01 Temmuz 2017, Cumartesi 10:18:09

TSK filosuna bir ATAK daha; 3 yılda 23 adet teslim edildi

TUSAŞ tarafından geliştirilen "Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri" ATAK'ın 23'üncüsü Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildi.
  • Yerli mi? Agusta A129 bkz. Yaklaşık 12 sene süren inceleme ve araştırma sürecinin ardından, Savunma Sanayii İcra Komitesi 30 Mart 2007 tarihinde İtalyan AgustaWestland'ı ATAK programı ihalesini kazanan firma olarak duyurdu
  • rabbime sonsuz şükürler, hamdü senalar olsun...vurun kafirleri gebersinler .. varacakları yer ancak cehennem ateşidir ... hainlerin tüm planları ve tuzakları boşa çıkacak iznillah...!
  • TSK silah ve mümimmatlarının ortalama % 60'ı yerli yapım.Hedef % 80'e çıkarmak.Aselsan,Roketsan,Tai gece gündüz çalışıyor,iyi ki varsınız.
  • Her ne olursa olsun bir yerlerden başlamak adına güzel bir yıl yöntem.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş (TUSAŞ) tarafından geliştirilen "Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri" ATAK'tan bir adet daha Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildi.

Yeni nesil teknolojiyle donatılan ATAK, yüksek manevra kabiliyeti ve özgün silah teknolojisi ile özellikle PKK terör örgütüne yönelik operasyonlarda Mehmetçik'e önemli ateş desteği sağlıyor. 

Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabından paylaşılan bilgi ile 23'üncü ATAK T129 helikopterinin TSK'ya teslim edildiği belirtildi. 

İlki Nisan 2014 tarihinde teslim edilmeye başlayan T129 Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri filosu 3 yılda 23'e yükseldi. 

TSK filosuna bir ATAK daha; 3 yılda 23 adet teslim edildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Aa ~ 1 yıl önce
Yerli mi? Agusta A129 bkz. Yaklaşık 12 sene süren inceleme ve araştırma sürecinin ardından, Savunma Sanayii İcra Komitesi 30 Mart 2007 tarihinde İtalyan AgustaWestland'ı ATAK programı ihalesini kazanan firma olarak duyurdu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tk f/o , başkan R.T.E ~ 1 yıl önce
rabbime sonsuz şükürler, hamdü senalar olsun...vurun kafirleri gebersinler .. varacakları yer ancak cehennem ateşidir ... hainlerin tüm planları ve tuzakları boşa çıkacak iznillah...!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Milli Gurur ~ 1 yıl önce
TSK silah ve mümimmatlarının ortalama % 60'ı yerli yapım.Hedef % 80'e çıkarmak.Aselsan,Roketsan,Tai gece gündüz çalışıyor,iyi ki varsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havacılık sevdası ~ 1 yıl önce
Her ne olursa olsun bir yerlerden başlamak adına güzel bir yıl yöntem.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000