27 Aralık 2014, Cumartesi 16:13:59

TSK KARZAİ HAVALİMANI'NI DEVRALACAK

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), 31 Aralık'ta Afganistan’ın başkenti Kabil’deki Uluslararası Hamid Karzai Havaalanı Komutanlığı'nı devralacak.
  • ENdonezya'da 162 yolcusu bir ucaktan irtibat kesilmis siz rituel haline gelmis bir komuta degisikliginden bahsediyorsunuz
  • Turkiye bu işi en iyi şekilde yapti daha önce yine yapacsktir..
  • Bx53mt
  • Nihayet işe yaracak bir adım atılmış

TSK'dan AA muhabirine yapılan açıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetleri, 31 Aralık 2014 tarihinde Hamid Karzai Havaalanında düzenlenecek bir törenle komutanlığı Fransa’dan devralacak” denildi.

TSK’nın görev süresinde Afganistan’daki diğer ülkelerin askeri personeli ve özellikle Afgan yetkililer ile yakın temas içerisinde bulunacağı belirtilen açıklamada, Hamid Karzai Uluslararası Havaalanı Komutanlığı'nın, emniyet ve huzurun sağlaması ile askeri ve sivil amaçlar için kullanılan havaalanının 7 gün 24 saat uçuşa hazır bulunması için çalışacağı kaydedildi.

Afganistan’da bulunacak Türk askerleri, bu dönüşüm süresinde 57 farklı ülkeden oluşan Uluslararası Güvenlik ve Destek Gücü (ISAF) kapsamında görevini yerine getirecek.

Türk askeri geçen yıllarda da Kabil’deki Hamid Karzai Havaalanının Komutanlığını üstlenmiş ve Afganistan’ın güvenliğinin sağlanmasına katkıda bulunmuştu.

Afganistan’da güvenliğin sağlanması için 16 Ocak 2002’den başlayan ve Türkiye’nin 13 yıl boyunca aktif katılım sağladığı ISAF, NATO kararı ile 1 Ocak 2015’ten itibaren Kararlı Destek Misyonu'na dönüşecek. NATO, Afgan güvenlik güçlerinin ülkenin güvenliğini tam anlamıyla üstlenmesi için bu güçlere eğitim, danışma ve yardım hizmeti verecek.

TSK KARZAİ HAVALİMANI'NI DEVRALACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Air Asia ~ 3 yıl önce
ENdonezya'da 162 yolcusu bir ucaktan irtibat kesilmis siz rituel haline gelmis bir komuta degisikliginden bahsediyorsunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne Alaka... ~ 3 yıl önce
Bu haber Airporthaber'de Cumartesi günü öğleden sonra yayınlandı. Uçak ise Pazar sabahı kayboldu. Üstelik iki haber de birbirinden tamamen bağımsız.
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Turkiye bu işi en iyi şekilde yapti daha önce yine yapacsktir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bx53mt

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Nihayet işe yaracak bir adım atılmış

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000