20 Ekim 2017, Cuma 18:47:54

TSK'dan Pegasus ve THY'ye 'pilot' darbesi

Geçtiğimiz aylarda yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile TSK'ya geri dönüşü istenen pilotlardan 193'ü orduya dahil olmuştu. Geri dönen pilotlar nedeniyle en çok etkilenen şirketler ise Pegasus ve THY oldu.
  • Sonra maaşlar haklar ya brası özel şirket gençler be hakkı
  • Fetoculari atmayi unutmayin
  • Bir sürü sorun varken biz neleri tartışıyoruz. Otobüs şoförü müsünüz siz yahu? Yok sivilmiş, yok askermiş, yok kabin memuruymuş, yok çaycıymış, yok vasıfsızmış. Ulan ne egolu bir toplumsunuz. Ben de pilotum ve bu yazılan yorumlardan utanıyorum artık. Bir birlik olun da birileri bunlara dokunursak zararlı çıkarız, organize, kültürlü ve bilinçli bir toplum var karşımızda desin. Egolarınızdan sıyrılın artık. Kader birliği yapın. Siz böyle yaptıkça yönetenler de, bu haber sitesi gibi üstünüzden prim yaparak cebini dolduranlar da daha çooook çıkar. Herkes anasından bir şaplakla sivil doğar, meslek seçer, yaşar ve pamuk tıkanarak sivil olarak ölür. Saygılar.
  • Sınırları kaldırsın, evvelki sene olduğu gibi tecrübeli tipsizlere tip parasını kaldırsın koşa koşa gidelim PGS ye.. Bırakın dedikoduyu iş yapın, çalışın.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan çeşitli nedenler ile ordudan ayrılan pilotlar geri dönüş imkanı sağlanmıştı.

Pilotlar yavaş yavaş şirketlerden ayrılarak Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) dönmeye başladı. Şu ana kadar 193 pilot adayı subay, uçuş eğitimine dahil edilirken en büyük pilot kaybını Pegasus Havayolları yaşadı.

Özellikle kaptan pilot sıkıntısının yuaşandığı dönemde bir kısmı kaptan 95 pilotunu TSK'ya göndermek zorunda kalan Pegasus Havayolları en çok pilot kaybeden şirket oldu.

Türk Hava Yolları (THY) ise 78 pilotunu orduya gönderdi. Onur Havayolları, AtlasGlobal, SunExpress ve Corendon Havayolları gibi şirketler de 8-10'ar pilotunu TSK'ya gönderirken, KHK'dan çok fazla etkilenmediler. TSK'ya dönen pilotların yüzde 10'luk kısmının ise sağlık ve diğer nedenlerle TSK'ya dönemediği öğrenilirken, dönüş yapan pilotların kademeli olarak bir yıllık süre içerisinde eğitimlerden geçirilerek TSK bünyesine dahil edileceği öğrenildi.

Pilot camiasında şok etkisi yaratan geri dönüş kararı sonrası birçok pilot özel hayatlarının olumsuz etkileneceğini belirterek kararı şaşkınlık ve endişle ile karşılamıştı.

©AirportHaber ÖZEL

TSK'dan Pegasus ve THY'ye 'pilot' darbesi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (139)

Şimdi dışardan fonları toplarla kaptan yapıcaz diye... ~ 8 ay önce
Sonra maaşlar haklar ya brası özel şirket gençler be hakkı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B ~ 8 ay önce
Fetoculari atmayi unutmayin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sektörde ~ 8 ay önce
Bir sürü sorun varken biz neleri tartışıyoruz. Otobüs şoförü müsünüz siz yahu? Yok sivilmiş, yok askermiş, yok kabin memuruymuş, yok çaycıymış, yok vasıfsızmış. Ulan ne egolu bir toplumsunuz. Ben de pilotum ve bu yazılan yorumlardan utanıyorum artık. Bir birlik olun da birileri bunlara dokunursak zararlı çıkarız, organize, kültürlü ve bilinçli bir toplum var karşımızda desin. Egolarınızdan sıyrılın artık. Kader birliği yapın. Siz böyle yaptıkça yönetenler de, bu haber sitesi gibi üstünüzden prim yaparak cebini dolduranlar da daha çooook çıkar. Herkes anasından bir şaplakla sivil doğar, meslek seçer, yaşar ve pamuk tıkanarak sivil olarak ölür. Saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
koşa koşa ~ 8 ay önce
Sınırları kaldırsın, evvelki sene olduğu gibi tecrübeli tipsizlere tip parasını kaldırsın koşa koşa gidelim PGS ye.. Bırakın dedikoduyu iş yapın, çalışın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000