08 Eylül 2012, Cumartesi 16:48:50

TURBOPROP SEVENLERE...

Bu yıl 9’uncusu düzenlenen Sivil Havacılık ve Havalimanları Fuarı Airex’de Amac AeroSpace’in getirdiği Pilatus PC-12 NG için bir tanıtım uçuşu düzenlendi. AirportHaber de o uçuştaydı…
  • ABD FALCON 50 ppl ile HPA uçurabiliyorsan king 350 uçursana bir göreyim....
  • PPL ile her ucagi ucurabilirsiniz tek motor ya da çok motor fark etmez. Kurallari sunlardir, MCC olmayacak, type-rating'ini alacaksiniz, TICARI UCUS OLMAYACAK. PPL lisansinin tahditleri sadece yukaridaki gereklilikler ve profesyonel amacli olmamasidir. Genel ve yanlis bir dusunce var PPL İLE SADECE TEK MOTOR UCURULABILIR diye.. Bu yanlis, lisansa cok motor ya da turbun yada HPA ( High Performance Aircraft ) yetkileri islenirse ilgili ucagi ucurabilirsiniz.
  • Tek pilot kullanabiliyor eğer uçuş commercial değilse. PPL yetiyor bu bebeği uçurmak için.
  • İbrahim Bey'e yakışır bir tane...

 

Hızlı ve şık sloganıyla göklerdeki yerini alan Turboprop motorlu, Pilatus PC-12 NG için bugün Airex Fuarı’nda bir tanıtım uçuşu düzenlendi. Uçak, İstanbul semalarında yaklaşık yarım saat süren uçuş sonrası tekrardan fuar alanındaki yerini aldı.

İsviçreli merkezli Pilatus tarafından üretilen PC-12 NG, standart olarak 9 koltuk kapasitesine sahip ancak isteğe göre bu sayı 6’ya kadar düşürülebiliyor ve kabindeki alan genişletilebiliyor. İstanbul’a gelen HB-FVW kuyruk tescilli uçağı koltuk kapasitesi 6 yolcuya göre düzenlenmiş durumda. Uçak 2 kişilik pilottan oluşan uçuş ekibiyle havalanıyor. Tam dolu bir depoyla  4 bin 149 km’lik menzile kadar uçabiliyor.

İŞTE PILATUS PC-12 NG’NİN GÖRÜNTÜLERİ

TURBOPROP SEVENLERE...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
ABD FALCON 50 ppl ile HPA uçurabiliyorsan king 350 uçursana bir göreyim....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ABD FALCON 50 ~ 6 yıl önce
PPL ile her ucagi ucurabilirsiniz tek motor ya da çok motor fark etmez. Kurallari sunlardir, MCC olmayacak, type-rating'ini alacaksiniz, TICARI UCUS OLMAYACAK. PPL lisansinin tahditleri sadece yukaridaki gereklilikler ve profesyonel amacli olmamasidir. Genel ve yanlis bir dusunce var PPL İLE SADECE TEK MOTOR UCURULABILIR diye.. Bu yanlis, lisansa cok motor ya da turbun yada HPA ( High Performance Aircraft ) yetkileri islenirse ilgili ucagi ucurabilirsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ADB FALCON 50 ~ 6 yıl önce
Tek pilot kullanabiliyor eğer uçuş commercial değilse. PPL yetiyor bu bebeği uçurmak için.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İBRAHİM TATLISES ~ 6 yıl önce
İbrahim Bey'e yakışır bir tane...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000