iyi bir insanı kaybetmeyelim, kazanalım. Onun için herkesten özellikle istiyorum. Bizim şu an sadece duaya ihtiyacımız var. Başka bir şeye ihtiyacımız yok" diye konuştu.

Turizm Bakanı Günay: "Dualarınızı eksik etmeyin"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 9 yıl önce
amerika'dan mı yardım alacağız ? adamlar geçen sene düşen helikopteri 13 ayda zor buldular unutma ki helikopter kazalarında kaza alanına hemen ulaşılamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Dünyanın hiç bir ülkesinde bu kadar beceriksiz bir arama kurtarma faaliyeti olamaz sayın bakanaım. O bölgede neden yeterli sayıda baz istasyonu yapılmamış. Sizin OGER'inizemi dua etmemizi bekliyorsunuz ona dua etmesi gerekenler dua etsin nemalanmalrının karşılığı olur belki. O bölgede o helikopteri izlemesi gereken radar sisteminiz yokmu sizin yoksa ayıp olmuyormu. O bölgedeki valilerinizin bu tür olaylar için ne yapması gerektiği bilinmiyormu. O kömürcü buz dolapcı valilerinizin maaşlarına zam yapın bari. Ülkem havacılığının bu durumlara düşürülmesi duayla giderilecekse OF'a uğrayonda OF'lu hocaya benim için de bir dua okutun lütfen, İstikbal Göklerdedir. Sözünüde değiştirin istikbal dualardadır deyinde kültürümüz artsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bu olanlarla duanın ne alakası var, teknolojinin bu kadar geliştiği günümüzde dünyadaki 7. sınıf ülkelerde bile bu kadar beceriksiz bir arama kurtarma faaliyeti olamaz. Dünyaya rezil olduk. Hiç bir şey yapamıyorsanız bari aynı gün uluslar arası yardım talep etseydiniz. Adanadaki İncirlik ussünden bile yardım talep etseydiniz idda ediyorum aynı gün o helikopter bulunmuştu. Beceriksizlikler duayla kapatılamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
KAPTAN PİLOT KAYA İSTEKTEPE MESLEKİ ANLAMDA DUAYEN OLMUŞ YILLARCA KARA HAVACILIK BÜNYESİNDE EN TEHLİKELİ GÖREVLERİ İCRA ETMİŞ ÇOK TECRÜBELİ BİR PİLOTTUR. İLGİLİ GÖREVİN YAPILMASI ESNASINDA DA EN İNCE DETAYA KADAR HESAPLAMALAR YAPTIĞI KONUSUNDA BİR TEREDDÜTÜM YOKTUR.BENZERİ UÇUŞLARI YAPMAMIŞ VE UÇUŞLA HİÇBİR ALAKASI OLMAYAN İNSANLAR LÜTFEN İLGİSİZ YORUMLAR YAPMASINLAR.UMARIM BİR MUCİZE OLUR VE TÜM KAZAZEDELER SAĞ OLARAK KURTARILIRLAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000