18 Kasım 2010, Perşembe 17:54:03

TÜM MOTORLARI İADE EDİYORLAR

Avustralya havayolu şirketi Qantas’a ait Airbus A380 tipi yolcu uçağının motor arızası yaşamasının ardından Rolls-Royce, A380’lerde bulunan 40 motoru değiştirme kararı aldı.
  • Soğukken yüklenirsen yatak sarar bu meret, vuruntu yapar mazallah, sanayide bile toplayamazlar sonra.. :))
  • Keşke herkes motor nickli beyefendi kadar bilinçli ve bilgili olsa.Ne kadar da doğru konuşmuz arkadaşımız.
  • motor nikli arkadasaimiz cok hakli, motor acilmadan yapilirsa boyle olur arada bir ara gazi vermek te onemlidir, motorun omrunu uzatir.
  • A380 elbette gereksiz bir ucak degil. Boyle dusunmek gayet anlamsiz, ilk uretim asamalarinda her ucakta sorun yasanir, sifirdan ucak tasarlamak kolay degil. 787 lere gelince, onlar ge nx ile ise basladilar, oyle de gidecek gibi gorunuyor. RR icin bu cok kotu oldu, trent 900 herhalde ciddi sekilde revizyondan gecip baska bir isimle lanse edilecek. Diger tip motorlari da simdi sorgulanir hale gelecek. Thy de son siparislerinde RR tercih etmisti...
İngiliz otomotiv markası ve dünyanın ikinci büyük uçak motoru üreticisi Rolls Royce, A380’lerdeki Trent 900 tipi motorları hatalı tasarladıklarını kabul etti.

Qantas’a ait bir A380, Singapur’dan Avustralya’nın Sydney kentine sefer yaptığı sırada Batam adası yakınlarında motorunda meydana gelen arıza nedeniyle Singapur havalimanına zorunlu iniş yapmıştı. 433 yolcu ve 26 mürettebat taşıyan uçakta yaralanan olmamıştı.

Qantas, kazadan sonra filosundaki tüm A380’lerin uçuşlarını askıya aldı.
TÜM MOTORLARI İADE EDİYORLAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 8 yıl önce
Soğukken yüklenirsen yatak sarar bu meret, vuruntu yapar mazallah, sanayide bile toplayamazlar sonra.. :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Keşke herkes motor nickli beyefendi kadar bilinçli ve bilgili olsa.Ne kadar da doğru konuşmuz arkadaşımız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
motor nikli arkadasaimiz cok hakli, motor acilmadan yapilirsa boyle olur arada bir ara gazi vermek te onemlidir, motorun omrunu uzatir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
A380 elbette gereksiz bir ucak degil. Boyle dusunmek gayet anlamsiz, ilk uretim asamalarinda her ucakta sorun yasanir, sifirdan ucak tasarlamak kolay degil. 787 lere gelince, onlar ge nx ile ise basladilar, oyle de gidecek gibi gorunuyor. RR icin bu cok kotu oldu, trent 900 herhalde ciddi sekilde revizyondan gecip baska bir isimle lanse edilecek. Diger tip motorlari da simdi sorgulanir hale gelecek. Thy de son siparislerinde RR tercih etmisti...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000