06 Mayıs 2016, Cuma 12:32:08

'Tüm havayolları 200 milyon yolcuya koşuyor'

Yıldırım, havayollarında sadece 4 ayda 50 milyonun üzerinde yolcu taşındığını belirterek, "Havalimanlarımız günde 416 binin üzerinde yolcu ağırlıyor" dedi.
  • Çarter uçak geliyodu, o da gelmez oldu 2011,2012,2013,2014,2015 sezonunu istiyoruz.
  • Bakanlığı döneminde en çok ölümlü kaza yaşayan bakan olarak dünya tarihine geçti hiçbir sorumluluk almadıüı gibi hep başkalarını suçladı, çocukları babalarının bakan olmasının avantajıyla genç yaşlarda bir sürü şirket ve gemi sahibi oldular, dinden,imandan bahsettikleri halde oğlu kumar oynarken yakalandı hala bol keseden sallıyor ve hala ona şaklabanlık yapan dalkavuklar var!
  • Ulkeye 4G geldi ama binali beyin konusmasi hala 2g hizinda. Ucaklar binali beyin konusma hizinda ucsa yere cakilir
  • Binali yıldırım Davutoğlu kabinesiyle görevden ayrılıyor Cumhurbaşkanı görüşüp ayrılmasını istemiş havacılığa yeni kanlar lazım gençlik lazım

Yıldırım, havayollarında sadece 4 ayda 50 milyonun üzerinde yolcu taşındığını belirterek, "Havalimanlarımız günde 416 binin üzerinde yolcu ağırlıyor" dedi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, yaptığı açıklamada, cumhuriyet tarihinin en büyük atılımlarını gerçekleştirdiklerini ifade ederek, Türkiye'nin özellikle havacılık alanında dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi haline geldiğini söyledi.

Bakan Yıldırım, 2003 yılında toplam 34 milyon olan yolcu sayısının 180 milyonu aştığını, 80 yılda yapılan 26 aktif havalimanı sayısının bu süreçte 55'e ulaştığını kaydederek, "Hiç uçağa binmeyen milyonlarca insanımız artık neredeyse tüm seyahatlerini uçakla yapabilir hale geldi." diye konuştu.

"Türkiye hava ulaşımında kendi rekorunu kıracak''

Havayollarında ilk 4 aylık verilerin Türkiye'nin bu alanda kendi rekorunu kıracağına işaret ettiğini vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:

"2015 yılının ilk 4 ayında havayollarını kullanan yolcu sayısı 46 milyon 800 bin olmuştu. Bu yılın aynı döneminde ise yüzde 7,5 artışla 50 milyon 320 bin yolcu taşındı. Havayollarına iniş-kalkış yapan uçak sayısı geçen yılın ilk 4 ayında 500 bin olurken, bu yıl yüzde 7,4 artarak 537 bini geçti. Söz konusu dönemde havayolu ile taşınan yük miktarı ise 816 bin tondan 840 bin tona çıktı."

Havalimanları günde 4 bin 480 uçak ağırlıyor

Bakan Yıldırım, havayollarındaki büyümenin yapılan yatırımlar ve düzenlemelerin ardından her yıl artarak sürdüğüne işaret ederek, "Bu sayede hem bilet fiyatları düştü hem de şehirlerin büyük bölümüne havayoluyla ulaşım sağlandı. Yaptığımız yatırımlar meyvesini veriyor. Havalimanlarımız günde 416 binin üzerinde yolcu, 4 bin 480 uçak ağırlıyor. Türkiye, havayollarında bu yıl 200 milyon yolcuya koşuyor." değerlendirmesinde bulundu.

Üçüncü havalimanı 26 Şubat 2018'de açılacak

Atatürk Havalimanının artık büyüyemeyecek durumda olduğuna değinen Yıldırım, bu nedenle İstanbul’a yapılan yeni havalimanının bir an önce bitirilmesinin büyük önem taşıdığını bildirdi.

Yıldırım, hava ulaşımında yaşanan büyümeye destek olmak için ihtiyaç duyulan ölçekte havalimanları sağlama gayretinde olduklarını belirterek, "Bu noktada inanıyorum ki, İstanbul'un üçüncü havalimanı, İstanbul'un yanı sıra Asya ve Afrika kıtalarının ihtiyacını karşılayacak ve şehri uluslararası havayolu pazarında hak ettiği konuma getirecek. Bu kapsamda dünyanın en büyüğü olacak üçüncü havalimanının ilk etabını 26 Şubat 2018'de açmayı planlıyoruz." ifadelerini kullandı. 

'Tüm havayolları 200 milyon yolcuya koşuyor'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

BJV- Milas Bodrum havalimanı ~ 2 yıl önce
Çarter uçak geliyodu, o da gelmez oldu 2011,2012,2013,2014,2015 sezonunu istiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
trajikomedi ~ 2 yıl önce
Bakanlığı döneminde en çok ölümlü kaza yaşayan bakan olarak dünya tarihine geçti hiçbir sorumluluk almadıüı gibi hep başkalarını suçladı, çocukları babalarının bakan olmasının avantajıyla genç yaşlarda bir sürü şirket ve gemi sahibi oldular, dinden,imandan bahsettikleri halde oğlu kumar oynarken yakalandı hala bol keseden sallıyor ve hala ona şaklabanlık yapan dalkavuklar var!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
4g ~ 2 yıl önce
Ulkeye 4G geldi ama binali beyin konusmasi hala 2g hizinda. Ucaklar binali beyin konusma hizinda ucsa yere cakilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Burcu ~ 2 yıl önce
Onun konusmasindan sana ne. Yaptigi ise bak. Onun yaptigi isleri G hiziyla olcemessin ve hayallerin ona yetmez.
g hızında yağcı ~ 2 yıl önce
konuşmasından bize ne çocuğundan bize ne ! onu da çocuklarını da oğlunu da yaptığı işleri de gördük ! senin yağcılığında g hızında maşallah !
Havacılık camiası ~ 2 yıl önce
Binali yıldırım Davutoğlu kabinesiyle görevden ayrılıyor Cumhurbaşkanı görüşüp ayrılmasını istemiş havacılığa yeni kanlar lazım gençlik lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bircu ~ 2 yıl önce
Evet Basbakan olacagi icin tabiki bakanliktan ayrilacak.
burcu ~ 2 yıl önce
Başbakan olunca kendisine söyle de oğluna resmi konutunda ufak bir kumarhane kursun yazık işadamı çocukcağız işini gücünü bırakıp kumar oynamaya taa Singapurlara gitmek zorunda kalmasın...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000