19 Temmuz 2017, Çarşamba 12:38:24

TSK savaş pilotlarını sivil okullar yetiştirecek

Türk Silahlı Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yetiştirilmek üzere belirlenen asker pilot adaylarının başlangıç eğitimlerini sivil uçuş akademileri verecek.
  • devletin pilot adaylarını yetiştirecek askeri kurumları yok mu diyeceğim de yok tabii maalesef.
  • acaba cardak havalimaninda kesilen kurbanin apron karti var miydi, aprona nasil girdi hayvan?
  • Noldu kendi öğrencileriniz daha ucagin U sunu bilmezken kendi adamlarınızla mı geçireceksiniz? Hava kuvvetleri bu durumlara düşmemeliydi...
  • Pilot Bçvş. Ahmet Vecihi HÜRKUŞ ve arkadaşlarının bütün zorluk ve imkansızlara rağmen Kurtuluş Savaşında gösterdikleri çaba ve fedakarlıklar tarih sayfalarındaki yerini almıştır. Silahlı kuvvetlerde Astsubaylar namusu Şerefi ile vatana hizmet ettiler ve her nedense 1949 yılında subay pilotların cekemezligi yüzünden uçuştan ayırıldılar jet pilotu Astsubaylar vardı bir zamanlar

Türk Silahlı Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yetiştirilmek üzere belirlenen asker pilot adaylarının başlangıç eğitimlerini sivil uçuş akademileri verecek.

Hain terör örgütü Fetö/PDY tarafından planlanan 15 Temmuz askeri darbe girişimi sonrası tutuklanan ve görevden uzaklaştırılan savaş pilotlarından sonra pilot sıkıntısı yaşayan TSK, sivil uçuş okulları ile ortak proje başlattı. 

TSK Hava Kuvvetleri Komutanlığı  tarafından savaş pilotu olarak yetiştirilmek üzere belirlenen adayların öğrenci seçme uçuşları Çardak, Balıkesir, Afyon ve Akhisar’daki havaalanlarında yapılacak.

TSK ile öğrenci seçilmesi ve başlangıç eğitimlerinin verilmesi konusunda dört okul anlaşmaya vardı.  Er-Ah Uçuş Okulu, THY Uçuş Akademisi, THK bünyesindeki TUA ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Uzaytem Uçuş Okulu, asker pilot adaylarının uçuş yeterliliklerinin tespit edileceği ve ilk yalnız uçuşa kadarki eğitimlerini verecek.  10 Eylül’e kadar dört havalimanında her uçuş okulu 5’er uçakla eğitimlere katılacak. Toplam 20 uçakla 9 bin saatlik uçuş yapacak olan pilot adayları, eğitimlerini başarıyla tamamlamaları halinde TSK’daki eğitimlerine devam edecekler.

Isparta, Antalya ve İstanbul’da uçuş eğitimlerini sürdüren Er-Ah Uçuş Okulu, eğitim projesinin 35 kişilik ilk öğrenci grubunun uçuşu öncesinde Çardak Havalimanı’nda kurban kesti.

©Airporthaber.com özel

TSK savaş pilotlarını sivil okullar yetiştirecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (77)

lae ~ 1 yıl önce
devletin pilot adaylarını yetiştirecek askeri kurumları yok mu diyeceğim de yok tabii maalesef.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kurban ~ 1 yıl önce
acaba cardak havalimaninda kesilen kurbanin apron karti var miydi, aprona nasil girdi hayvan?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 1 yıl önce
Noldu kendi öğrencileriniz daha ucagin U sunu bilmezken kendi adamlarınızla mı geçireceksiniz? Hava kuvvetleri bu durumlara düşmemeliydi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cpt ~ 1 yıl önce
Pilot Bçvş. Ahmet Vecihi HÜRKUŞ ve arkadaşlarının bütün zorluk ve imkansızlara rağmen Kurtuluş Savaşında gösterdikleri çaba ve fedakarlıklar tarih sayfalarındaki yerini almıştır. Silahlı kuvvetlerde Astsubaylar namusu Şerefi ile vatana hizmet ettiler ve her nedense 1949 yılında subay pilotların cekemezligi yüzünden uçuştan ayırıldılar jet pilotu Astsubaylar vardı bir zamanlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cpt yazana ~ 1 yıl önce
kesin asb sin...yemezleerrrr

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000