24 Ocak 2014, Cuma 09:38:02

TSK'DA PİLOT İSTİFALARI SÜRÜYOR

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 2014 başından bu yana 47 pilotun TSK’dan ayrılmak için dilekçe verdiğini söyledi.
  • 9000 saatlik kaptan ismini bi göderirmisin Rapor nasıl yazılıyormuş bana öğretirmisin Abi sen askeriyedensin yan rüzgarı fazla inermisin diyenlerden misin Veya Kontrol öncesi saatlerce boş boş bakanlardan mısın Asker Sivil farketmez arkadaşım YABANCIYA HAYIR özellikle EU pasaportuna
  • Siz askerdi, sivildi birbirinizi yeyin yabancı pilot alımları tam gaz devam eder. Asker pilot astronot,kendine çok güveniyor, egoları var diye tukaka olur, sivil pilot yetersiz, tecrübeniz, kriterlerimizi karşılamıyor diye tukaka olur. Son tahlilde olan Türk pilotunun emeğine olur. İki taraf için de söylüyorum milliyetçilik sözle olmaz eylemle olur. Asker-sivil kaynak bütün Türk pilotlarımız birbirlerine sahip çıksa bu tartışmalar bu hale gelmezdi. Ama bu tartışmalar kaynağı ne olursa olsun bir pilota yakışmıyor. Sonra kokpit kavgaları işte. Şirkette dayanıyor yabancıya. Kalın sağlıcakla.
  • Kardesim sonuçta küçümsediniz 250 saatlik ucusla gelmiş adamın yanına oturucan. Neyin kafası bu. Belki 250 satılık ucusla gelmiş adam senin kaptanın olacak. Madem küçümsüyorsun ozaman küçük gördüğün yere gitmeyeceksin.
  • Herkes HAK ettiği yerde, siz çenenizi yormaya devam edin... :)

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 2014 başından bu yana 47 pilotun TSK’dan ayrılmak için dilekçe verdiğini söyledi.

Yılmaz, 2010’da 147, 2011’de 149, 2012’de 174, 2013’te ise 214 pilotun istifa ettiğini açıkladı ve “2013’te rakamın bu kadar fazla olmasının nedeni zorunlu hizmet süresini 10 yıla indirmiş olmamızdır” dedi. (Akşam)

TSK'DA PİLOT İSTİFALARI SÜRÜYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (123)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
9000 saatlik kaptan ismini bi göderirmisin Rapor nasıl yazılıyormuş bana öğretirmisin Abi sen askeriyedensin yan rüzgarı fazla inermisin diyenlerden misin Veya Kontrol öncesi saatlerce boş boş bakanlardan mısın Asker Sivil farketmez arkadaşım YABANCIYA HAYIR özellikle EU pasaportuna

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Siz askerdi, sivildi birbirinizi yeyin yabancı pilot alımları tam gaz devam eder. Asker pilot astronot,kendine çok güveniyor, egoları var diye tukaka olur, sivil pilot yetersiz, tecrübeniz, kriterlerimizi karşılamıyor diye tukaka olur. Son tahlilde olan Türk pilotunun emeğine olur. İki taraf için de söylüyorum milliyetçilik sözle olmaz eylemle olur. Asker-sivil kaynak bütün Türk pilotlarımız birbirlerine sahip çıksa bu tartışmalar bu hale gelmezdi. Ama bu tartışmalar kaynağı ne olursa olsun bir pilota yakışmıyor. Sonra kokpit kavgaları işte. Şirkette dayanıyor yabancıya. Kalın sağlıcakla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Kardesim sonuçta küçümsediniz 250 saatlik ucusla gelmiş adamın yanına oturucan. Neyin kafası bu. Belki 250 satılık ucusla gelmiş adam senin kaptanın olacak. Madem küçümsüyorsun ozaman küçük gördüğün yere gitmeyeceksin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilatus ~ 4 yıl önce
250 saatlik adamın yanına oturmuyoruz kardeşim. Adam kendini yetiştirip hakkını vererek kaptan olduysa zaten diyecek bir şey yok. Usuller ne ise yapılır. Emniyetli bir uçuş için herkes birbirinin eksiğini örtmek, hatasını önlemek durumunda. Sen zaten konuyu anlamadan yorum yapıyorsun.
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Herkes HAK ettiği yerde, siz çenenizi yormaya devam edin... :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000