07 Mart 2017, Salı 14:24:51

TSK'ya iki adet ATAK helikopteri teslim edilecek

Milli taarruz ve taktik keşif helikopteri ATAK, Türk Silahlı Kuvvetleri envanterindeki sayısını artırıyor.
  • Ne Erdoğan ne Özal ne Hürkuş... Ne de Kıbrıs savaşı... Savunma sanayiine göz dikişimiz Osmanlı'nın son döneminde oldu, sanayileşme çabaları silah üreterek başladı. Denendi çalışıldı uğraşıldı yüz elli yıldır dalga üstüne dalga sonunda bu günlere geldik. Sanayileşmek kolay değil. Asırlık çabamız var arkasında. Unutmayın biz 150 yıl önce başladık ancak Almanya İngiltere 300 yıl önce başladı. Erken kalkan yol alır. Herşeye rağmen sanayileşmiş ülkelerden biri olabildik.
  • Hayırlı olsun vatan toprağına göz diken vatan hainlerine gözdağı veriyor rabbim bize bu günleride gösterdi inşallah kendi yerli savaş jetide yaparız
  • Helal olsun, bu arad ihale dönemini hatırladım.. Ruslar erdoğan adını verdikleri bir helikopter ile teklif vwrmişti :))) atak motorları geliştirildikten sonra birşeye benzedi.. Gurur duyuyorum, çok ihtiyacımız olan bir dönemde ordumuzun ve milletimizin hizmetinde..
  • Buradaki ak çomarların lafına bakıp sanki bunları akp zihniyeti yapmış zannedersiniz.Gemiden tanka helikopterden füzeye bütün askeri silah ve araçların mazisi 50 yıl geriye gider.Troller siz gidin yeni kapıda otlayın biraz...

Milli taarruz ve taktik keşif helikopteri ATAK T129'dan bu ay içerisinde iki adet daha Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edilecek.

TUSAŞ ve TSK arasında 2007 ve 2010 yıllarında atılan imzalar çerçevesinde 59 adet helikopter için anlaşma yapılmıştı. Bu helikopterlerin 19'u halihazırda TSK envanterine girmiş durumda. 

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 20 ve 21'inci ATAK helikopterlerinin üretiminin tamamlandığını ve bu ay içerisinde TSK bünyesine dahil olacağını belirtti.

TSK'ya iki adet ATAK helikopteri teslim edilecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Merhaba ~ 1 yıl önce
Ne Erdoğan ne Özal ne Hürkuş... Ne de Kıbrıs savaşı... Savunma sanayiine göz dikişimiz Osmanlı'nın son döneminde oldu, sanayileşme çabaları silah üreterek başladı. Denendi çalışıldı uğraşıldı yüz elli yıldır dalga üstüne dalga sonunda bu günlere geldik. Sanayileşmek kolay değil. Asırlık çabamız var arkasında. Unutmayın biz 150 yıl önce başladık ancak Almanya İngiltere 300 yıl önce başladı. Erken kalkan yol alır. Herşeye rağmen sanayileşmiş ülkelerden biri olabildik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Musti ~ 1 yıl önce
Hayırlı olsun vatan toprağına göz diken vatan hainlerine gözdağı veriyor rabbim bize bu günleride gösterdi inşallah kendi yerli savaş jetide yaparız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aslan parçası ~ 1 yıl önce
Helal olsun, bu arad ihale dönemini hatırladım.. Ruslar erdoğan adını verdikleri bir helikopter ile teklif vwrmişti :))) atak motorları geliştirildikten sonra birşeye benzedi.. Gurur duyuyorum, çok ihtiyacımız olan bir dönemde ordumuzun ve milletimizin hizmetinde..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çomar ~ 1 yıl önce
Buradaki ak çomarların lafına bakıp sanki bunları akp zihniyeti yapmış zannedersiniz.Gemiden tanka helikopterden füzeye bütün askeri silah ve araçların mazisi 50 yıl geriye gider.Troller siz gidin yeni kapıda otlayın biraz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çomar'a ~ 1 yıl önce
Bu hamleler rahmetli Özal ile başlamıştı.Bu günkü iktidar da yoğun biçimde,kararlılıkla devam ettiriyor.Ama şunuda belirteyimki 5 keçi güdemeyecek ama her haltı bildiğini zanneden senin gibiler ancak otlar.Haddini bil, bunuda böyle bil.
Ford'cu ~ 1 yıl önce
Sen kapını göster senin otunu adrese teslim edelim.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000